Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (17.4.): Bitcoin vraj nekoreluje, YouTube opäť blokuje

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.

Zhao: Matematika bude fungovať, QE posunie cenu Bitcoinu hore

Zakladateľ burzy Binance a jeden z najbohatších ľudí kryptopriemyslu Changpeng Zhao známy aj ako “CZ” hovoril počas aktuálne prebiehajúcej konferencie BlockDown 2020 o dopadoch ekonomickej krízy na trh s krypotmenami a na samotný Bitcoin. Changpeng Zhao priznal, že tento rok neprebieha z globálneho hľadiska pre pandémiu koronavírisu vôbec dobre, no je prekvapený, že kryptomenám sa darí aj za týchto okolností pomerne dobre. Viac sa dozviete v tomto článku.

Známy trader tvrdí, že Bitcoin s ostatnými trhmi nekoreluje

Známy kryptotrejder Scott Malker, ktorý má na Twitteri pod prezývkou “The Wolf of All Streets” takmer 90 tisíc followerov, si myslí, že Bitcoin napriek tomu, že v poslednom období išiel v tandeme s tradičnými trhmi, nie je korelačným aktívom. Malker sa pozrel na cenu Bitocinu od jeho vzniku v roku 2009 a porovnal ju s aktívami na tradičných trhoch, ako sú akcie. Dospel na základe toho k názoru, že jeho cena reaguje na pohyby tradičných trhoch len veľmi mierne. ,,To je dôvod, prečo by mali všetci investori mať nejaký bitcoin – ponúka skôr idiosynkratické riziko ako systematické riziko ako iné aktíva. Aj keď ide o veľmi rizikové aktívum, jeho vlastníctvo v portfóliu znižuje celkové riziko portfólia z dôvodu nedostatočnej korelácie,” naznačil. Na druhú stranu treba upozorniť, že Bitcoin doteraz nečelil kríze tohto typu a teda to, ako sa zachová počas hospodárskej krízy, zatiaľ nedokáže naznačiť ani jeho minulosť. (cointelegraph.com)

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Ovládnu ropné spoločnosti ťažbu Bitcoinu?

Ťažba Bitcoinu je mainstreamom častokrát kritizovaná za to, že sa pri nej spotrebováva nadmerné množstvo elektrickej energie. Marty Bent však naznačil, že pri ťažbe najznámejšej kryptomeny sa dá znížiť množstvo odpadu, ktoré vzniká v odvetví ťažby ropy, čo je aj z ekologického pohľadu pozitívnym javom. Viac sa dočítate v tomto článku.

Juhoafrický regulátor zatiaľ nepovažuje kryptomeny za riziko

Juhoafrický regulačný organ Medzivládna pracovná skupina pre Fintech (IFWG) zverejnil správu, v ktorej uviedol, že kryptomeny predstavujú pre tradičný finančný systém len veľmi nepravdepodobné riziko. V dokumente sa však popri tom uvádza, že kryptomeny by mohli v budúcnosti oslabiť vplyv juhoafrickej centrálnej banky na hospodárstvo. ,,Vzhľadom na súčasné postavenie kryptomenových aktív ich zatiaľ nepovažujeme za systémové riziko a toto riziko sa pravdepodobne v blízkej budúcnosti nenaplní,” uvádza správa. cointelegraph.com)

YouTube zrušil kanál Tonea Vaysa. Kto bude ďalší?

YouTube pokračuje v trende blokovania kanálov, ktoré sa zaoberajú kryptomenami, pretože ich častokrát vyhodnotí ako propagátora nevhodného obsahu. Najnovšie zmizol z platformy populárny kanál Tonea Vaysa a jeho budúcnosť je teda veľmi otázna. YouTube vraj dospelo k názoru, že kanál Vaysa konal v rozpore so zmluvnými podmienkami. Vays uviedol, že takýto krok od YouTube nepredkladal. Na posledné publikované video vrak dostal najprv upozornenie, že nie je v súlade s pravidlami, čo však nie je neobvykle. ,,O hodinu však už bol preč celý môj kanál,” doplnil prekvapivé pokračovanie. Treba dodať, že v minulosti bolo zablokovaných viacero krypto-youtube kanálov, no mnohé boli následne opäť aktivované. Netrúfame si teda tvrdiť, či zo strany YouTube ide o úmyselné blokovanie obsahu o kryptomenách, teda o akúsi cenzúru, alebo ide len o omyl, či konflikt s konkrétnymi naozaj nežiadajúcimi informáciami, ktoré sprostredkovával Vays svojmu publiku.  (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.