Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (17.6.): Vysoká inflácia vraj nehrozí, Bitcoin čelí dôležitej rezistencii

Článok

Donald Trump
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.

Predseda FED: Inflácia nie je napriek našim krokom hrozbou

Federálnemu rezervnému systému (FED), teda americkej centrálnej banke kritici vyčítajú, že aktuálnu krízu rieši bezprecedentným tlačením nových biliónov dolárov, čo môže viesť k neudržateľnej inflácii a teda výraznej strate hodnoty amerického dolára. Predseda FEDU Jerome Powell však uviedol, že momentálne mimoriadne opatrenia, ktoré boli prijaté v marci pre pandémiu koronavírisu, nebudú viesť k výraznému nárastu inflácie a že FED má všetko pod kontrolou. Zároveň upozornil, že inflácia spotrebiteľských cien v posledných mesiacoch dokonca poklesla. ,,Naše dlhodobé očakávania od inflácie zostávajú nezmenené. Keď sa produkcia stabilizuje a príde oživenie trhov, inflácia by sa mala v priebehu času stabilizovať a vrátiť naspäť. Nejaký čas sa však bude pohybovať nad naším cieľom.” (cointelegraph.com)

Hranica 10 500 dolárov je pre Bitcoin mimoriadne významná

Cena Bitcoinu sa v priebehu posledných 2 mesiacov pohybuje neustále v rozsahu okolo 1500 dolárov, čo naznačuje, býky aj medvede zatiaľ medzi sebou zvádzajú vyrovnaný boj. Podľa manažéra kryptofondu Mohita Sorouta z Bitazu Capital sa však už čoskoro rozhodne a dočkáme sa výraznejšieho pohybu. Veľmi významnú úlohu pri tom vraj zohrá hranica 10 500 dolárov. Podarí sa ju prekonať? Čítajte tento článok.

Wall Street veterán predpovedá veľký krach akcii. Dotkne sa to aj Bitcoinu?

Po veľkom marcovom prepade v dôsledku vypuknutie pandémie koronavírusu, ktorý neotriasol len akciami, ale aj cenou Bitcoinu (čím kryptomeny naznačili svoj korelačný vzťah s ostatnými trhmi), sa cena týchto aktív výrazne zvyšuje. Mnohí sú presvedčení, že najmä v prípade akciového trhu ide o veľmi nezdravý rast. Niektorí dokonca predikujú aj riziko obrovského prepadu, ktorý môže opäť ovplyvniť aj Bitcoin. Viac sa dočítate v tomto článku.

Svetové ekonomické fórum ocenilo MakerDAO, Chainlink a ďalšie blockchain spoločnosti

Svetové ekonomické fórum zverejnilo rešpektovaný zoznam 100 technologických priekopníkov roku 2020. Na zoznam sa dostalo aj 6 projektov, ktoré sa zameriavajú na blockchain technológiu vrátane DeFi projektu MakerDao a kryptomeny ChainLink (LINK). Viac o význame tohto zoznamu a o blockchain projektoch, ktoré sa naň dostali, sa dočítate tu.

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.