Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (2.11.): Bitcoin vs. akciové trhy, BitMEX, FED, Binance.US & Malta

Článok

bitcoin-hulk
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Dáta Coinbase: Porovnanie Bitcoinu s akciovými trhmi a vyhliadky do ďalších rokov

Portál Cointelegraph odvolávajúci sa na štúdiu najznámejšej americkej zmenárne kryptomien Coinbase informoval, že Bitcoin pokračuje v trende prekonávania výnosnosti najobľúbenejšieho akciového indexu na svete S&P 500. Podrobnosti sa dočítate v tomto článku.

Dáta Coinbase: Porovnanie Bitcoinu s akciovými trhmi a vyhliadky do ďalších rokov

Dvojica amerických zákonodarcov podporila Bitcoin pri výročí whitepaperu

Hoci väčšina amerických zákonodarcov sa vyjadruje ku kryptomenám len veľmi opatrne a zväčša kriticky, dvojica zástupcov Patrick McHenry a Warren Davidson počas osláv 11. narodenín vzniku Bitocin whitepaper vyzvala americkú vládu, aby nebránila adopcii novej dôležitej technológie, ktorú so sebou Bitcoin prináša. ,,Svet, ktorý nám predstavil Satoshi Nakamoto, disponuje nezastaviteľnou silou. Ako tvorcovia politiky by sme sa nemali pokúšať odrádzať od tejto technológie ale naopak si položiť otázku, čo robíme a či sme schopní splniť výzvy a príležitosti tohto nového sveta inovácii,” uviedli. (cointelegraph.com)

Drvivá väčšina Američanov nevie, kto ovláda FED

Portál CryptoSlate zverejnil výsledky vlastného prieskumu, ktorého sa zúčastnilo 1000 oslovených spotrebiteľov. Dostali otázku, kto vlastní federálne rezervné banky v USA (FED), ktoré plnia v USA úlohu centrálnej banky. Z prieskumu vyplynulo, že drvivá väčšina Američanov v podstate nevie ako FED funguje a kto ho ovláda. Viac sa dozviete v tomto článku.

Drvivá väčšina Američanov nevie, kto ovláda FED

BitMEX s ďalším problémom, hackli mu Twitter

Po tom ako sa včera prevalila informácia o tom, ako BitMEX šokujúco amatérskym spôsobom vypustil do sveta emailovú databázu svojich registrovaných užívateľov, má popredná kryptoburza ďalší problém. Hacknutý bol jej Twitter účet, na ktorom sa objavil príspevok, ktorý zjavne nepatril zamestnancom spoločnosti: ,,Vezmite si vaše bitcoiny a utekajte. Posledný deň na výbery!” Šokujúci tweet pochopiteľne vyvolal vlnu nedôvery v bezpečnosť BitMEX-u a mnohých traderov motivoval k tomu, aby si radšej svoje úschovy na burze previedli svojich vlastných peňaženiek. Výbery z BitMEXU však boli zablokované a užívatelia boli vyzvaní k tomu, aby si zmenili svoje heslo a podstúpili ďalšie bezpečnostné opatrenia. Nevyhnutým základným krokom je aktivácia dvojfaktorovej ochrany (2-FA).  (cointelegraph.com)

Binance.US rozširuje portfólio svojich služieb

Americká pobočka kryptoburzy Binance – Binance.US – rozširuje portfólio svojich služieb. Američania môžu odteraz na tejto platforme nakupovať kryptomeny pomocou debetných kariet. Binance.US má za sebou prvých 30 dni od svojho spustenia, ktoré jej stačili na to, aby dokázala dosiahnuť denný objem obchodov na úrovni 15 miliónov dolárov. Aktuálne ponúka už 24 rôznych kryptomenových tokenov a 40 trading parov. Síce ide o výrazne nižšiu ponuku, než má samotná Binance, no tempo rozširovania Binance.US je zatiaľ veľmi slušné, rovnako ako tempu rastu daily volume. Platforma vznikla z dôvodu, že Binance musela z regulačných dôvodov zamedziť Američanom možnosť obchodovania na svojej hlavnej platforme. (cointelegraph.com)

Šéf burzy v Zimbabwe vraj stratil prístup k 33 BTC

Zakladateľ zimbabwianskej kryptomenovej burzy Golix Tawanda Kembo tvrdí, že stratil privátne kľúče k jednej zo studených peňaženiek burzy, na ktorej sa nachádzalo 33 bitcoinov. Informáciu potvrdili dva rôzne zdroje oboznámene s touto záležitosťou. Finanční regulátori následne nariadili burze, aby ukončila svoju činnosť z dôvodu porušenia regulačných pravidiel. Väčšina zákazníkov burzy sa údajne nevie dostať k svojim investíciám. Tawanda Kembo však tvrdí, že to nie je pravda a 99% transakcií prebieha bez problémov. (cointelegraph.com)

O licenciu od maltskej MFSA požiadalo 21 kryptobúrz

Maltský úrad pre finančné služby (MFSA) prijal žiadosť o pridelenie licencie podľa zákona o virtuálnych finančných aktívach (VFA) od ďalších 21 kryptomenových búrz. Maltské burzy, ktoré zatiaľ nemali licenciu, boli povinné o ňu požiadať najneskôr do 31. októbra 2019, v opačnom prípade by museli prerušiť svoju činnosť. K dnešnému dňu schválila MFSA 18 z 30 prijatých žiadosti o licenciu. Zákon je súčasťou maltských právnych predpisov týkajúcich sa blockchainu, ktoré boli prijaté v júli 2018. Krajina je považovaná za crypto-friendly miesto. Z toho dôvodu sa do nej sťahuje množstvo nových kryptomenových startupov a sídli v nej napríklad aj najväčšia svetová burza s kryptomenami Binance. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne