Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (21.5.): Bitcoin, ETH, XRP, Cardano, Satoshi & ISIS

Avatar

Článok

zo dňa

bitcoin

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.

Pohli sa bitcoiny vyťažené vo februári 2009! Urobil transakciu Satoshi Nakamoto?

Na bitcoinovom blockchaine sa udiala mimoriadne zaujímavá transakcia, ktorá je aktuálne horúcou témou v celej bitcoinovej komunite. Presunuli sa totiž bitcoiny, ktoré boli vyťažené 9. februára 2009 a zo svojej adresy sa nepohli dlhých 11 rokov. O tom, kto mohol urobiť túto transakciu, či mohla patriť záhadnému tvorcovi Bitcoinu Satoshimu Nakamotovi, alebo ju realizoval kontroverzný Craig Wright, sa dočítate tu.

IOHK stojaca za Cardano spája sily s Hyperledger a W3C

Spoločnosť IOHK, ktorá stojí za vývojom kryptomeny Cardano, sa pripája k projektu Hyperledger & W3C, ktorý sa špcializuje na prípady podnikového využitia blockchainu. Hyperledger je zastrešujúci zdroj rôznych podnikových blockchain protokolov založených nadáciou Linux Foundation. World Wide Web Consorcium, respektíve W3C je medzinárodné spoločenstvo,ktoré pracuje na vývoji webových štandardov. Hlavný predstaviteľ Cardano a generálny riaditeľ IOHK Charles Hoskinson verí, že táto spolupráca pomôže všetkým stranám, pretože budú zdieľať medzi sebou svoje cenné znalosti. (cointelegraph.com)

Aktivita na Bitcoine verzus Ethereum a XRP

Nová analýza, ktorú priniesla analytická spoločnosť Glassnode uvádza, že Bitcoin má 140-krát viac denne aktívnych adries ako trojka na trhu XRP a trojnásobok denne aktívnych adries v porovnaní s dvojkou na trhu Ethereum. Viac sa dočítate v tomto článku.

ISIS podľa Chainalysis nevlastní BTC v hodnote 300 miliónov

Analytická spoločnosť Chainalysis, ktorá sa špecializuje na skúmanie bitcoinových transakcií, a popri tom úzko spolupracuje s vládami s cieľom zabrániť zneužívaniu kryptomien na nelegálne činnosti, viacmennej vyvrátila tvrdenie Hansa-Jakoba Schindlera, ktorý je riaditeľom think-tanku boja proti extrémizmu, ktorý uviedol, že Islamský štát respektíve ISIS má k dispozícii kryptomeny v hodnote zhruba 300 miliónov dolárov. Chainalysis uviedla, že táto teória je veľmi nepravdepodobná. Americká spoločnosť taktiež predtým vo svojej štúdii spochybnila teóriu, podľa ktorej boli minuloročné veľkonočné teroristické útoky na Sri Lanke financovanie pomocou Bitcoinu. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Analýzy

Analýza Bitcoinu (25.5.): Bitcoin pokračuje na hranu kanála, kde očakávame odraz

Avatar

Článok

zo dňa

analyza-bitcoin

Kryptonovinky na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prinášajú pravidelné aktualizácie k Bitcoinu. Dnes sa na kráľa kryptomien pozrel Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Bitcoin se po halvingu nachází v korekční struktuře, která je tvořena velmi volatilním kanálem, jehož spodní hrana se nachází na ceně kolem 8 500 USD. Díky této korekce můžou altcoiny generovat desítky procent a dokončit tak svoje pohyblivé struktury. Pojďme se na celou situaci podívat  blíže.

BTC/USD – očekávám delší pozvolnou korekci

Na analýzu bitcoinu jsem udělal velmi podrobné video, kde najdeš celou očekávanou trajektorii bitcoinu a možnosti jeho nákupu a prodeje. Rozhodně mrkni! Tyto videa dělám jen pro členy Crypto Kingdom, nyní výjimečně pro veřejnost.

Dominance BTC – větší rallye nebude

U dominance bitcoinu jsem stále zastáncem analýzy z minulého týdne, kdy by měla dominance klesnout na 65 %. Takže altcoiny snad přidají ještě nějaká procenta, ovšem na větší rallye to zatím opravdu nevidím.

Kapitalizace kryptoměn – jsme na bodě kontroly

kapitalizace kryptoměn

kapitalizace kryptoměn

Kapitalizace kryptoměn si našla svoji férovou oblast a to je 240 mld. USD. V této oblasti očekávám, že se kapitalizace bude rochnit pár měsíců s možností nákupu na zeleném supportu. Pro mě zajímavé nákupní oblasti budou mezi 220 – 200 mld. USD.

Kapitalizace altcoinů

Kapitalizace altcoinů

Kapitalizace altcoinů

Kapitalizace altcoinů má ještě prostor růstu do rezistence kolem 90 mld. USD. Růst nyní můžou spíše lowcaps altcoiny, protože kdyby se pohli highcaps, tak kapitalizace altcoinů vyletí rychle. Každopádně bod kontroly máme za sebou a tam se kapitalizace bude vrat, proto pozor bych nyní bral na altcoinech spíše jisté zisky.

Závěr dnešní analýzy

Opět se nacházíme v situaci, která už tady několikrát byla. Bitcoin udělal rallye a pak pozvolna klesá, altcoiny ze svého dna dostávají šanci udělat korekční pohyby vzhůru. Opět bych nečekal žádné rallye od altcoinů, ale kvalitně namnožil mince. Nám se to v predikcích a signálech Crypto Kingdom za poslední dva týdny bravurně daří:

THETA +17 %; ZIL +43 %; ENJ +20 %; GNT +10 %; LUN +16 %; KNC +21 %; ARK +26 %; NANO +57 %; ADA +10 %; LTC 0 %; BAT 0 %

Dalších 6 signálů máme otevřených se ziskem 5-20 %, které již brzy budeme zavírat. Víš, že u nás za členství zaplatíš jenom jednou? Vyber si stříbrné členství a měj každý den kvalitní informace o kryptoměnovém trhu a zároveň množ s námi mince bitcoinu na signálech.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Čítať ďalej

Analýzy

LIVE VIDEO (25.5.): Aktuálny pohľad na graf Bitcoinu a altcoinov

Avatar

Článok

zo dňa

od

live-j-kralovansky

Živé vysielanie začne o 21.00h v pondelok 25.5.2020.

Jakub Kraľovanský z projektu Trader 2.0 prináša čerstvú technickú analýzu k trhu s kryptomenami so zreteľom na Bitcoin. Naznačí taktiež to, ako má aktuálne rozdelené svoje portfólio a aký je jeho osobný mindset pre najbližšie obdobie.

Upozorňujeme vás, že obsah videa nie je investičnou radou. Nikdy neinvestujte do kryptomien viac, než si môžete dovoliť stratiť. 

Čítať ďalej

Kryptomeny

Krypto správy dňa (25.5.): Inštitúcie akumulujú nové bitcoiny

Avatar

Článok

zo dňa

od

Bitcoin kráľ

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.

Inštitúcie zjavne akumulujú novo-vyťažené bitcoiny

Ako sme informovali už v tomto článku, inštitucionálny záujem o Bitcoin v poslednom období výrazne rastie. Potvrdzujú to aj čerstvé informácie, na ktoré upozornil portál Cointelegraph. Grayscale Investments totiž naakumuloval skrz dcérsku firmu Digital Currency Group jednu tretinu nových bitcoinov vyťažených za posledné tri mesiace. V reakcii na tieto správy jej líder Barry Silbert dodal stručne: ,,Počkajte, kým  uvidíte čísla za druhý kvartál.” Odhady hovoria o tom, že Grayscale má pod kontrolou viac než 343 tisíc bitocinov a za posledné tri mesiace jeho podiel stúpol o 21%. 19. mája firma uviedla, že spravuje aktíva v hodnote 3,8 miliardy dolárov, kým v máji 2019 to bolo “len” 2,1 miliardy USD. (cointelegraph.com)

9% hashrate Bitcoinu je v riziku. Čínsky región chce zastaviť ťažbu BTC

Niekoľko dní po tom ako čínska vláda povolila využívanie nevyužitej vodnej energie v rámci blockchain projektov, v čínskom regióne Sichuan miestna direktíva stanovila novú smernicu, ktorá ide absolútne opačným smerom a môže zásadne ovplyvniť fungovanie mining firiem v tejto oblasti. Regulačné orgány v Sichuane totiž vydali oznámenie, v ktorom všetkým spoločnostiam špecializujúcim sa na ťažbu kryptomien v tejto oblasti nariadili rýchle ukončenie ich ťažobnej činnosti a podobné informácie boli sprostredkované aj ich subdodávateľom. Podrobnosti sa dočítate tu.

Čína sa viackrát snažila znížiť cenu Bitcoinu, tvrdí Bobby Lee

Čína má významné postavenie v kryptopriestore najmä z dôvodu, že v nej sídlia najvýznamnejšie mining spoločnosti a taktiež v nej vznikla spoločnosť Bitmain, ktorá je výrobcom najznámejších ťažobných zariadení – svojich ASIC minerov. O to viac prekvapili slová zakladateľa jednej z prvých významných kryptobúrz BTCC Bobbyho Leeho (mimochodom brat zakladateľa Litecoinu Charlieho Leeho pozn.red.), ktorý v rámci rozhovoru so spoločnosťou Messari prezradil, že čínska vláda ho dvakrát vyzvala aby prispel ku zrazeniu ceny Bitcoinu. Viac sa dočítate tu.

Blockchain a virtuálny svet pôjdu ruka v ruke

Spoločnosť Sensorium špecializujúca sa na virtuálnu realitu oznámila partnerstvo s blockchainovou spoločnosťou Global Blockchain Business Council (GBBC), nakoľko vidí v prepojení blockchain technológie a virtuálnej reality veľký potenciál. O tom, aké možné prepojenia existujú medzi blcockhainom a VR sa dočítate v tomto článku.

Spoluzakladateľ Redditu avizuje začiatok kryptomenovej jari

Spoluzakladateľ populárnej sociálnej siete Reddit Alexis Ohanian uviedol, že kryptomeny vstúpili do takzvanej „krypto-jari“. Presvedčili ho k tomu výrazné pokroky týkajúce sa rozvoja blockchain technológii a vzniku nových kvalitných aplikácii.  Viac sa dozviete v tomto článku.

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku

Čítať ďalej

Bitcoin

Spoluzakladateľ Redditu avizuje začiatok kryptomenovej jari

Avatar

Článok

zo dňa

od

Alexis Ohanian

Spoluzakladateľ populárnej sociálnej siete Reddit Alexis Ohanian uviedol, že kryptomeny vstúpili do takzvanej „krypto-jari“. Presvedčili ho k tomu výrazné pokroky týkajúce sa rozvoja blockchain technológii a vzniku nových kvalitných aplikácii.

,,Sledujeme tam obrovský pokrok, pokiaľ ide o špičkových inžinierov, vývojárov, návrhárov, vytvárajú sa skutočné riešenia na vrchole blockchainu,” uviedol v  rozhovore pre Yahoo Finance. ,,V tejto infraštruktúre vidím skutočne špičkové talenty a to je pre mňa na tom celom najzaujímavejšie.”

Ohanian prezradil, že určitú časť svojho majetku drží v kryptomenách, ktoré považuje za typ zabezpečenia voči ostatným trhom. ,,Je zaujímavé sledovať, ak sa obchodníci z Wall Street teraz dostávajú do kryptomien a kupujú si Bitcoiny. Stále viac sa ukazuje, že tu (Bitcoin) zostáva.”

Reddit, ktorý spolu zakladal, uviedol začiatkom tohto mesiaca novú funkciu postavenú na Ethereum. Ide o odmeňovací systém pre užívateľov za tvorbu obsahu. Zatiaľ funguje na testnete Rinkeby, koncom roka by mal ale prejsť na mainnet Ethereum. Užívatelia Redditu sú za svoju aktivitu odmeňovaní bodmi s názvami Bricks a Moons. Reddit je popri Twitteri, na čele ktorého stojí Jack Dorsey, ďalšou významnou platformou, ktorá fandí kryptomenám. O niečo otáznejšie je to v súvislosti s Facebookom, ktorý pripravuje vlastnú stablecoin kryptomenu, no jeho postoj voči tradičným kryptomenám typu Bitcoinu je otázny.

(cointelegraph.com)

 

Čítať ďalej

Kryptomeny

Blockchain a virtuálny svet pôjdu ruka v ruke

Avatar

Článok

zo dňa

od

virtualna-realita

Spoločnosť Sensorium špecializujúca sa na virtuálnu realitu oznámila partnerstvo s blockchainovou spoločnosťou Global Blockchain Business Council (GBBC), nakoľko vidí v prepojení blockchain technológie a virtuálnej reality veľký potenciál.

Alex Blagirev, ktorý pôsobí vo funkcii technologického riaditeľa tejto spoločnosti uviedol, že sociálne média už teraz hľadajú spôsoby, ako pomocou virtuálnej reality zmeniť spôsob interakcie ľudí naprieč svetom online formou.

,,V tejto súvislosti bude technológia blockchainu podľa všetkého  zohrávať dôležitú úlohu pri vytváraní digitálnych aktív vo virtuálnej online ekonomike. Technológia blockchain sa môže použiť na ochranu osobného vlastníctva a autorských práv, ako aj na vytvorenie nových modelov reklamy vo virtuálnych svetoch. Podobne ako je to v skutočnom svete.”

Brian Kean, COO Sensorium, zdôraznil, že technológia distribuovanej knihy (DLT), prináša bezpečnostné výhody. ,,Krádeže identity, falošné účty a tak ďalej. To všetko bude do značnej miery eliminované, pretože od ľudských účastníkov spoločensko-virtuálneho sveta sa bude vyžadovať, aby si overili svoju totožnosť skrz blockchain.”

Zdroj: cointelegraph.com

Čítať ďalej

Bitcoin

Čína sa viackrát snažila znížiť cenu Bitcoinu, tvrdí Bobby Lee

Avatar

Článok

zo dňa

od

Bobby Lee Bitcoin

Čína má významné postavenie v kryptopriestore najmä z dôvodu, že v nej sídlia najvýznamnejšie mining spoločnosti a taktiež v nej vznikla spoločnosť Bitmain, ktorá je výrobcom najznámejších ťažobných zariadení – svojich ASIC minerov.

O to viac prekvapili slová zakladateľa jednej z prvých významných kryptobúrz BTCC Bobbyho Leeho (mimochodom brat zakladateľa Litecoinu Charlieho Leeho pozn.red.), ktorý v rámci rozhovoru so spoločnosťou Messari prezradil, že čínska vláda ho dvakrát vyzvala aby prispel ku zrazeniu ceny Bitcoinu. Stať sa tak malo prvýkrát v roku 2013 a následne na prelome rokov 2016 a 2017.

Lee im vysvetlil, že vzhľadom na medzinárodnú povahu trhu s kryptomenami, nemôže s cenou Bitcoinu spraviť nič, ani keby chcel.

,,Ak cena (Bitcoinu) klesá, oni sú šťastní. Nie je na ich radare. Samozrejme, že klopali keď cena išla hore s tým, že vraj som prispel k rastu ceny o 1000 dolárov. ,,Zrazte to dolu,” hovorili mi. Pripomínam, že som hovoril s členmi Čínskej komunistickej strany, o ktorých je známe, že sú manipulátormi trhu,” uviedol.

Čína má aj v roku 2020 stále dominantný podiel na trhu, pokiaľ ide o generovanie hashrate, teda celkovej výpočtovej sily vynaloženej na ťažbu Bitcoinu. Prieskum CoinShares odhaduje, že v tejto krajine sa nachádzajú dve tretiny najvýznamnejších mining spoločnosti. Napriek tomu táto krajina neustále vydáva zvláštne signály týkajúce s a regulácie tohto priemyslu cez informácie o absolútnom zákaze ťažby, až po správy, podľa ktorých povoľuje ťažiarom využívať na mining nevyčerpanú vodnú energiu.

Čína, ktorej centrálna banka popri tom považuje predaj kryptomien na čele s Bitcoinom a Ethereum za nelegálny, teda naďalej zostáva krajinou, z ktorej sa získavajú informácie ohľadom regulácii kryptopriemyslu nesmierne ťažko a mnohokrát ich možno označiť za dezinformačné.

Zdroj: cryptoslate.com

Čítať ďalej

Bitcoin

9% hashrate Bitcoinu je v riziku. Čínsky región chce zastaviť ťažbu BTC

Avatar

Článok

zo dňa

od

Mining Bitcoinu Čína

Niekoľko dní po tom ako čínska vláda povolila využívanie nevyužitej vodnej energie v rámci blockchain projektov, v čínskom regióne Sichuan miestna direktíva stanovila novú smernicu, ktorá ide absolútne opačným smerom a môže zásadne ovplyvniť fungovanie mining firiem v tejto oblasti.

Regulačné orgány v Sichuane totiž vydali oznámenie, v ktorom všetkým spoločnostiam špecializujúcim sa na ťažbu kryptomien v tejto oblasti nariadili rýchle ukončenie ich ťažobnej činnosti a podobné informácie boli sprostredkované aj ich subdodávateľom.

Informovala o tom na Twitteri spravodajská agentúra PAnews, ktorá v rámci tweetu uviedla aj to, že v danej provincii sa generuje takmer 10 percent celkového hashrate Bitcoinu, čiže výpočtovej sily vynaloženej na jeho ťažbu.

Sichaun je hornatý región, ktorý je známy vďaka svojej lacnej energií. Má dosť kvalifikovaných pracovníkov a prirodzene chladné podnebie. Vďaka tomu je ideálnym priestorom pre ťažbu kryptomien. V regióne sa nachádzajú okrem iných aj pobočky mining gigantov ako BitmainAntPool.

Na druhú stranu treba skonštatovať, že získavanie relevantných dát z Číny je naozaj ťažké. Správy o zákaze ťažby kryptomien z tohto regiónu prichádzajú už roky a ukázalo sa, že mnohokrát boli v minulosti nepresné, alebo absolútne nepravdivé.

Ak sa však správy o obmedzených možnostiach ťažby v regióne Sichuan potvrdia, na čelo rebríčka dominantných provincii sa dostane severozápadný región Xinjiang. Ide o provinciu s rozľahlou púštnou oblasťou a hornatou zemou s optimálnou klímou. Zdá sa, že práve z tohto regiónu aktuálne pochádza 35% podiel bitcoinového hashrate.

Na zozname významných oblastí sú aj veľkomestá ako Peking a Zheijiang. Elektrina a pracovná sila sú však v týchto regiónoch nákladnejšie, čo sa odráža na nižšom podiely hashrate týchto dvoch miest.

Podľa portálu Cryptoslate nemusí ani výpadok Sichuanu znamenať, že ostatné kontinenty na čele s USA či Európou získajú väčší podiel na ťažbe Bitcoinu. Xijiang, MongolskoYuannan sú oblasti, ktoré majú podobné podmienky ako Sichaun a ľahko ho môžu nahradiť.

Čína má okrem toho technické know-how, nízke náklady na pracovnú silu a naďalej dominantné postavenie v ťažobnom priestore. Nahradiť ju nemusí byť v budúcnosti vôbec jednoduché.

Krajina sa popri tom snaží o reguláciu blockchain priemyslu a investuje miliardy do blockchain infraštruktúry. Popri tom všetkom robí výrazné pokroky pokiaľ ide o jej vlastnú kryptomenu kontrolovanú centrálnou bankou.

Zdroj: cryptoslate.com

Čítať ďalej

Bitcoin

[SÚHRN TÝŽĎNA]: 10+ najzaujímavejších správ zo sveta kryptomien

Avatar

Článok

zo dňa

od

Bitcoin

Bitcoin po halvingu zápasí s vyššími poplatkami a centralizovanejšou ťažbou, no medzitým prichádzajú viaceré zaujímavé správy týkajúce sa aktuálnej nálady na trhu. Zaujímavé novinky oznamujú aj známe altcoiny. Vitajte pri tohtotýždňovom súhrne TOP správ zo sveta kryptomien. 

Bitcoin

Bol by Bitcoin pri masívnom celosvetovom výpadku elektriky odolnejší bež bankový systém? Andreas Antonopoulos si myslí, že jednoznačne áno. Na druhú stranu upozorňuje, že aktuálne sú najväčšou hrozbou pre bitcoin, predovšetkým pre jeho cenu, neuvážené alebo podlé kroky svetových politikov. Viac v tomto článku.

Čerstvé informácie naznačujú, že inštitucionálny záujem o Bitcoin v poslednej dobe výrazne rastie. Portálu Cointelegraph to potvrdili nezávisle od seba viaceré zdroje. Ak vás téma oslovila, viac sa dozviete tu.

Matt Hougan zo spoločnosti Bitwise skonštatoval, že Bitcoin je aktuálne vo veľmi dobrej forme a vstupuje do novej éry. Poukázal popri tom na viacero trendov, ktoré posilňujú vnútorné hodnoty kryptomien. Podrobnosti nájdete v tomto článku.

Rešpektovaná firma Andresen Horowitz špecializujúca sa na rizikový kapitál sa domnieva, že Bitcoin vstupuje do svojho štvrtého cyklu, ktorý môže viesť k ďalšiemu výraznému rastu tohto trhu.

V stredu sme publikovali článok, v ktorom sme poukázali na to, že aktuálne ovládajú viac než 50% hashrate celej siete Bitcoinu len tri najväčšie mining pooly. Dva z nich patria Bitmainu, v dôsledku čoho klesol takzvaný Nakamoto koeficient na hodnotu dva. Viac sa dozviete tu.

Čoraz viac ľudí vyberá bitcoiny z búrz. Podľa najnovších informácii, ktoré publikovala spoločnosť CryptoQuant, sú aktuálne rezervy bitcoinov na 17 najväčších burzách na najnižšej úrovni od novembra 2018. Naznačuje to, že čoraz viac ľudí spolieha na rast ceny BTC a aktuálne nemá v úmysle svoje kryptomeny predávať.

Tuur Demeester zo spoločnosti Adamant Capital uviedol, že cena 50 tisíc dolárov za Bitcoin nie je v budúcnosti vôbec nereálna. Skôr sa domnieva, že by mohla byť aj vyššia.

Analytická spoločnosť The TIE, ktorá minulý rok zaujala svojou štúdiou o nereálnych číslach kryptomenových búrz ohľadom ich zobchodovaných objemov, tvrdí, že podľa jej analýzy je sentiment na trhu s kryptomenami aktuálne najvyššie od roku 2017, kedy vrcholil posledný bullrun.

Nie často a väčšinou len veľmi okrajovo sa ku kryptomenám vyjadruje Elon Musk stojaci za firmami SpaceX či Tesla. Musk však najnovšie zaujal vyjadrením, v ktorom skonštatoval, že Bitcoin aktuálne vyzerá popri krokoch FED-u, teda americkej centrálnej banky, veľmi solídne. Viac sa dozviete v tomto článku.

Poplatky za transakcie bitcoinu sa v posledných týždňoch výrazne zvýšili. Tejto nepriaznivej fundamentálnej správe sme sa venovali tu.

Zaujíma vás pomer aktivity na blockchaine Bitcoinu v porovnaní s blockchainami Ethereum či XRP? Otvorte si tento článok.

Altcoiny

O altcoinoch sme sa rozprávali s Adamom Kracíkom. Témou bolo Ethereum, Cardano, DeFi, ale aj stablecoin Tether či token krytý zlatom od Paxos.

Čakáte, že sa naplno rozbehne altcoinový bullrun? Analytik Josh Rager naznačil, kam by sa mala prepadnúť dominancia Bitocinu na trhu s kryptomenami, aby mali ostatné digitálne meny priestor na výraznejší rast. Viac sa dočítate tu.

Čoraz pozitívnejšie správy prichádzajú v súvislosti s kryptomenou Ethereum. Ryan Sean Adams poukázal na 3 dôležité pozitíva pre tento projekt, ktoré sa udiali v priebehu posledného týždňa. Viac informácii tu.

Spoločnosť IOHK, ktorá stojí za vývojom kryptomeny Cardano, sa pripája k projektu Hyperledger & W3C, ktorý sa špecializuje na prípady podnikového využitia blockchainu. Hlavný predstaviteľ Cardano a generálny riaditeľ IOHK Charles Hoskinson verí, že táto spolupráca pomôže všetkým stranám, pretože budú zdieľať medzi sebou svoje cenné znalosti. Hoskinson tento týždeň taktiež uviedol, že Cardano pracuje na mikročipe, ktorý by priblížil krypto viac reálnemu svetu. Viac sa dočítate tu.

Mali by ste vedieť

  • Burza Binance má naďalej najreálnejšie a najvyššie objemy obchodovania. Naznačujú to nové údaje od spoločnosti Bitwise, ktorá aktualizovala svoj model pre výpočet reálneho volume kryptobúrz očisteného o tzv. “fake objemy”.
Čítať ďalej

Kryptomeny

Superpočítače boli napadnuté za účelom ťažby kryptomien

Avatar

Článok

zo dňa

od

Počítače

O nekalých praktikách hackerov, ktorí sa snažia napadnúť počítače nič netušiacich užívateľov takým spôsobom, že na nich používatelia nevedomky ťažia v ich prospech kryptomeny, ste už určite počuli. Nestáva sa však často, aby takýmto spôsobom boli napadnuté tzv. “superpočítače“. V tomto prípade navyše naprieč celou Európou.

Presne to sa stalo minulý týždeň, kedy bolo napadnutých najmenej desať takýchto vysoko výkonných zariadení. Prvé zmienky reportovala už 11. mája University of Edinburgh, ktorá musela svoj superpočítač Archer vypnúť. Najprv uviedla ako dôvod chybu v zabezpečení ich počítača. Neskôr sa ale ukázalo, že nejde o ojedinelý problém, ktorý by sa dotkol len tohto zariadenia.

Cielený útok na účely ťažby

Ako prvý prišiel so správou o cielenia týchto hackerských útokov portál ZDNet, ktorý sa odvolával na zistenia agentúry zaoberajúcej sa kyberbezpečnosťou Cado Security. Web informoval, že napadnutých zariadení bolo výrazne viac. Za spôsob útoku označil sériu malwarov, ktoré spôsobovali tzv. Cryptojacking. Zaujímavý je aj spôsob, akým hackeri získali prístup do týchto superpočítačov. Podarilo sa im to skrz napadnutie protokolu Secure Shell (SSH) a následné využitie chyby CVE-2019-15666 v Linuxe.

CryptoKingdomGIF670x100

K potrebným citlivým údajom sa potom prekvapivo dostali cez univerzity, ktorých zariadenia cryptojackingom ani napadnuté neboli. Konkrétne malo ísť o niektoré z univerzít v Poľsku a Číne. Tie sú totiž súčasťou väčšej siete inštitúcií s vysokým výpočtovým výkonom. Sú totiž navzájom prepojené a nie je tak vylúčené, že by sa napadnutím jednej z nich  podarilo získať prístup k ďalším. A práve s týmto cieľom útočníci svoj pokus vykonali.

Po napadnutí škótskeho Archera nasledovalo hneď 5 ďalších superpočítačov v Nemecku, taktiež k 11. máju. V nasledujúcich dňoch sa udiali ďalšie útoky na počítače v Nemecku, vo Švajčiarsku a neskôr aj v španielskej Barcelone. Vo všetkých prípadoch hackeri potom ako získali prístup k počítaču, rýchlo spustili malware ťažiaci kryptomenu Monero. Aby však zostali nenápadní, ťažbu zapínali iba v noci.

Zneužitie koronavírusu

Na niektorých weboch sa môžete dočítať aj o potenciálnej skrytej motivácii týchto útočníkov. Viacmenej všetky napadnuté počítače sa totiž nejakým spôsobom podieľali na výskumoch okolo vírusu COVID-19. Špekuluje sa teda nad tým, že okrem ťažby kryptomien mohli mať útočníci záujem aj o tieto skúmané dáta.

Čítať ďalej

Kryptomeny

Ako si spoločnosť osvojuje chytré a digitálne riešenia – časť 1.

Kryptonovinky

Článok

zo dňa

digital

V priebehu posledných týždňov sa svet doslova mení pred našimi očami. Niečo podobné by sme si ešte pred chvíľou nedokázali ani predstaviť. Po tom ako sme boli umiestnení do karantény, sociálne a ekonomické dopady na seba samozrejme nenechali dlho čakať. Môžeme ale na tejto situácii hľadať aj niečo pozitívne? 

Pandémia koronavírusu so sebou priniesla katastrofické dopady pre zdravotníctvo aj sociálne podmienky. To pochopiteľne v žiadnom prípade nemožno zľahčovať. Radi sa však pozeráme na pohár z polovice plný, než z polovice prázdny. A pokiaľ ide o šikovné technológie a inovatívne riešenia  pandémia priniesla celý rad pozitív a príležitostí.

Prečo efektívne a chytré technológie nemiluje každý?

Efektívne technologické riešenia sú už zo svojej podstaty vždy revolučné. Prinášajú totiž niečo nové a predovšetkým umožňujú robiť veci inak. Rýchlejšie, jednoduchšie. Príkladov je mnoho. Ešte dnes nemá veľa ľudí (predovšetkým tej staršej generácie) bankový účet a chodia vypĺňať a odosielať zloženky na poštu. Posielať si peniaze cez “chytrú” banku Revoult je tiež jednoduchšie ako cez služby drvivej väčšiny tuzemských bánk. A technológie ako blockchain potom prinášajú podobnú revolúciu aj do oblastí ako je obeh tovaru v obchode či volebný systém …

Prečo ale potom “chytré technológie“ nemiluje každý? Človek je totiž od prírody tak trochu lenivým tvorom a len nerád sa učí niečomu novému. Starý spôsob sme si totiž už dokonale osvojili a vlastne nám ani toľko neprekáža. Prečo sa teda namáhať.

Pokiaľ ale týmto spôsobom bude uvažovať väčšina spoločnosti, múdre technologické riešenia budú mať veľký problém. Môžu byť akokoľvek prepracované, ale s ich adopciou medzi širokú verejnosť to bude aj tak zložité.

Bod zlomu – Zmena doslova cez noc

Potom ale prichádzajú takzvané body zlomu. Okamihy, keď sa celá hra zmení a nikto sa vás vlastne ani na nič nepýta. O tomto princípe pojednáva v rovnomennej knihe (Bod zlomu) americký autor Malcolm Gladwell (tiež autor “pravidlá” o tom, že musíte akejkoľvek svojej činnosti obetovať najmenej 10 tisíc hodín práce, ak sa v nej chcete stať majstrami).

Už teraz je jasné, že sme sa podobného okamihu dočkali práve teraz v dôsledku pandémie koronavírisu. Jej dôsledky vidíme všade okolo nás. Učitelia základných škôl komunikujú aj so žiakmi prvého stupňa každý deň cez internet cez komunikačné platformy ako Skype alebo Zoom. A to vcelej krajine. Pritom na niektorých školách tvoril vrchol technologického vybavenia ešte na začiatku tohto roka len obyčajný dataprojektor.

Tie najväčšie firmy na svete poslali väčšinu svojich zamestnancov na home office – a hľa – zistili, že niektorí z nich tam už môžu pokojne zostať aj v budúcnosti. Dôsledok? Nebudú nútené prenajímať si toľko kancelárii. A tým to samozrejme nekončí. Zrazu sme si uvedomili, že celopodnikové porady “z očí do očí” nie sú potrebné každý týždeň. Podobný príklad určite nájdete vo svojom pracovnom (alebo možno aj osobnom živote) aj vy.

Kto po kríze “vyhrá”?

Áno, je to smutné – ale podniky, ktoré sú postavené na turistickom ruchu či socializovaní sa, čakajú podľa všetkého veľmi neľahké časy. Na druhej strane mnoho technologických firiem a startupov hlási nárast tržieb aj v stovkách percent. Kým taký český Rohlík.cz ešte pred chvíľou dovážal potraviny domov iba obyvateľom Prahy, dnes už má riešenia aj pre ďalšie kraje. Rekordné obraty hlási Alza. A áno, búrlivé dianie prebieha aj v oblasti búrz a kryptomien.

Na počiatku leta 2020 je skrátka a dobre jasné, že stojíme na prahu novej spoločenskej a ekonomickej éry. A aj keď to samozrejme vôbec nie je o tom, kto “vyhrá” alebo “prehrá”, niektorí ľudia a firmy vyjdú lepšie pripravení a budú sa mať lepšie ako tí ostatní. V rámci tohto nového seriálu by sme sa preto radi pozreli bližšie na technologické fenomény, ktoré sa podľa nášho názoru už čoskoro dotknú nás všetkých.

Čítať ďalej

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

Tvorba web stránok - TOSTAD.sk

-