Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin by po halvingu mohol predbehnúť VISA, tvrdí Willy Woo

Článok

Visa Bitcoin

Bitcoin už spracováva vyše jedno percento svetového HDP a jeho investičný tok rastie desaťnásobne každým ďalším cyklom halvingu. Upozornil na to populárny kryptotrader Willy Woo, ktorý analyzoval údaje zo zdrojov Coin Metrics. Podľa nich súčasný bitcoinový investičný tok predstavuje 727 miliárd ročne.

Spomínaných 727 miliárd dolárov ročne predstavuje objem takmer 10% transakcií, ktoré sa realizujú spoločnosťou VISA a jej platobnými kartami. Tá točne realizuje platby v hodnote vyše 8,8 bilióna USD.

,,Investičný tok bitcoinov (známy ako ročná investičná rýchlosť) v súčasnosti rádovo (10-násobne) rastie každé štyri roky,“ skonštatoval Woo.

Štyri roky nie sú náhodne vybraným číslom. U Bitcoinu sa totiž raz za štyri roky udeje halving, ktorý zníži odmenu pre ťažiarov za každý nový vyťažený blok o polovicu. V máji 2020 sa zredukuje odmena z 12.5 BTC na 6.25 BTC.

Čo je to halving Bitcoinu, ako ovplyvňuje cenu a deflačná otázka

Ak by sa tieto predpoklady premietli do reality, Bitcoin by mohol v nasledujúcich rokoch dorovnať VISA a výrazne sa odpútať od PayPalu, ktorý však v tejto štatistike mierne predbieha už teraz.

Willy Woo priznáva, že počet transakcií, ktoré realizuje VISA či PayPal, naozaj súvisia s platbami za produkty a služby, kým transakcie, z ktorých sa vychádza u Bitcoinu, nemusia mať všetky rovnaký charakter. Sú v nich totiž zarátané aj pohyby medzi studenými peňaženkami a burzami, teda také, ktoré nemožno považovať za “platobné transakcie”.

Zaujímavé je však konštatovanie, že neustále narastá počet bitcoinových peňaženiek, na ktorých sa nachádzajú nízke zostatky v desiatkach až stovkách dolárov. To znamená, že patria predovšetkým malým retailovým investorom a nie veľkým “BTC veľrybám“. Iná štúdia zas zistila, že až 9 z 10 inštitucionálnych investorov preferuje držanie svojich kryptomien na burzách pred vlastným držaním.

Zdroj: cointelegraph.com  

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne