Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (20.2.): Silné Ethereum, dump BTC, Tron & Libra

Článok

Bitcoin správy

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Bitcoin predviedol 5 najväčší hodinový prepad ceny v histórii

Bitcoin vie stále prekvapiť. Krátko po tom, ako sa opäť vrátil na päťcifernú hodnotu, predviedol pred niekoľkými hodinami obrovský prepad ceny z 10 200 dolárov na 9 200 dolárov. Tento “dump“ sa udial v priebehu len niekoľkých minút. Ako informoval portál CryptoSlate, ide o historicky piaty najväčší cenový pokles zaznamenaný v priebehu jednej jedinej hodiny. Viac sme sa tejto téme venovali tu.

Dáta naznačujú, že Ethereum sa stáva viac distribuované

Častokrát citovaná spoločnosť Coin Metrics, ktorá sa zaoberá analýzou kryptomien, zverejnila novú štúdiu o Ethereum. Jej záverom je, že distribúcia tokenov ETH sa rozširuje, čo môže byť pozitívnym fundamentom pre rastúci záujem o túto kryptomenu. Okrem toho upozornila aj na iné dôležité technické ukazovatele, ktoré vyzerajú pre ETH pozitívne. Viac sa dozviete tu.

Európska únia nevie čo s kryptomenou Libra

Vlády po celom svete sú vystavené úlohe zaujať jednoznačné stanoviská voči kryptomenám. Nejde len o tie decentralizované, ale aj o kryptomeny, ktoré chcú vydať centrálne banky, alebo konkrétne spoločnosti. Do tejto kategórie možno zaradiť aj kryptomenu Libra, za ktorou stojí Facebook a konzorcium ďalších spoločností z rôznych podnikateľských sektorov. Európska komisia najnovšie priznala, že zatiaľ nevie, akým spôsobom má pristúpiť k Libre, pretože nedokáže presne určiť jej charakter a teda vzťah k existujúcim právnym predpisom EÚ. Viceprezident Komisie Valdis Domobrovskis však ubezpečil, že sú pripravení konať rýchlo, pokiaľ ide o potenciál využitia technológie kryptomien pre potreby EÚ. (cointelegraph.com)

Rýchle správy

SAMSUNG: Juhokórejsky technologický gigant Samsung oznámil, že jeho najnovšia séria smartphoneov s označením GalaxyS20 ráta s podporou blockchainových riešení, ktoré boli prvýkrát predstavené minulý rok v rámci modelu Samsung Galaxy 10.

BITCOIN GOLD: Takmer polovicu všetkých mincí kryptomeny Bitcoin Gold má údajne pod kontrolou jedna jediná veľryba. Analýza autora, ktorý si želal byť v anonymite, uvádza, že môže ísť o 38 až 48 percent všetkých existujúcich BTG.

BINANCE: Popredná burza Binance mala technické problémy s preťaženosťou, ktoré viedli k tomu, že v priebehu včerajšieho dňa obmedzila a tiež na niekoľko hodín vypla možnosť obchodovania. Údržba systému nebola vopred plánovaná.

TRON (TRX): V súvislosti s kryptomenou TRX vyplývajú ďalšie podozrenia týkajúce sa neprimeranej centralizácie daného projektu. O významných rozhodnutiach v rámci tejto siete rozhodujú takzvaní superreprezentanti, ktorých je 21. Tí zároveň čerpajú odmeny za to, že dohliadajú na vytváranie nových blokov a bezpečnosť siete. Najnovšie hlasovanie však podporilo špekulácie, že hneď nad dvoma z nich, Tron-Ace a Tron-Bet, má kontrolu zakladateľ Tronu Justin Sun.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne