Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (17.4.): Novinky CoinMarketCap, kauza Bitcoin SV či zisky Binance

Článok

Nakamoto - správy dňa
Nakamoto - správy dňa

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

CoinMarketCap predstavil novú aplikáciu

Najnavštevovanejšia stránka s cenami kryptomien Coinmarketcap.com, ktorý patrí medzi 300 najnavštevovanejších stránok na svete, prichádza s novou vylepšenou mobilnou aplikáciou pre Android a iOS. Podrobnosti o aplikácií ale aj súhrn ďalších noviniek tohto portálu sme zhrnuli v tomto článku.

CoinMarketCap prináša ďalšiu novinku: Vynovenú mobilnú aplikáciu

“Vojna” pre Bitcoin SV: Dôjde aj k delistovaniu Bitcoin Cash

Krok burzy Binance, ktorá delistovala kryptomenu Bitcoin zo svojej ponuky, rozpútal v kryptokomunite menšiu vojnu, do ktorej sa zapojili aj ďalšie burzy. Jedna z nich sa dokonca rozhodla delistovať Bitcoin Cash ABC. Viac sa dočítate v tomto našom článku.

“Vojna” okolo Bitcoin SV: Dôjde aj k delistovaniu Bitcoin Cash!

Forbes zverejnil zoznam miliardových blockchain spoločností

Magazín Forbes zverejnil zoznam “Blockchain Billion Dollar Babies”, inak povedané zoznam technologických spoločností, ktoré používajú technológiu blockchain a ich minimálne výnosy sú vo výške jednej miliardy dolárov. Viac sa dozviete v tomto našom článku.

Forbes zverejnil zoznam miliardových spoločností, ktoré používajú blockchain

Člen Centrálnej banky: Kryptomeny nás nikdy nenahradia

Daniel Daianu, ktorý je členom správnej rady rumunskej Národnej banky (BNR), vyhlásil, že kryptomeny nenahradia štandardné meny vydávané centrálnymi bankami. Podrobnosti sme rozpísali v tomto našom článku.

Kryptomeny nás nikdy nenahradia, tvrdí predstaviteľ Centrálnej banky Rumunska

Veľké zisky burzy Binance

Burza Binance, ktorá včera absolvovala tradičný coinburn, mala dosiahnuť v prvom štvrťroku zisk vo výške 78 miliónov dolárov. To predstavuje nárast o 66% v porovnaní s posledným kvartálom roku 2018. Ako sme vás včera informovali, Binance podľa prísľubu vo whitepaper spálila v utorok 830 000 tokenov Binance Coin (BNB), čiže 20% svojich ziskov za jeden kvartál. Zatiaľ bolo spálených 5,82% z celkovej ponuky BNB, pričom “coinburn” bude prebiehať až do momentu, kým sa nespáli 50% ich celkového emitovaného množstva. (cointelegraph)

Rýchle správy

GATE.IO: Burza Gate.IO, za ktorou stojí Lin Han, ktorý vytvoril v minulosti aj hacknutú burzu Bter.com, získala v rámci prvého kola financovania 64 miliónov dolárov. Jej spustenie sa očakáva v horizonte 6 mesiacov.

RAKUTEN: Japonský konglomerát Rakuten, ktorý je tiež označovaný za japonský Amazon, pokračuje v prípravách svojej vlastnej kryptoburzy. Najnovšie informoval, že  by mohla byť spustená už v júni, čo sa stretlo s mimoriadne pozitívnym ohlasom. Záujemcovia o vstup na burzu sa môžu už teraz prihlásiť na čakaciu listinu tzv. Waitlist.

BLOCKSHOW: Medzinárodné podujatie BlockShow, ktore organizuje portal Cointelegraph, spustilo kampaň na podporu rekonštrukcie francúzskej katedrály Notre Dame, ktorú zachvátil v pondelok mohutný požiar. Podporiť Notre Dame je možné odoslaním Bitcoinu alebo Ethereum.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne