Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Keiser sa pridáva k Brandtovi: Fenomén altcoinov sa skončil

Článok

altcoiny
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Minulý týždeň sme vás informovali, že rešpektovaný obchodník veterán Peter Brand neočakáva, že altcoiny zažijú ešte niekedy podobnú rally, ako v roku 2017. Teraz sa k tomuto názoru prikláňa aj Max Keiser, ktorý to naznačil v rozhovore pre CNBC.

Keiser v rámci interview skonštatoval, že vďaka bitcoinovým vylepšeniam, ako je Segregated Witness (SegWit) a vyvíjajúci sa protokol Lightning Network, ktoré riešia problém škálovateľnosti Bitcoinu, dokázali ľudia lepšie pochopiť hodnoty, ktoré sa skrývajú v Bitcoine a zistili, že je stále najlepšou investíciu spomedzi všetkých kryptomien.

Známy bitcoinovy komentátor, ktorý má na Twitteri vyše 200 tisíc followerov, na margo toho skonštatoval, že hodnota altcoinov bude časom zanedbateľná a pravdepodobne väčšina z nich neprežije. ,,Fenomén altcoinov sa skončil,” vyhlásil presvedčene, čím nadviazal na spomínané vyjadrenie Petra Brandta z minulého týždňa, ktorý na Twitteri uviedol: ,,Tí čo čakajú, že altcoiny znova zopakujú svoju šou, môžu byť veľmi sklamaní.”

Vyhlásenia Brandta a Keisera prichádzajú v období, kedy dominancia Bitcoinu na trhu stúpla nad 60%, čo je vyše dvojročný rekord. Najnižšie bola dominancia BTC začiatkom januára 2018, kedy klesla pod 33% úroveň a altcoiny v tom čase zažívali svoje „zlaté časy“.

Drvivá väčšina z nich je dnes veľmi ďaleko od svojich rekordných hodnôt nielen v dolárovom vyjadrení, ale aj v páre s Bitcoinom. Altcoinovi trejderi častokrát spomínajú, že altcoiny zväčša napodobňujú graf Bitcoinu s niekoľkomesačným oneskorením. Ak by mali pravdu, rally altcoinov príde až neskôr.

Koľko % strácajú altcoiny na svoje all-time-high v páre s Bitcoinom?

Netrúfame si tvrdiť, či Brandt a Keiser sa mýlia, alebo nie. Isté je však to, že väčšina z vyše 2000 v súčasnosti existujúcich altcoinov pravdepodobne naozaj neprežije. Reálnejšie sa javí scenár, pri ktorom si nájde skutočné uplatnenie popri digitálnom zlate, teda Bitcoine, zopár naozaj kvalitných projektov, ktoré budú riešiť konkrétne problémy.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.