Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (20.9.): Bitcoin, Coinbase, Bakkt, IOTA či Zuckerberg

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

17 nových kryptomien, ktoré môžu pribudnúť na Coinbase

Najväčšia kryptomenová zmenáreň na svete Coinbase s centrálou v americkom San Franciscu, oznámila, že bude podporovať pripravovanú kryptomenu Telegramu GRAM a tiež zvažuje pridanie 16 ďalších nových kryptomien. Coinbase o svojich plánoch tradične informovala na svojom blogu, kde uviedla, že jej cieľom je podporovať všetky kryptomeny, ktoré spĺňajú technické štandardy a potrebné regulačne nároky. Podrobnosti sa dočítate v tomto článku.

17 nových kryptomien, ktoré môžu pribudnúť na Coinbase

Bitcoin na významnej burze bez regulácii nebude, varuje šéf SEC

Jay Clayton sa s odstupom pár dní opäť vyjadril k Bitcoinu a k možnosti jeho obchodovania na popredných svetových burzách. Šéf americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC) hovoril o Bitcoine v rozhovore pre CNBC. Téme sme sa podrobnejšie venovali tu.

Bitcoin na významnej burze bez regulácii nebude, varuje šéf SEC

Bakkt zvýši dôveru inštitúcii v Bitcoin, tvrdí Tom Lee

Tom Lee, analytik a zakladateľ Funstrat Advisors, ktorý je známym propagátorom bitcoinu a častým hosťom štúdia v CNBC, je opäť veľmi optimistický naladený. Myslí si, že spustenie Bakkt, ktoré od pondelka 23. septembra prinesie na trh historicky prvé bitcoin futures kontrakty viazané na reálne bitcoiny, výrazne zvýši dôveru inštitúcii v tento sektor. ,,Som veľmi pozitívne naladený ohľadom Bakkt a jeho schopnosti zvýšiť dôveru inštitúcii v kryptomeny,” napísal na Twitteri. (cointelegraph.com)

Square Crypto rozširuje tím a vyzýva developerov k akcii

Projekt Square Crypto, ktorý financuje šéf Twitteru a spoločnosti Square Jack Dorsey, rozšíril svoj tím o ďalšie zaujímavé posilz  – k projektu sa pridávajú Valentine Wallace z Lightning Labs, Jeffrey Czyz z Google a Arik Sosman od Facebooku, respektíve projektu kryptomeny Libra. Na Square Crypto už medzitým pracuje spoluzakladateľ Blockstreamu a popredný bitcoinový vývojár Matt Corralo a bývalý produktový riaditeľ spoločnosti Google Steve Lee. Cieľom Square Crypto je podporiť adopciu bitcoinu a spraviť ho dostupným “pre všetkých”. Autori projektu najnovšie vyzvali všetkych bitcoinových developerov, aby sa im ozvali a skúsili im načrtnúť svoje vízie, ako posunúť bitcoin vpred a podporiť jeho adopciu. ,,Neexistuje žiadny projekt, ktorý by sme nezohľadnili, pokiaľ by zlepšil bitcoin,” uviedli na Twitteri. (cointelegraph.com)

Zuckerberg hovoril s americkými zákonodarcami

Šéf Facebooku Mark Zuckerberg sa stretol s americkými zákonodarcami a jednou z hlavných tém ich rozhovorov bola pripravovaná kryptomena Libra. Zuckerberg v rámci stretnutia zopakoval, že Facebook nemieni spustiť projekt skôr, než ubezpečí amerických regulátorov a získa ich povolenie. Počas stretnutia však viacerí z nich vyjadrili obavy, že Libra môže uzrieť svetlo sveta v iných jurisdikciách aj bez toho, aby k tomu mali čo povedať. Včera sa s Zuckerbergom rozprával aj senátor Josh Hawley, ktorý požiadal šéfa Facebooku, aby pristúpil k predaju WhatSapp a Instagramu, čim podporí hospodársku súťaž. Zuckerberg na to reagoval jednoznačným nie. (cointelegraph.com)

IOTA spustila prvý ozajstný decentralizovaný trh

Nezisková organizácia IOTA Foundation stojaca za vývojom kryptomeny IOTA spustila platformu, ktorá umožňuje decentralizovaný a autonómny virtuálny trh. Podľa organizácie ide vôbec o prvý nezávislý internetový trh na svete, ktorého cieľom je urýchlenie priemyselnej automatizácie a interakcie komerčných strojov. Opisuje ho ako neutrálnu platformu, na ktorej sa automatizuje obchod s fyzickým a digitálnym tovarom a službami. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne