Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (18.11.): Bitcoin, altcoiny, DApps či „skvelý“ odhad Schiffa

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ. 

Prvý rekord Bitcoinu padol. Kapitalizácia vytvorila nové historické maximum!

Určite ste si všimli, že cena Bitcoinu v predchádzajúcich hodinách preskočila hranicu 18 tisíc amerických dolárov a od vytvorenia nového rekordného maxima delil najpopulárnejšiu kryptomenu v onom čase už len rast o ďalších zhruba 10%. Zároveň môžeme už teraz skonštatovať, že Bitcoin v čase, keď sa dostal nad cenou 18 000 dolárov, vytvoril svoj novy rekord pokiaľ ide o jeho celkovú trhovú kapitalizáciu. Tá sa totiž dostala nad hodnotu 330 miliárd dolárov, čo je viac než 329,3 miliardy dolárov, ktorú mal 16. decembra 1017, kedy vytvoril svoje doterajšie cenové maximum 20 000 dolárov. Téme sme sa viac venovali tu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Prvý rekord Bitcoinu padol. Kapitalizácia vytvorila nové historické maximum!

Niečo my uniká? Ray Dalio opäť spomenul Bitcoin

Pred pár dňami sme vás informovali, že Ray Dalio, ktorý založil najväčší hedgeový fond na svete Bridgewater Associates, vymenoval 3 problémy Bitcoinu. Hovoril o tom, že je príliš volatilný, nedá sa ním hocikde platiť a ak by bol príliš nebezpečný, banky ho zakážu. Teraz sa však na jeho adresu vyjadril v tom zmysle, že možno sa v ňom jednoducho mýli. ,,Možno mi ohľadom Bitcoinu niečo nedochádza, takže by som bol rád, keby ste ma poopravili,” uviedol na Twitteri v čase, kedy sa Bitcoin blížil už k cene 18 tisíc dolárov. Odpovedali mu hneď viacerí predstavitelia kryptosektora vrátane Matiho Greenspana, ktorý prirovnal Bitcoin ku skutočným peniazom, kým ostatné fiatové meny ku “kreditom”, či Zac Prince poukazujúci na to, že Bitocin už prijali mnohé inštitúcie a miliardári a tak len ťažko voči nemu vlády zasiahnu priamo. (cointelegraph.com)

Bitcoin je blízko. Koľko ale strácajú na ATH altcoiny?

Tým, že Bitcoin tento týždeň prvýkrát od záveru roku 2017 prekonal cenu 18 tisíc dolárov a vyšplhal sa v kapitalizácii na krátky  čas až nad úroveň 330 miliárd dolárov, sa výrazne priblížil svojim rekordným hodnotám. V tomto článku sme sa však pozreli na to, ako sa darí v tomto smere ostatným kryptomenám. Kým Bitcoin v čase písania tohto článku, kedy sa obchoduje okolo ceny 17 800 USD, delí od historického maxima (20 089 USD) zhruba 11,6%, ostatné altcoiny sú svojim rekordným hodnotám vzdialené omnoho výraznejšie.Tieto altcoiny musíme v prvom rade rozdeliť do dvoch kategórii – na tie, ktoré sa obchodovali už koncom roka 2017, kedy vrcholil predchádzajúci bullrun a tie, ktoré nie. Aj vďaka tomu môžu byť tieto údaje trochu skreslené. Viac sa dozviete v tomto článku.

Bitcoin je blízko. Koľko ale strácajú na ATH altcoiny?

Bitcoin dosiahol svoje ATH voči viacerým svetovým menám

Hoci voči Bitcoinu chýba Bitcoinu ešte niečo vyše 10% na to, aby vytvoril svoje nové rekordné maximum a prekonal tak hodnotu 20 tisíc dolárov z 17. decembra 2017, voči niektorým fiatovým menám sa mu to už podarilo.  Už 22. októbra tohto roku Alstair Milne upozornil, že voči menám v Brazílii, Turecku, Argentíne, Sudáne, Angole, Venezuele a Zambii sa mu už svoje ATH vytvoriť podarilo a že ďalšími, ktoré sú na rade, sú Rusko a Kolumbia. Dnes môžeme skonštatovať, že voči ruskému rubľu sa mu to podarilo začiatkom novembra a voči kolumbijskému pesu už pred niekoľkými týždňami. (cointelegraph.com)

Decentralizované aplikácie na Ethereum obslúžili za mesiac viac ako milión ľudí

Analytická platforma DappRadar informovala, že decentralizované aplikácie pritiahli v priebehu posledných 30 dní viac ako milión aktívnych používateľov. Najväčší podiel na tom mali produkty súvisiace s DeFi, pričom kombinovaný objem obchodovania na 10 najväčších DeFi zmenárňach dosiahol za posledných 30 dní viac ako 21 miliárd dolárov. Najvýznamnejšie zastúpenie mali DeFi Swap od Crypto.com, Uniswap a Compound, veľké trio, ktoré obslúžilo viac ako 930 000 používateľov. Dáta spoločnosti Dune Analytics však upozornili, že niektorí užívatelia môžu mať vytvorených viac účtov a tak odhad o viac než milióne používateľov môže byť nepresný. (cointelegraph.com)

Označil Peter Schiff nechtiac úspešne dno Bitcoinu?

Peter Schiff, ktorý je známym propagátorom investícii do zlata, no zároveň veľkým kritikom Bitcoinu, u ktorého mu zjavne vadí, že ho porovnávajú s jeho milovaným zlatom, zdá sa celkom presne odhadol tip na to, kde sa nachádza „dno“ Bitcoinu. Lenže s tým háčikom, že v tom čase nehovoril o “dne” ale v jeho ponímaní “o strope” Bitcoinu. Peter Schiff totiž v marci, keď stál Bitcoin 4000 dolárov, vyhlásil, že pravdepodobne ide už o jeho cenové maximum a čoskoro nebude mať žiadnu hodnotu. S odstupom času sa ukázalo, že v jednom mal pravdu – išlo o kľúčovú oblasť. Nie však zónu jeho vrcholu, ale dna jeho nového rastrového cyklu, čo mu teraz pripomenul populárny Twitter účet CryptoBull. ,,Tento tweet (Petra Schiffa) označil úplne presne dno teda zónu maximálnej príležitosti (pre nákup)”, skonštatoval trochu posmešne.

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.