Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (18.3.): Bitcoin, halving, Ethereum proti cenzúre & blockchain

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.

Tim Draper: Nie vlády, ale Bitcoin zachráni svet pred krízou

Miliardár Tim Draper zostáva napriek obrovskému prepadu ceny Bitcoinu stále jeho veľkým obhajcom a je presvedčený, že Bitcoin napokon naplní očakávania, ktoré sú doňho vkladane. Viac o jeho vízii budúcnosti sme napísali v tomto texte.

Peter Brandt: Vplyv halvingu na Bitcoin je precenený

Rešpektovaný trader Peter Brandt, ktorý má s obchodovaním na Wall Street vyše 40 ročnú skúsenosť a dá sa povedať, že je fanúšikom Bitcoinu, uviedol na Twitteri, že blížiaci sa májový halving je podľa neho preceňovaný. Viac sa dočítate v tomto článku.

Čínska novinárka využila voči čínskej cenzúre sieť Ethereum

Čínska novinárka Sarah Zheng sa pokúsila využiť technológiu Ethereum na to, aby obišla silnú cenzúru tlače a internetu v Číne a publikovala kritický rozhovor s doktorom Dr. Aiom, ktorého šírenie bolo zo strany vlády blokované. Článok bol publikovaný v médiu Renwu. Redaktorka sa ho pokúsila zašifrovať aj pomocou QR kódov a úmyselných preklepov. V obsahu článkov dr. Ai kritizoval postupy týkajúce sa prevencie šírenia nákazy koronavírusu a vyzýval k podniknutiu prísnych preventívnych opatrení. (cointelegraph.com)

Blockchain môže ušetriť farmapriemyslu 180 miliónov eur ročne

Podľa štúdie, ktorú publikovala spoločnosť UCLA health and LedgerDomain, by mohla technológia blockchain ušetriť farmaceutickému priemyslu v USA každoročne viac ako 180 miliónov eur. Štúdia sa začala ako súčasť pilotného projektu amerického úradu pre potraviny a liečivá a týkala sa zákona o bezpečnosti liekov v dodávateľskom reťazci. Podľa zákona schváleného v roku 2013 sa od farmaceutov bude od roku 2023 vyžadovať, aby vedeli overiť pravosť lieku pred jeho vydaním zákazníkovi. Je to však veľmi problematické. Práve v tomto smere by mal pomôcť blockchain. ,,Už o tri roky to bude potrebné. Bez systému, ktorý dokáže v reálnom čase jednoduché skenovanie a takmer okamžité overenie, budú znášať lekárne obrovské regulačné zaťaženie,” upozornila štúdia. ,,Vďaka technológii blockchain by však boli schopní sledovať dodávateľský reťazec liekov.” (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.