Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (19.2.): Fundamenty Bitcoinu, volume Ethereum a aktivita Cardano

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Bitcoin by po halvingu mohol predbehnúť VISA, tvrdí Willy Woo

Bitcoin už spracováva vyše jedno percento svetového HDP a jeho investičný tok rastie desaťnásobne každým ďalším cyklom halvingu. Upozornil na to populárny kryptotrader Willy Woo, ktorý analyzoval údaje zo zdrojov Coin Metrics. Podľa nich súčasný bitcoinový investičný tok predstavuje 727 miliárd ročne a po ďalšom halvingu by vraj mohol konkurenčne začať ohrozovať spoločnosť VISA. Viac sa dozviete v tomto článku.

Obchodovanie s Bitcoinom rastie, potvrdzujú to aj čísla Bakkt

Denné objemy obchodovaných Bitcoin futures na platfiorme Bakkt od polovice januára neustále rastú, čo môže byť dôkazom toho, že súčasný rast ceny Bitcoinu nemusí byť len pokusom o manipuláciu zo strany veľrýb. Touto témou sa zaoberal portál CryptoSlate, ktorý konštatuje, že keď stúpa objem obchodovania spolu s hodnotou trhu, je to častým dôkazom, že tento nárast je postavený na skutočných základoch. Keď sa cena Bitcoinu vyšplhala z 8 000 USD na 10 500 USD, denný objem na Bakkt sa postupne zvýšil z 10 miliónov na 24 miliónov dolárov, čo je argument, že dopyt po bitcoinoch rastie nielen u retailu, ale aj akreditovaných investorov a inštitúcii. (cryptoslate.com)

Ethereum rastie aj na volume. Kruger verí, že nejde o manipuláciu

Analytik globálnych trhov Alex Kruger upozornil na skutočnosť, že priemerne denné volume kryptomeny Ethereum, ktorej cena sa od 1. februára 2020 zvýšila za 19 dní o 60%, bolo za posledný týždeň štyrikrát vyššie než v druhej polovici roka 2019. ,,Niekto nakupoval naozaj veľa ETH,” skonštatoval poukazujúc na to, že ak sa volume pri tradingu danej kryptomeny zvyšuje spolu s jeho cenou, znamená to, že dopyt po ňom stúpa a vykazuje vzostupnú štruktúru trhu. V súvislosti s rastom ceny Ethereum sa však spomína aj možná manipulácia veľrybami. S touto teóriou prišiel trader Joe007, no Kruger sa s tým nestotožňuje. Rastu ceny Ethereum podľa neho pomáhajú dôležité fundamenty, medzi ktoré možno zaradiť stúpajúci záujem o DeFi a tiež akumuláciu na spotových trhoch. (cryptoslate.com)

Aktivita na Cardano od začiatku roka výrazne rastie

Vývoj na kryptomene Cardano dosahuje v posledných týždňoch až mesiacoch výrazný pokrok a čo je pre developerov tohto projektu pozitívnym signálom je aj skutočnosť, že popri tom výrazne rastie aj aktivita užívateľov. Vyplýva to z údajov údajov IntoTheBlock. Viac sa dozviete tu.

VIDEO: Bitcoinovej kanál vysvetľuje kryptomenu Cardano

Kryptomena Cardano patrí na československej scéne medzi najpopulárnejšie, čoho dôkazom je aj anketa známeho kryptoYouTubera Kicoma, v ktorej si ako ďalší altcoin na spracovanie zvolilo Cardano až 44% hlasujúcich. Ak doteraz nerozumiete tomu, čo chce tento projekt priniesť ponúka, pozrite si najnovší diel Bitcoinoveho kanála, v ktorom Jakub “Kicom” Vejmola sľúbil, že sa k tejto téme vráti ešte aj v rámci rozhovoru s odborníkom na túto tému Jaromírom Tesařom. Video si môžete pozrieť tu.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne