Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (18.3.): Bitcoin, halving, Ethereum proti cenzúre & blockchain

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.

Tim Draper: Nie vlády, ale Bitcoin zachráni svet pred krízou

Miliardár Tim Draper zostáva napriek obrovskému prepadu ceny Bitcoinu stále jeho veľkým obhajcom a je presvedčený, že Bitcoin napokon naplní očakávania, ktoré sú doňho vkladane. Viac o jeho vízii budúcnosti sme napísali v tomto texte.

Peter Brandt: Vplyv halvingu na Bitcoin je precenený

Rešpektovaný trader Peter Brandt, ktorý má s obchodovaním na Wall Street vyše 40 ročnú skúsenosť a dá sa povedať, že je fanúšikom Bitcoinu, uviedol na Twitteri, že blížiaci sa májový halving je podľa neho preceňovaný. Viac sa dočítate v tomto článku.

Čínska novinárka využila voči čínskej cenzúre sieť Ethereum

Čínska novinárka Sarah Zheng sa pokúsila využiť technológiu Ethereum na to, aby obišla silnú cenzúru tlače a internetu v Číne a publikovala kritický rozhovor s doktorom Dr. Aiom, ktorého šírenie bolo zo strany vlády blokované. Článok bol publikovaný v médiu Renwu. Redaktorka sa ho pokúsila zašifrovať aj pomocou QR kódov a úmyselných preklepov. V obsahu článkov dr. Ai kritizoval postupy týkajúce sa prevencie šírenia nákazy koronavírusu a vyzýval k podniknutiu prísnych preventívnych opatrení. (cointelegraph.com)

Blockchain môže ušetriť farmapriemyslu 180 miliónov eur ročne

Podľa štúdie, ktorú publikovala spoločnosť UCLA health and LedgerDomain, by mohla technológia blockchain ušetriť farmaceutickému priemyslu v USA každoročne viac ako 180 miliónov eur. Štúdia sa začala ako súčasť pilotného projektu amerického úradu pre potraviny a liečivá a týkala sa zákona o bezpečnosti liekov v dodávateľskom reťazci. Podľa zákona schváleného v roku 2013 sa od farmaceutov bude od roku 2023 vyžadovať, aby vedeli overiť pravosť lieku pred jeho vydaním zákazníkovi. Je to však veľmi problematické. Práve v tomto smere by mal pomôcť blockchain. ,,Už o tri roky to bude potrebné. Bez systému, ktorý dokáže v reálnom čase jednoduché skenovanie a takmer okamžité overenie, budú znášať lekárne obrovské regulačné zaťaženie,” upozornila štúdia. ,,Vďaka technológii blockchain by však boli schopní sledovať dodávateľský reťazec liekov.” (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne