Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (2.7.): Rating kryptomien, budúcnosť altcoinov či trading

Článok

kryptomeny
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa. 

Weiss Ratings: Litecoin sa zaradil medzi špičku. Pozrite si TOP10

Americká ratingová agentúra Weiss Ratings, ktorá začala ako prvá udeľovať ratingy kryptomenám, zvýšila hodnotenie Litecoinu a zaradila ho po bok “najlepších kryptomien“. Weiss Ratings hodnotí kryptomeny známkami od A po F, pričom F je najhoršia známka. Rating A nemá dlhodobo žiadna kryptomena. Konečnú známku tvorí kombinácia dvoch hlavných faktorov, ktoré sa tvoria z čiastkových ratingov. Viac informácií sa dozviete v tomto našom článku.

Weiss Ratings: Litecoin sa zaradil medzi špičku. Pozrite si TOP10

Burza Binance spustí futures trading

Najväčšia kryptoburza súčasnosti podľa objemu realizovaných obchodov, Binance, už čoskoro spustí aj možnosť futures tradingu. Informoval o tom počas prezentácie na summite Asia Blockchain Summit v Taipei zakladateľ Binance Changpeng Zhao, ktorý ukázal prítomným aj interface s novými funkciami vrátane longov a shortov na kryptomeny. Viac podrobnosti sme zhrnuli tu.

Kryptoburza Binance spustí futures trading!

Keiser sa pridáva k Brandtovi: Fenomén altcoinov sa skončil

Minulý týždeň sme vás informovali, že rešpektovaný obchodník veterán Peter Brand neočakáva, že altcoiny zažijú ešte niekedy podobnú rally, ako v roku 2017. Teraz sa k tomuto názoru prikláňa aj Max Keiser, ktorý to naznačil v rozhovore pre CNBC. Keiser v rámci interview skonštatoval, že vďaka bitcoinovým vylepšeniam, ako je Segregated Witness (SegWit) a vyvíjajúci sa protokol Lightning Network, ktoré riešia problém škálovateľnosti Bitcoinu, dokázali ľudia lepšie pochopiť hodnoty, ktoré sa skrývajú v Bitcoine a zistili, že je stále najlepšou investíciu spomedzi všetkých kryptomien. Ak vás zaujíma viac, otvorte si tento článok.

Keiser sa pridáva k Brandtovi: Fenomén altcoinov sa skončil

Trading kryptomien: Úvod do money managementu

Čo je základným poslaním money managementu? Zjednodušene sa dá povedať, že ide o kombináciu troch základných úloh: Zabezpečenia nízkych strát, zabezpečenia stabilných ziskov a zabezpečenia samotného prežitia na trhu. Ak chcete vedieť o tejto téme viac, otvorte si článok, ktorý pre vás pripravil Jakub Kraľovanský.

Trading kryptomien: Úvod do money managementu

Rýchle správy

BITCOIN FUTURES: Chicagská burza CME informovala, že opäť zaznamenala nové rekordné hodnoty zobchodovaných Buitcoin Futures. 26. júna mali nominálnu hodnotu 1,7 miliardy dolárov, čo bol nárast o ďalších 30% oproti predchádzajúcemu rekordu. Otvorený záujem o futures na Bitcoin dosiahol 6 069 kontraktov. Podľa analytikov to spôsobuje zvýšený záujem inštitucionálnych investorov o tento trh.

ERISX: Chicagská burza kryptomien ErisX získala od Americkej komisie pre komoditné futures CFTC licenciu pre ponúkanie derivátových produktov, v rámci ktorého bude môcť na svojej platforme ponúkať regulované futures kontrakty na kryptomeny. Dočkať by sme sa ich mohli údajne už koncom tohto roka.

HOLANDSKO: Holandskí ministri vyzvali vládu, aby pokročila v regulácii kryptomien a hotovostných platieb, pretože umožňujú pranie špinavých peňazí. Návrh znie, aby vláda zakázala hotovostné platby nad 3000 eur, regulovala kryptomeny a zakázala používanie 500 eurových bankoviek. Holandsko neuznáva kryptomeny ako legálnu menu, hoci holandský súd minulý rok pripustil, že Bitcoin má hodnotu ako prostriedok pre výmenu hodnoty.

FACEBOOK & LIBRA: V reakcii na oznámenie príchodu kryptomeny Facebooku s názvom Libra bolo vytvorených už vyše 100 falošných domén, ktoré sa snažia oklamať ľudí tým, že sa budú prezentovať za oficiálnu stránku tohto projektu, alebo dokonca implementujú do svojich stránok škodlivý softvér.

RUSKO & LIBRA: Alexei Moiseev, námestník ministra financií Ruskej federácie, informoval, že Rusko neplánuje uzákoniť osobitné regulácie voči kryptomene Facebooku Libra. Rusko totiž plánuje vydať komplexné predpisy pre všetky kryptomeny, do čoho bude zahrnutý aj tento projekt.

FACEBOOK & LIBRA: Facebook podal žiadosť o získanie licencie BitLicense, ktorú musia mať v štáte New York všetky spoločnosti, ktoré chcú ponúkať kryptomenové produkty. Vydáva ju New York State Department of Financial Services (NYDFS), u ktorého žiada o podobnú licenciu napríklad aj Bakkt. Facebook medzitým rokuje aj s regulátormi v Anglicku či Švajčiarsku.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne