Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Šéf Coinbase získal patent, ktorý má umožniť posielanie Bitcoinu “na email”

Článok

bitcoin-email
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Generálny riaditeľ americkej zmenárne Coinbase Brian Armstrong získal patent na vynález, ktorý môže výrazne zjednodušiť bitcoinove transakcie.

Patent bol podaný zakladateľom a CEO Coinbase Brianom Armstrongom  na schválenie už v marci 2015. Týka sa detailov toho, ako vykonať platby bitcoinom použitím klasických emailových adries, ktoré sú prepojené s adresami BTC peňaženiek. Odosielateľ Bitcoinu by teda nemusel zadávať celú BTC adresu prijímateľa transakcie, ale stačilo by mu, aby uviedol jeho emailovú adresu, ktorú má s peňaženkou spárovanú.

Systému podľa patentu potrvá 48 hodín, kým sa transakcia uzavrie (od momentu, kedy prijímateľ potvrdil platbu). Kryptomeny, ktoré sa nepoužijú, majú byť uložené v bezpečnom trezore, ku ktorému má byť možné pristupovať len prostredníctvo emailovej adresy prepojenej s príslušnou peňaženkou.

Zmenáreň Coinbase zarobila od roku 2012 viac ako 2 miliardy dolárov na transakčných poplatkoch (fees), no za tento spôsob odosielania transakcií si podľa patentu účtovať poplatky nebude, teda ak nepôjde o transakcie na externé adresy.

Zatiaľ nie je isté, či Coinbase naozaj plánuje tento patent implementovať do svojich služieb. Portál Coindesk oslovil zástupcov firmy, aby sa k veci vyjadrili, no na odpoveď zatiaľ čaká.

Isté je, že ak by vznikol systém, ktorý by bezpečným spôsobom umožňoval realizovať BTC transakcie na zrozumiteľnejšie adresy, mohlo by to pomôcť predovšetkým nováčikom a teda rýchlejšej adopcii kryptomenových transakcií.

Zdroj: coindesk.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.