Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (20.11.): Binance, Fidelity, Lightning Network, Čína & Fintech

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Binance vypadla zo zoznamu 10 najlepších búrz. Ktorá je TOP?

Portál CryptoCompare, ktorý sa špecializuje na poskytovanie užitočných štatistík a informácii zo sektora kryptomien, odstránil burzu Binance zo zoznamu 10 najlepších búrz na obchodovanie digitálnych aktív. Zmena nastala aj na prvej priečke. Téme sme sa venovali tu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Binance vypadla zo zoznamu 10 najlepších búrz. Ktorá je najlepšia?

Rebríček TOP100 fintech firiem: Nestratili sa ani pro-blockchain spoločnosti

Spoločnosť KMPG, ktorá patrí medzi štyri najväčšie audítorské firmy na svete, zverejnila tohtoročný rebríček 100 najlepších fintech firiem sveta. V poradí sa umiestnilo aj niekoľko spoločností, ktoré majú v portfóliu svojich produktov aj zameranie na blockchain či kryptomeny. Podrobnosti sa dočítate v tomto článku.

Rebríček TOP100 fintech firiem: Nestratili sa ani pro-blockchain spoločnosti

Obchodník z Wall Street: Lightning Network má definitívne pritiahol k Bitcoinu

Wall Street obchodník Nik Bhatia, ktorý sa roky zameriaval na obchodovanie so štátnymi dlhopismi, v rámci svojho blogového príspevku vysvetlil, prečo sa rozhodol opustiť doterajšiu prácu a zamerať sa na Bitcoin. Kľúčovú úlohu zohrala technológia Lightning Network. Viac sa dočítate tu.

Obchodník z Wall Street: Lightning Network má definitívne pritiahol k Bitcoinu

Fidelity získala povolenie na spustenie custody služieb

Spoločnosť Fidelity Digital Assets oficiálne potvrdila získanie licencie od Ministerstva finančných služieb štátu New York (NYDFS), ktoré jej umožní ponúkať custody riešenie pre správu kryptomien inštitucionálnym investorom. Tí odteraz môžu využiť jej služby na úschovu, nákup, predaj a prevádzanie bitcoinov. Súhlas od NYDFS získala na rovnaké služby pred pár dňami aj spoločnosť Bakkt, ktorá ponúka od septembra možnosť obchodovania prvých Bitcoin futures viazaných na reálne bitcoiny. Vstupom Fidelity a Bakktu do trhu s kryptomenami sa očakáva väčší záujem inštitúcii o investovanie do tohto sektora. (cointelegraph.com)

Grayscale chce získať od SEC dohľad nad svojim Bitcoin Trust fondom

Spoločnosť Grayscale podala na Americkú komisiu pre cenné papiere  a burzu (SEC) žiadosť o dohľad nad jej Bitcoin Trust fondom (GBTC). Ak by SEC tento návrh odsúhlasila, Grayscale by sa stala prvou spoločnosťou ponúkajúcou obchodovanie s Bitcoinom, ktorá by získala od SEC tento štatút dôveryhodnosti. Pre fond by to zmenilo niekoľko veci – predovšetkým to,  že by sa mohlo stať v očiach inštitucionálnych investorov dôveryhodnejší a atraktívnejší. Fondu by sa taktiež týkali audítorské štandardy SEC a jej akcie by museli byť registrované podľa devízového zákona. Investori by sa taktiež mohli dočkať vyššej likvidity, pretože zákonná držba ich podielov by sa znížila z 12 na 6 mesiacov. (cointelegraph.comc)

Čínska kryptomena do 6 až 12 mesiacov?

Edith Cheung, partner fondu rizikového kapitálu Proof of Capital so zameraním na blockchain, je presvedčený, že čínska národná kryptomena bude predstavená v horizonte najbližších 6 až 12 mesiacov. Čína nedávno priznala, že na vývoji svojej kryptomeny pracuje už niekoľko rokov, no zatiaľ žiadny vysoko postavený vládny predstaviteľ sa neodvážil ani len naznačiť, kedy bude spustená. Špekulácie preto prichádzajú predovšetkým z podnikateľského sektora. Urýchliť práce na národnej kryptomene motivovalo Čínu avizované spustenie kryptomeny Libra od Facebooku. Tú však brzdia regulačné problémy v USA, čo môže spomaliť aj tempo vývoja čínskeho digitálneho juanu. (cointelegraph.com)

Kanadská banka poprela záujem o vybudovanie kryptoburzy

Najväčšia kanadská banka The Royal Bank of Canada, ktorá spravuje viac ako 500 miliárd dolárov, domentovala správy z minulého týždňa, podľa ktorých chystá spustenie vlastnej burzy pre kryptomeny. Banka však priznala, že zvažuje implementáciu rôznych blockchain riešení a pozorne sleduje tento sektor. Minulý rok sa v kryptopriestore zviditeľnila tým, že svojim zákazníkom zablokovala možnosť investovania do kryptomien skrz debetné a kreditné karty. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.