Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (2.12.): Propagácia a adopcia Bitcoinu či významný míľnik Ethereum

Článok

bitcoin-ethereum
Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ. 

VIDEO: Grayscale vysiela v televízii reklamu, v ktorej sa ľudia zbavujú zlata, aby nakúpili Bitcoin

Najvýznamnejšia inštitúcia hrajúca sa na poli kryptotrhu Grayscale Investments, ktorá má pod kontrolou už približne 500 000 BTC a sprostredkováva možnosť investície do Bitcoinu ďalším inštitucionálnym hráčom skrz jej produkt Bitcoin Grayscale Trust, odštartovala v televízii ďalšiu masívnu reklamnú kampaň na Bitcoin. Popri tom však nevysiela úplne novú reklamu, ale jej vydarený kúsok, ktorý uzrel svetlo sveta už v máji 2019. Reklamu a viac informácii nájdete v tomto článku.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Ethereum 2.0 sa oficiálne spustilo! Genesis blok neobsahuje žiadny odkaz

Že Ethereum plánuje prejsť na Proof of Stake konsenzus sa vedelo už poriadne dlho, no až 1. decembra 2020, teda včera, sa oficiálne započal tento proces vytvorením genesis bloku na blockchaine novej generácie Ethereum 2.0. Spustenie napriek miernym obavám prebehlo bez problémov a za dostatočnej účasti validátorov. Vitalik Buterin, teda hlavná tvár tejto kryptomeny, popri tom zavtipkoval o tom, že prvý blok Ethereum 2.0 neobsahuje žiadne zmysluplné správy “o obrovských skokoch pre ľudstvo alebo čohokoľvek na tento spôsob”. Ak vás zaujíma viac, otvorte si tento článok.

Novogratz hovorí o skutočnej adopcii Bitcoinu, Schiff kritizuje televíziu CNBC

Známy bitcoinový býk Michael Novogratz si myslí, že nastala doba, počas ktorej sa inštitúcie definitívne rozhodli seriózne vnímať Bitcoin a investovať doňho. Popri tom si však nemyslí, že by rast Bitcoinu priamo súvisel s predajom zlata. Popri tom hlavný propagátor zlata a kritik Bitcoinu Peter Schiff obviňuje televíziu CNBC, že je spoluzodpovedná za ošiaľ okolo Bitcoinu a bude mať teda podiel na obrovských stratách, ktoré utrpia retailoví investori. Viac sa dočítate tu.

Bývalý poradca Trumpa si myslí, že Bitcoin môže ľahko zlyhať

Gary Cohn, ktorý je bývalým prezidentom Goldman Sachs a taktiež bývalým hlavným ekonomickým poradcom Donalda Trumpa, si myslí, že Bitcoin nemusí naplniť očakávania, ktoré doňho vkladajú jeho investori. Domnieva sa totiž, že mu chýba „časť základnej integrity skutočného trhu”, kvôli jeho údajnej nedostatočnej transparentnosti. ,,Súčasťou integrity systému je vedieť, kto ho vlastní, kto ho drží a prečo sa prenáša,” uviedol. S jeho názormi však dozaista nebude súhlasiť bitcoinová komunita, ktorá práve v tom, že Bitcoin nemá žiadne vedenie a centralizovaný bod, má svoje nesporné čaro. Taktiež sa dá ľahko vyvrátiť téza  o jeho netransparentnosti, keďže blockchainove transakcie si môže skontrolovať ktokoľvek na rozdiel od tradičných finančných prevodov. (cointelegraph.com)

Nákupy BTC firmou Microstrategy išli cez Coinbase

Najväčšia americká zmenáreň Coinbase zohrala v roku 2020 hlavnú úlohu pri nákupe bitcoinov pre firmu Microstrategy v hodnote 425 miliónov dolárov. Vedúci inštitucionálneho predaja Brett Tejpaul to prezradil v rámci blogového príspevku z 1. decembra. ,,Vďaka našim pokročilým možnostiam prevádzania, špičkovej platforme pre sprostredkovanie kryptomien a nášho OTC oddelenia, sme boli schopní kúpiť významné množstvo bitcoiniov pre firmu Microstrategy bez toho, aby sme ovplyvnili cenu na trhu,” pochválil inštitucionálne služby Coinbase, ktoré môžu v nasledujúcom období využiť ďalšie veľké firmy zaujímajúce sa o investíciu do Bitcoinu. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.