Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (23.10.): Hoskinson & Cardano, Putin, Libra, stablecoiny a Binance

Článok

kryptomeny
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Hoskinson: Cardano bude medzi prvými s kapitalizáciou 1 miliardy $

Hlavný predstaviteľ kryptomeny Cardano Charles Hoskinson počas posledného AMA s členmi Cardano komunity hovoril o viacerých pokrokoch vo vývoji projektu a tiež o jeho potenciálnej hodnote v budúcnosti. Ak vás zaujímajú novinky ohľadom Cardano, otvorte si tento náš článok.

Hoskinson verí, že Cardano bude medzi prvými s kapitalizáciou bilióna dolárov

Zuckerberg odkazuje: Libra nepríde skôr, než ju odobrí Kongres

Šéf a zakladateľ Facebooku Mark Zuckerberg plánuje pred zástupcami Amerického kongresu, ktoré je na pláne už dnes, teda v stredu 23. októbra, uviesť, že uvedenie kryptomeny Libra nenastane skôr, než tento projekt odobria americké regulačné orgány. Podrobnosti sa dočítate tu.

Zuckerberg odkazuje Kongresu: Libra nepríde skôr, než ju odobríte

Putin je vraj najvplyvnejší muž blockchain priemyslu

Šéf najväčšej kryptoburzy na svete Binance, Changpeng Zhao, počas návštevy Moskvy označil ruského prezidenta Vladimira Putina za najvplyvnejšieho muža v blockchain priemysle. Zhao to povedal v rámci rozhovoru pre RBC News, v ktorom taktiež skonštatoval, že Rusko podľa jeho názoru už v dohľadnej budúcnosti prijme návrh zákona o regulácii digitálnych peňazí, teda kryptomien. Téme sme sa viac venovali tu.

Šéf Binance: Putin je najvplyvnejší muž blockchain priemyslu

Kongres zvažuje zákon o stablecoinoch ako cenných papieroch

Americký kongres zvažuje návrh zákona, podľa ktorého by boli všetky stablecoiny, teda kryptomeny viazané na americký dolár alebo inú fiatovú menu, automaticky považované za cenné papiere. Tento návrh predstavila pred Výborom pre finančné služby kongresmanka Sylvia Garcia z Texasu. Viac sa dočítate v tomto článku.

Kongres zvažuje prijať zákon, podľa ktorého budú stablecoiny cennými papiermi

Binance.US sa začína dariť

Americkej verzii najväčšej burzy Binance s názvom Binance.US sa začína dariť. Catherine Coley, CEO spoločnosti, oznámila, že Binance.US prvýkrát od spustenia prevádzky pred vyše mesiacom presiahla denné volume 10 miliónov dolárov. Pre porovnanie objemy obchodovania na hlavnej platforme Binance boli včera 828 miliónov dolárov. Binance.US aktuálne ponúka 5 obchodných párov voči bitcoinu a 19 párov s USD. Tento týždeň pridala do ponuky prvý obchodný pár voči kryptomene IOTA regulovaný v rámci USA. (cryptoslate.com)

Prerušia banky spoluprácu s Facebookom?

CEO bankovej spoločnosti ING Ralph Hamers upozornil Facebook, že banky sa mu môžu postaviť chrbtom a prerušiť s nim platné zmluvy, ak uvedie na trh kryptomenu Libra bez toho, aby boli zabezpečené všetky právne a regulačné požiadavky. Šéf Facebooku Mark Zuckerberg však ubezpečuje, že Libra nepríde na trh skôr, než uspokojí všetky požiadavky zo strany amerických regulátorov. Ešte skeptickejší je voči Libre CEO JPMorgan Chase Jamie Dimon, ktorý minulý týždeň vyhlásil, že Libra je “zaujímavý  nápad, ktorý sa ale nikdy nestane.” (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne