Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (23.1.): VanEck verí v schválenie Bitcoin ETF, McAfee ušiel do exilu

Článok

McAfee, Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

Stredajší prehľad o kryptomenách

Bakkt plánuje prijať nových zamestnancov

Bakkt, platforma pre obchodovanie kryptomien, ktorú založil vlastník newyorskej burzy cenných papierov (NYSE) spoločnosť Intercontinental Exchange (ICE) oznámila, že plánuje obsadiť niekoľko nových pozícii na vysokých miestach. Ide o osem nových pracovných miest predovšetkým pre vývojárov. Bakkt medzitým čaká na schválenie CFTC, aby mohol spustiť svoj dlho očakávaný produkt Bitcoin futures s reálnymi BTC. Proces schválenia spomaľuje americký shutdown, ktorý ochromil federálne orgány vrátane SEC a CFTC. (cointelegraph)

Bitcoin padne na nulu, tvrdí investičný veterán

Zakladateľ BCG Digital Ventures povedal počas Svetového ekonomického fóra v Davose, že cena Bitcoinu padne k nule. Schumacher patrí medzi známych investičných veteránov. V rozhovore pre CNBC vyhlásil, že Bitcoin má nulovú hodnotu a je nepoužiteľný ako mena. Zároveň však potvrdil, že je veľkým fanúšikom blockchain technológie, na čom sa zhodol aj s ďalšími členmi diskusie vrátane Brada Garlinghousa z Ripple, Glenna Hutchinsa z Silver Lake Partners či Edith Yuengovej z 500 Startups. Všetci sa domnievajú, že blockchain bude stimulovať budúcnosť aplikácii a finančného sektoru. ,,Verím, že skončí na nule. Myslím si, že je to skvelá technológia, ale neverím, že ide o menu. Nie je na ničom založený,” vyhlásil Schumacher. (ccn)

McAfee ušiel z USA, no chce kandidovať na prezidenta

Americký podnikateľ, programátor, nadšenec do kryptomien a zároveň mimoriadne kontroverzná osoba John McAfee utiekol z USA, aby žil v exile. Aby toho nebolo dosť, z neznámeho miesta pravdepodobne niekde v karibskej oblasti potvrdil, že sa chystá kandidovať na prezidenta USA. Autor známeho antivírusu tvrdí, že zo Spojených štátov ušiel kvôli žalobe zo strany amerických daňových úradov (IRS). Nuž domyslite si sami, či je práve tento človek tou správnou náhradou za Donalda Trumpa.

McAfee sa preslávil propagovaním rôznych ICO projektov počas krypto bullrunu v roku 2017. Tvrdí, že Bitcoin dosiahne hodnotu milión dolárov a ak nie, tak zje vo verejnej televízii svoj vlastný penis. (cointelegraph)

Bitcoin by mohol čakať krátkodobý rast

Kľúčové technické parametre naznačujú, že Bitcoin pravdepodobne našiel svoje terajšie dno a môže ho čakať krátkodobý trend zvyšovania hodnoty. Uvádza to na základe podkladov analytikov portál Bloomberg.com. Technický indikátor spoločnosti Bitcoin GTI Global Strength je teraz na úrovni 35.6. Parameter naznačuje, že Bitcoin má robustnú podporu okolo ceny 3000-3100 dolárov a stabilizoval sa okolo hodnoty $3500. (cointelegraph)

Rubrika pokračuje pod odkazom

Recenzia XTB: Overený broker s bohatou ponukou kryptomien, akcií, komodít, indexov a FOREXu

VanEck verí v schválenie Bitcoin ETF

Hoci pravdepodobnosť schválenia Bitcoin ETF americkou komisiou pre cenné papiere a burzy (SEC) od spoločností VanEck A SolidX je veľmi malá, investičný manažér VanEck verí, že sa to podarí. ,,Myslíme si, že sme splnili všetky prekážky v štruktúre trhu a požiadavky na oceňovanie, úschovu a zabezpečenie, čiže sme opatrne optimistickí,” povedal Gabor Gurbacs z VanEck.

Schválenie ETF nekomplikuje len samotná problematika, ale aj americký shutdown, za ktorým stojí Donald Trump. SEC do 27. februara 2019, kedy musí rozhodnúť, pravdepodobne nebude mať dosť ľudí a času na posúdenie žiadosti. Preto sa predpokladá, že žiadosť zamietne. Špekulácie o tom, že bude Bitcoin ETF schválené automaticky pre nefungujúce SEC, nie sú namieste. (ccn)

Rýchle správy

BITHUMB: Singapurská holdingová spoločnosť Blockchain Exhcange Alliance, ktorá má kontrolný podiel v známej burze Bithumb, sa chce dostať na burzu v Spojených štátoch prostredníctvom “reverge merger” (spätne zlúčenie). Je to jednoduchší a rýchlejší spôsob ako tradičné IPO, ktoré môže trvať až dva roky. Spoločnosť sa pri tomto procese spája s inou spoločnosťou, aby vytvorili jednu entitu. Ak by sa táto iniciatíva podarila realizovať, išlo by o prvú kryptospoločnosť, ktorá by sa ocitla na burze v USA.  (cointelegraph)

INDIA: Indický inštitút pre rozvoj a výskum v oblasti bankových technológii vydal plán, na základe ktorého chce implementovať blockchain technológiu v bankovom sektore. India medzitým stále nemá prijaté žiadne zákony týkajúce sa blockchainu a kryptomien.

Včerajší diel:

Krypto správy dňa (22.1.): Bitcoin môže stáť 10 miliónov dolárov a vyriešiť dlhovú krízu

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na FacebookuTelegrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.