Sme aj na sociálnych sieťach

Cardano

Hoskinson verí, že Cardano bude medzi prvými s kapitalizáciou bilióna dolárov

Článok

Charles Hoskinson - Cardano (ADA)
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Hlavný predstaviteľ kryptomeny Cardano Charles Hoskinson počas posledného AMA s členmi Cardano komunity hovoril o viacerých pokrokoch vo vývoji projektu a tiež o jeho potenciálnej hodnote v budúcnosti.

Hoskinson v prvej časti skonštatoval, že jeho vývojári urobili v posledných týždňoch zrejme najviac práce v histórii celého projektu. Hovoril o významnom pokroku pri prechode na fázu Shelley, či o spolupráci so značkou New Balance, ktorej Cardano skrz projekt NB Realchain pomáha overovať pravosť výrobkov pomocou blockchainu. Táto spolupráca je podľa neho dokonalým príkladom toho, ako môže byť blockchain implementovaný a používaný bez toho, aby ľudia vôbec vedeli, že ho používajú.

Do testovania Shelley sa zapojilo vraj viac ako 2800 ľudí, čo posilnilo presvedčenie, že testovacia sieť Shelley by mohla byť spustená už v novembri. V tíme sa však zatiaľ nevedia rozhodnúť, či pred spustením testnetu urobia jednu alebo dve “snímky” celého blockchainu, aby bolo možné identifikovať počet používateľov a množstvo ADA. Ak by urobili len jeden “snapshot”, bolo by to rýchlejšie a efektívnejšie, ale pridanie druhého o pár týždňov neskôr by znamenalo, že by komunita dostala “skúšobnú prevádzku” predtým, než by priamo vstúpila do testnetu.

Vzrušujúce projekty sú vraj na ceste

Nie je tajomstvom, že Cardano sa  chce v skorých rokoch svojej existencie zameriavať práve na menej rozvinuté trhy, na ktorých môže najjednoduchšie implementovať a následne demonštrovať svoj oborovský potenciál. Ide predovšetkým o Afriku. Hoskinson naznačil, že nová pilotná dohoda so zatiaľ nemenovanou krajinou je v procese a mala by byť  dokončená do konca roka, čo by malo umožniť spustenie menového pilota do júna 2020. Časť nákladov na realizáciu tohto projektu by mohla pokryť aj Svetová banka.

Hoskinson následne dostal otázku, kedy sa bude Cardano snaziť byť viac atraktívne pre investorov z Wall Street a Silicon Valley. Odpovedal v tom zmysle, že infraštruktúra, ktorú budujú, uľahčí ďalšie investície a verí, že to je cesta, prostredníctvom ktorej dosiahnu vytvorenie investičného bankovníctva postaveného na Cardane.

Odporúčame:

Rozhovor s odborníkmi na Cardano: Uspeje v konkurencií Bitcoinu a Etherea?

Komunita ho následne bombardovala otázkami o ďalších produktoch, ktoré sú v pláne, no Hoskinson nebol veľmi konkrétny. Mnohí sa ho pýtali, kedy sa komunita dočká debetnej karty Cardano, k čomu dodal len toľko, že túto vec má na starosti Cardano Foundation a pokiaľ vie, oficiálne oznámenie by malo prísť čoskoro.

Čoskoro by malo byť zverejnené aj oznámenie o spoluprácu Cardano s University od Wyoming a tiež podrobnosti o pilotnom programe, ktorý sa chystá v Mongolsku.

Cena ADA a konkurencia pre Bitcoin

Cardano je medzi investormi častokrát vyčítaný pomalší vývoj v porovnaní s konkurenčnými projektmi, ako sú napríklad TRON. Hoskinson je však presvedčený, že správna cesta je síce pomalšia, no kvalitnejšia. Jeho cieľom je, aby ADA raz nahradila Bitcoin, čo je síce cieľ, ktorého naplnenie je veľmi ďaleko, no je dosiahnuteľný.

Hoskinson verí, že ADA bude napokon jednou z prvých kryptomien, ktoré dosiahnu trhovú kapitalizáciu 1 bilióna dolárov. Konečným cieľom však je, aby vybudovala vlastnú ekonomiku. Na dosiahnutie kapitalizácie 1 bilióna USD je podľa neho nutné, aby malo milióny používateľov používajúcich desiatky tisíc decentralizovaných aplikácii.

Kto je konkurenciou Cardana?

Hoskinson sa vyjadril aj k možným konkurentom. Prekvapujúco vyhýbavo hovoril o Ethereum, teda kryptomene, pri ktorej stál prakticky od začiatku. Spomenul Algorand, ktorý označil za hlavného vyzývateľa, alebo Starkware.

Hrozba kvantových počítačov?

Na záver hovoril aj o predĺžení zmluvy medzi IOHK a Cardano, s čím podľa neho nebude problém, no ak by komunita náhodou neodsúhlasila nové podmienky, IOHK sa naďalej bude podieľať na rozvoji tohto projektu.

Významnú časť výskumu v najbližších rokoch bude sústrediť aj na odolnosť Cardana voči kvantovým počítačom. Tie podľa neho nebudú predstavovať hrozbu pre bezpečnosť v nasledujúcich 10 až 20 rokoch, no keď príde tento moment, Cardano bude pripravené a v bezpečí.

Zdroj: cryptoslate.com  

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne