Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (21.2.): Bitcoin, IOTA, Fidelity a akvizícia Morgan Stanley

Článok

suhrn-tyzdna-kryptomeny
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Halving ešte nie je zohľadnený v cene Bitcoinu, tvrdí šéf Binance

Šéf burzy Binance Changpeng Zhao si myslí, že fundament blížiaceho sa halvingu, ktorý zníži odmenu pre ťažiarov Bitcoinu o polovicu zo súčasných 12.5 BTC na 6.25 BTC (za jeden vyťažený blok), ešte nie je zarátaný do ceny tejto kryptomeny. Zhao známy aj pod skratkou “CZ” pripomenul, že predchádzajúce dva halvingy, ktoré znižovali odmeny z 50 na 25 BTC a následne z 25 BTC na 12.5 BTC (táto zmena sa koná raz za štyri roky), mali v minulosti na cenu Bitcoinu výrazný pozitívny vplyv. Podrobnejšie sme sa téme venovali v tomto článku.  

Garlinghouse: Vysvetľujem bankárom, že kryptomeny nie sú zlé slovo

Šéf spoločnosti Ripple Brad Garlinghouse tvrdí, že jeho poslaním je zbúrať u bankárov strach z kryptomien a dostať ich na palubu novovznikajúcej triedy aktív. Garlinghouse stojaci na čele firmy, ktorá má významný podiel v kryptomene XRP, to uviedol počas rozhovoru pre CNN, v ktorom tiež skonštatoval, že keď regulátori pochopia, že kryptoprojekty neobchádzajú regulačne rámce, dostanú sa k ním veľmi rýchlo a pohodlne.Viac sa dočítate v tomto článku.

Dôležitý odkaz IOTA Foundation pre používateľov Trinity Wallet

IOTA Foundation stojaca za vývojom kryptomeny IOTA vydala nové upozornenie pre držiteľov kryptomeny IOTA na peňaženke Trinity Wallet, na ktorej boli koncom januára odhalené bezpečnostné problémy. Nadácia apeluje na všetkých používateľov tejto peňaženky, ktorí si ju otvorili alebo aktualizovali medzi 17. decembrom 2019 a 18. februárom 2020, aby čím skôr zmenili svoje prístupové hesla a použili nástroj na migráciu ich seedov. IOTA aktuálne beží v obmedzenom režime, v rámci ktorého vypla Koodrinátor siete. Ten je centralizovaným bodom určeným na overovanie transakcií (cieľom IOTA je, aby ho v budúcnosti nahradilo decentralizované riešenie Coordicide). Viac sme o tom písali v tomto článku. cointelegraph.com)

Morgan Stanley kupuje za 13 miliárd platformu E*Trade

Investičný gigant Morgan Stanley urobil najväčšiu akvizíciu od krízy v roku 2008, keď oznámil kúpu online obchodnej spoločnosti E*Trade Financial Group za 13 miliárd dolárov. E*Trade je platforma, ktorá disponuje piatimi miliónmi klientov a drží aktíva v hodnote 360 miliárd USD. Je taktiež online bankou a v pláne mala začať ponúkať na svojej platforme obchodovanie kryptomien Bitcoin a Ethereum, čím by mohla osloviť mnoho nových potenciálnych investorov. E*Trade však tieto plány v roku 2018 pre medvedí trh prerušila a je otázne, ako sa zmení stratégia spoločnosti po vstupe Morgan Stanley. E*Trade si napriek akvizícii zachová svoju obchodnú značku a Michael Pizzi ostane na pozícii generálneho riaditeľa. (cointelegraph.com)

Švédsko bude testovať elektronickú korunu na blockchaine

Švédsko je ďalšou krajinou, ktorá poškuľuje po možnosti vydania vlastnej kryptomeny pod kontrolou národnej centrálnej banky. V rámci tohto plánu spustilo pilotný program pre testovanie kryptomeny postavenej na blockchaine, ktorý bude v prevádzke rok až do konca februára 2021. Analytici sa domnievajú, že táto severská krajina má dobré predpoklady pre uplatnenie digitálnej meny, pretože už teraz väčšina jej obyvateľov využíva predovšetkým bezhotovostné platobné metódy. (cointelegraph.com)

Fidelity hľadá odborníkov na ťažbu Bitcoinu

Fidelity Center of Applied Technology hľadá do svojho tímu odborníkov na ťažbu bitcoinu, pričom v rámci dopytu po týchto ľuďoch uvádza, že chce využiť “novú obchodnú príležitosť“. Samotná iniciatíva prichádza z radov sesterskej firmy Fidelity Digital Assets, ktorá od minulého roka začala ponúkať custody riešenia pre bezpečnú úschovu kryptomien inštitucionálnych investorov. Jej najväčšími konkurentmi sú Coinbase Custody a Bakkt. Pokalí ide o ťažbu Bitcoinu, zámery Fidelity sú zatiaľ nejasné. Cointelegraph požiadal firmu o vyjadrenie, no k odpovedi sa v čase publikácie článku nedostal. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne