Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (22.5.): Páka na Binance, Bitcoin Pizza Day či záujem o BTC deriváty

Článok

Bitcoin
Bitcoin

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

Dnes je Bitcoin Pizza Day. Poznáte jeho príbeh?

Viete o tom, že dnes krytokomunita oslavuje Bitcoin Pizza Day? Presne pred 9 rokmi, 22. mája 2010 zaplatil programátor Laszlo Hanyecz za dve veľké pizze z reťazca Papa John’s 10 000 BTC. Vtedy mali hodnotu približne 30 dolárov. Dnes ide o viac než 79 miliónov USD. Poznáte tento príbeh? Ak nie, viac sa o ňom dočítate v tomto našom článku.

Dnes je Bitcoin Pizza Day. Poznáte príbeh o dvoch pizzách za 10 000 bitcoinov?

Obchodovanie na páku na Binance: Dobrá alebo zlá správa?

Stačil jeden “tweet” a cena kryptomeny Binance Coin (BNB) vyletela v priebehu hodiny z 28,50 USD na 32.34 USD. Binance Coin tak opäť vytvoril svoje nové historické cenové maximum. Tweet pritom veľa nepovedal, no mnoho naznačil. Išlo totiž o obrázok s číslom “2.0”. Hoci zatiaľ nie je nič oficiálne, komunita predpokladá, že tento obrázok je predzvesťou príchodu novej generácie obchodnej platformy Binance, ktorej súčasťou bude povolenie obchodovania na páku. Bude to pre trh dobrá alebo zlá správa? Názory sa rôznia. Viac sa tejto téme venujeme v tomto článku.

Obchodovanie na páku na Binance: Dobrá alebo zlá správa?

Tether investoval do Bitcoinu. Sudca štátu New York to nechápe

Spoločnosť Tether, ktorá emituje stablecoin USDT, prezradila, že investovala časť svojich rezerv do Bitcoinu. David Miller, ktorý je advokátom Tetheru a Bitfinexu, priznal, že Tether investoval malé množstvo rezerv firmy do Bitcoinu, pričom uviedol, že sa to udialo pred 24. aprílom. Zároveň priznal, že Bitcoin nie je jediným aktívom, do ktorej spoločnosť investovala. Podrobnosti sme zhrnuli tu.

Tether investoval do Bitcoinu. Sudca štátu New York to nechápe

Obchodovanie s BTC derivátmi dosahuje rekordné čísla

Inštitucionálne obchodovanie s derivátmi Bitcoinu podľa záverov  štúdie Diar zaznamenáva rekordné objemy. Chicagská burza CME Group reportovala k 13. máju, že trh s Bitcoin Futures dosiahol nové rekordy v podobe 33 7000 kontraktov v hodnote 168 000 BTC (1,35 miliardy dolárov). Ide o takmer 50% nárast v porovnaní s aprílom, ktorý bol tiež v tom čase rekordný. Rovnaké správy prichádzajú aj z burzy BitMEX, či holandskej burzy s Bitcoin futures Deribit, ktorá vykazuje nové rekordy každým ďalším mesiacom. (cointelegraph.com)

Bitfinex a Tether by nemal posudzovať štát New York, argumentujú právnici

Právnici burzy Bitfinex a sesterskej spoločnosti Tether tvrdili pred Najvyšším súdom štátu New York, že jeho jurisdikcia nemá súdnu právomoc v tejto veci, pretože Bitfinex ani Tether nie sú v tomto štáte prevádzkované a rovnako tak nie sú poškodení ani investori tohto štátu. Advokátska kancelária ďalej argumentovala tým, že tieto spoločnosti nemajú absolútne nič spoločné s občanmi New Yorku a ich obchodné platformy v tomto regióne neinzerujú a v žiadnom prípade ani neobchodujú. Taktiež tvrdia, že Martin Act – zákon upravujúci cenné papiere a komodity, ktorý používa newyorský najvyšší súd, sa nemôže vzťahovať na stablecoin Tetheru USDT. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.