Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (21.5.): Bitcoin, ETH, XRP, Cardano, Satoshi & ISIS

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.

Pohli sa bitcoiny vyťažené vo februári 2009! Urobil transakciu Satoshi Nakamoto?

Na bitcoinovom blockchaine sa udiala mimoriadne zaujímavá transakcia, ktorá je aktuálne horúcou témou v celej bitcoinovej komunite. Presunuli sa totiž bitcoiny, ktoré boli vyťažené 9. februára 2009 a zo svojej adresy sa nepohli dlhých 11 rokov. O tom, kto mohol urobiť túto transakciu, či mohla patriť záhadnému tvorcovi Bitcoinu Satoshimu Nakamotovi, alebo ju realizoval kontroverzný Craig Wright, sa dočítate tu.

IOHK stojaca za Cardano spája sily s Hyperledger a W3C

Spoločnosť IOHK, ktorá stojí za vývojom kryptomeny Cardano, sa pripája k projektu Hyperledger & W3C, ktorý sa špcializuje na prípady podnikového využitia blockchainu. Hyperledger je zastrešujúci zdroj rôznych podnikových blockchain protokolov založených nadáciou Linux Foundation. World Wide Web Consorcium, respektíve W3C je medzinárodné spoločenstvo,ktoré pracuje na vývoji webových štandardov. Hlavný predstaviteľ Cardano a generálny riaditeľ IOHK Charles Hoskinson verí, že táto spolupráca pomôže všetkým stranám, pretože budú zdieľať medzi sebou svoje cenné znalosti. (cointelegraph.com)

Aktivita na Bitcoine verzus Ethereum a XRP

Nová analýza, ktorú priniesla analytická spoločnosť Glassnode uvádza, že Bitcoin má 140-krát viac denne aktívnych adries ako trojka na trhu XRP a trojnásobok denne aktívnych adries v porovnaní s dvojkou na trhu Ethereum. Viac sa dočítate v tomto článku.

ISIS podľa Chainalysis nevlastní BTC v hodnote 300 miliónov

Analytická spoločnosť Chainalysis, ktorá sa špecializuje na skúmanie bitcoinových transakcií, a popri tom úzko spolupracuje s vládami s cieľom zabrániť zneužívaniu kryptomien na nelegálne činnosti, viacmennej vyvrátila tvrdenie Hansa-Jakoba Schindlera, ktorý je riaditeľom think-tanku boja proti extrémizmu, ktorý uviedol, že Islamský štát respektíve ISIS má k dispozícii kryptomeny v hodnote zhruba 300 miliónov dolárov. Chainalysis uviedla, že táto teória je veľmi nepravdepodobná. Americká spoločnosť taktiež predtým vo svojej štúdii spochybnila teóriu, podľa ktorej boli minuloročné veľkonočné teroristické útoky na Sri Lanke financovanie pomocou Bitcoinu. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne