Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (19.6.): Nová aliancia, dôvody pre Bitcoin a nový rating

Článok

Bitcoin mining difficulty
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.

12 dôvodov, prečo si zaobstarať Bitcoin (podľa B. Quittema)

Hoci kryptomeny na čele s Bitcoinom sa pomaly stávajú mainstreamovou záležitosťou a do Bitcoinu investuje viacero firiem z rebríčka Fortune 500 a taktiež mnohí rešpektovaní investori, mnoho ľudí stále váhajú, či by sa mali do tohto ekosystému zapojiť. Populárny speaker o kryptomenách Brandon Quittem publikoval na Twitteri 12 dôvodov, pre ktoré  by si mal každý človek zaobstarať aspoň časť Bitcoinu. Prinášame vám ich v tomto článku.

Bitcoin nepatrí ani medzi TOP10 kryptomien, tvrdí Čína

Stále nič nové. Podľa Čínskeho ministerstva priemyslu a technológie (CCID) Bitcoin stále nepatrí medzi 10 najlepších kryptomien na trhu. Jej najnovšie vydanie ratingu kryptomien, celkovo už osemnáste, stále preferuje na prvej pozícii kryptomenu EOS. Viac o najnovšom ratingu CCID sme napísali tu.   

Ripple, Brave, Huobi a ďalšie blockchain firmy zakladajú novú alianciu

Spoločnosti Ripple, Brave a Huobi sa pridali po boku ďalších 40 spoločnosti do novej celosvetovej Open Payments siete, ktorá má umožniť okamžite platby skrz platobný systém s názvom PayID. Nový systém, ktorý by mal osloviť viac ako 100 miliónov spotrebiteľov, umožní používateľom posielať a prijímať peniaze kdekoľvek na svete v reálnom čase. Medzi ďalšie firmy, ktoré sa pridali do tejto aliancie patria Bitstamp, Blockchain.com, Coinone, Crypto.com, Huobi, Liquid, BitPay, Bittrue či BitGo. Generálny riaditeľ Liquid Group Inc k tejto novinke poznamenal, že všetky platby v tejto sieti musia byť interoperabilné medzi fiatovými menami a kryptomenami. (cointelegraph.com)

Ernst & Young spúšťa aplikáciu, ktorá uľahčí zdaňovanie kryptomien

Nadnárodná firma poskytujúca profesionálne finančné a audítorské služby Ernst & Young prináša na trh aplikáciu EY CryptoPrep, ktorá by mala uľahčiť zdaňovanie príjmov z kryptomien v Spojených štátoch. Užívatelia si môžu aplikáciu spárovať s burzami a zmenárňami, na ktorých spravujú svoje kryptomenové portfólio a na základe ich predchádzajúcich obchodov určiť, akú čiastku majú zaplatiť na daniach. Aplikácia dokonca dokáže vyplniť k tomu potrebný formulár s označením 8949. Užívatelia aplikácie si môžu určiť sami, či budú toto daňové účtovníctvo spravovať sami, alebo jeho správa bude priamo v réžii Ernst & Young. Spoločnosť tvrdí, že týmto spôsobom uľahčí mnohým klientom výpočet ich daňovej povinnosti, čo robí zatiaľ množstvu kryptoinvestorov značný problem. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne