Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (20.12.): Patent na transakcie, BTC „To the Moon“, Irán & ICO

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Šéf Coinbase získal patent, ktorý vraj umožní posielať Bitcoin „na email“

Generálny riaditeľ americkej zmenárne Coinbase Brian Armstrong získal patent na vynález, ktorý môže výrazne zjednodušiť bitcoinove transakcie. Bitcoiny by sa totiž mohli odosielať priamo na emailové adresy, ktoré by boli prepojené s peňaženkami. Viac sa dočítate tu.

Šéf Coinbase získal patent, ktorý má umožniť posielanie Bitcoinu “na email”

Draper tvrdí, že Bitcoin môže dosiahnuť $250 000 už v roku 2020

Jeden z najznámejších investorov do Bitcoinu a taktiež sponzor Tezosu (XTZ) Tim Draper je napriek turbulentnému obdobiu na trhu s kryptomenami optimista a verí, že najznámejšiu kryptomenu čaká budúci rok výrazný rast. Viac sa dočítate tu.

Draper tvrdí, že Bitcoin môže dosiahnuť $250 000 už v roku 2020

Iránsky prezident navrhuje vytvoriť moslimskú kryptomenu

Iránsky prezident Hassan Rouhani navrhuje vytvorenie moslimskej kryptomeny, ktorá by mohla byť jedným zo spôsobov, ako čeliť ekonomickej dominancií Spojených štátov. Uviedol to na konferencii v Malajzii, kde vyzval členov moslimských krajín, aby podnikli kroky k zníženú závislosti od amerického dolára. Taktiež vyhlásil, že sankcie sú hlavnými nástrojmi nadvlády a šikanovania ostatných krajín zo strany USA. Konferencie sa zúčastnili zástupcovia Turecka, Kataru a hostiteľskej Malajzie, zatiaľ čo zástupcovia Saudskej Arábie a Pakistánu účasť odmietli. (cointelegraph.com)

Francúzsky regulátor udelil prvé povolenie pre ICO

Francúzsky finančný regulátor AMF udelil súhlas pre ICO, s ktorým prišla spoločnosť French-ICO. Tá vyvinula platformu na financovanie projektov využívajúcich kryptomeny. AMF aktuálne rokuje s troma alebo štyrmi kandidátmi na ICO a zdá sa, že čoskoro ich bude ešte viac. French-ICO je prvou firmou, ktorá dostala schválenie, no s tým že platné je iba do 1. júna 2020. AMF zdôrazňuje, že o ICO sa môžu uchádzať len tie firmy, ktoré získali jej povolenie a musia tak urobiť priamo na trhu vo Francúzsku. Zároveň upozorňuje, že schválený bol iba návrh ICO, nie vydavateľ tokenov. (cointelegraph.com)

Binance investovala do zmenárne FTX

Burza Binance urobila strategickú investíciu do zmenárne kryptomenových derivátor FTX. Hoci nezverejnila hodnotu tejto investície, Sam Bankman Fried, ktorý je zakladateľom FTX a šéfom pridruženej Almeda Research povedal Bloombergu, že išlo o rádovo desiatky miliónov dolárov. Taktiež skonštatoval, že táto akvizícia umožní FTX zrýchliť svoj rast popri tom, ako si zachová nezávislosť svojich operácii. Burza bola založená začiatkom roka 2019 a poskytuje profesionálne produkty obchodovania s derivátmi vrátane štvrťročných a trvalých zmlúv o rôznych kryptomenových aktívach. Popri tom ponúka možnosť obchodovania na páku a mimoburzové služby (OTC). (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.