Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (21.1.): Mieri Bitcoin do výšin? Cardano, Shamir Backup & Maduro, Petro a Čína

Článok

Bitcoin
Bitcoin

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Craig Wright tvrdí, že sa na 99% dostane k obrovskému bitcoinovemu bohatstvu

Craig Wright stále tvrdí, že sa dostane k Bitcoinom v hodnote okolo 8 miliárd dolárov, ktoré boli vyťažené v skorých rokoch vzniku Bitcoinu. Mohol by tým podporiť svoje tvrdenie, ktorému zatiaľ verí len málokto – že práve on je záhadný tvorca Bitcoinu Satoshi Nakamoto. Ak vás táto téma zaujíma, viac sa dočítate v tomto našom článku.

Cardano čaká vo februári hardfork. Jej komerčné rameno pomáha Uzbekistanu

Hlavný predstaviteľ kryptomeny Cardano (ADA) a zároveň šéf spoločnosti IOHK, ktorá je jednou z troch, ktorá sa podieľa na vývoji tohto projektu, Charles Hskinson, v rámci svojej pravidelnej rubriky Ask me anything (AMA), prezradil, že Cardano čaká vo februári hardfork. Medzitým finančné rameno projektu Emurgo uzavrelo partnerstvo s vládou v Uzbekistane. Viac sa dočítate tu.

Zhao odporúča držať kryptomeny na burze. Lepším riešením je Shamir Backup od Trezoru

Včera sme vás informovali, že známy propagátor investícii do zlata Peter Schiff označil držanie Bitcoinu za veľkú chybu, pretože stratil heslo k jeho peňaženke a tým pádom aj svoje bitcoiny. Schiff nikdy nebol veľkým fanúšikom kryptomien, no jeho zlá skúsenosť s ich držaním nahrala do karát šéfovi burzy Binance Changpengovi Zhaovi, ktorý sa na jeho príklade rozhodol spropagovať držanie kryptomien priamo na burze. My si nemyslíme, že je to ideálny nápad. Aktuálne je asi najlepším riešením takzvaný Shamir Backup od Trezoru. Viac sa dozviete tu.

Stock-to-flow model: Bitcoin mieri k $100 000 v roku 2022

Podľa údajov spoločnosti Digitalik, zdroja, ktorý monitoruje cenu Bitcoinu v rámci pozície populárneho modelu Stock-to-Flow, Bitcoin sa takmer dokonale zhoduje s historicky presným cenovým grafom, ktorý sleduje jeho vývoj od časov, kedy stál haliere až po súčasnosť, kedy sa postupne stáva digitálnym zlatom. Ak by to tak zostalo v platnosti aj v budúcnosti, má namierene k vysokým šesťciferným sumám. Viac sa dozviete tu.

Čínske investície do blockchainu v porovnaní s rokom 2018 klesli

Celkové investície na budovanie blockchainových riešení v Číne klesli v roku 2019 v porovnaní s rokom 2018 o približne 40 percent. Uvádzajú to výsledky štúdie, ktorú vypracovala vládna agentúra. V priebehu roka 2019 mala Čína celkovo 245 investičných a finančných obchodov, čo je o 60% menej ako v roku 2018. Podľa agentúry Xinhua a platformy finančných údajov Dhino Data predstavovala celková suma investovaná do blockchainu v roku 2019 3,6 miliardy dolárov.  (cointelegraph.com)

Maduro nariadil, aby sa národná ropa predávala za Petro

Kontroverzný venezuelský prezident Nicolas Maduro podpísal dekrét o predaji 4,5 milióna barelov ropy z certifikovanej národnej rezervy 30 miliónov barelov, s tým, že táto ropa by sa mala predávať za národnú kryptomenu Petro (PTR), ktorej hodnota je krytá práve ropou. Predaj ropy za národný stablecoin má slúžiť ako vhodný spôsob skúmania jeho prínosov. Maduro taktiež nariadil, aby sa za Petro predávalo aj palivo, ktoré potrebujú lietadlá pri medzinárodných letoch.  (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.