Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Dáta naznačujú, že Ethereum sa stáva viac distribuované

Článok

Ethereum

Častokrát citovaná spoločnosť Coin Metrics, ktorá sa zaoberá analýzou kryptomien, zverejnila novú štúdiu o Ethereum. Jej záverom je, že distribúcia tokenov ETH sa rozširuje, čo môže byť pozitívnym fundamentom pre rastúci záujem o túto kryptomenu.

Coin Metrics v správe o stave siete Ethereum uvádza, že kryptomena vykazuje pri analýze dôležitých technických ukazovateľov viaceré pozitívne signály:

  • Realizovaný strop Ethereum (Ethereum realized cap), ktorý je známy aj ako priemerná cena všetkych držiteľov tohto aktíva, stúpol za týždeň o takmer 4 percentá. Realizovaný strop je metóda, ktorá sa snaží vylepšiť klasickú trhovú kapitalizáciu danej kryptomeny tým, že aplikuje zľavu na mince, ktoré mohli byť v minulosti stratené. Zjednodušene povedané, nové tokeny majú hodnotu rovnú trhovej hodnote, no tie staršie, ktoré sa nehýbu, namiesto klasického výpočtu (počet mincí x cena) majú hodnotu o čosi nižšiu.
  • Stúpla miera hashrate a tiež obťažnosť ťažby o 3,6 resp. 3,7 percenta
  • Distribúcia Ethereum tokenov sa rozširuje, čo signalizuje zvyšujúci sa záujem účastníkov trhu o dané aktívum. Ethereum tokeny boli pôvodne distribuované cez crowdsale

,,Percentuálny podiel dodávok držaných na adresách s najvyššími zostatkami dosiahol vrchol v júli 2016, keď bol na približne 60%. Suma držaná týmito veľkými adresami dosiahla výrazny pokles vplyvom ICO bubliny medzi rokmi 2017 až 2018. Od februára 2020 tvoria tieto adresy asi už len 40% celkového objemu Ethereum v obehu,” uvádza analýza.

Pozitívnym signálom je aj to, že percento relatívne malých adries s ETH sa zvyšuje. Za posledných sedem dní sa podľa Coin Metricks adresy v dolárovej hodnote aspoň 10 dolárov zvýšili o 8%.

Zdroj: cryptoslate.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne