Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (20.7.): Škálovanie Bitcoinu, inflácia dolára či Bitcoin Cash

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.

Predikcie ceny Bitcoinu sú často na milé vzdialené od reality

Mnohé známe osobnosti z kryptosektora, či už ide o analytikov špecializujúcich sa na grafy, alebo odborníkov sústrediacich sa na bitcoinove fundamenty, sa pokúšajú predikovať budúcu ceny Bitcoinu. Vo väčšine prípadov im to však absolútne nevychádza. Upozornil na to portál Cointelgraph, ktorý uviedol niekoľko príkladov, kedy boli cenové predikcie známych osobností absolútne alebo minimálne dosť výrazne vzdialené od reality. Viac sa dočítate tu.

Pompliano: Základom cesty k bohatstvu je nedržať fiat

Anthony Pompliano z Morgan Creek Capital vo svojom live streame, ktorý vysielal 18. júla, uviedol svoj názor, ako by mali investori postupovať počas obdobia, kedy Americká centrálna banka (FED)pokračuje v trende tlačenia nových dolárov. Ak vás táto téma zaujala, viac sa dočítate v tomto článku.

Blokuje Twitter príspevky Rogera Vera?

Roger Ver, ktorý patrí medzi hlavných predstaviteľov kryptomeny Bitcoin Cash, ktorá vznikla v roku 2017 po hardforku Bitcoinu, obviňuje Twitter, že úmyselne cenzuruje jeho obsah.  Uviedol to vo svojom včerajšom tweete, v ktorom skonštatoval, že táto platforma, ktorá utrpela minulý týždeň rozsiahly hackerský útok, podľa jeho názoru odstraňuje jeho príspevky, ktoré sa týkajú propagácie neštátnych peňazí. Ver je zjavne v nemilosti sociálnych sieti, nakoľko v júni YouTube zablokoval jeho Youtube kanál Bitcoin.com a to vraj bez uvedenia dôvodu. Je nutné však doplniť, že jeden možný dôvod tohto kroku by tu predsa len bol – Ver sa totiž neustále snaží označovať Bitcoin Cash za Bitcoin, teda inú kryptomenu. Podľa jeho názoru je totiž práve Bitcoin Cash skutočným Bitcoinom.  (cointelegraph.com)

Bitcoin sa nevyhne zväčšeniu veľkosti blokov, myslí si Barhydt

Bill Barhydt, ktorý je generálnym riaditeľom populárnej kryptopeňaženky a služby pre obchodovanie kryptomien Abra, si myslí, že Bitcoin nie je skrz svoju prvú vrstvu pripravený na masovú adopciu a preto očakáva, že časom bude musieť dôjsť v jeho sieti k veľkým zmenám. O takéto zmeny sa časť bitcoinovej komunity usilovala už v roku 2017, kedy sa začal prvýkrát výraznejšie prejavovať problém so škálovaním. Podrobnosti sa dočítate tu.

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne