Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (16.8.): Pád bitcoinu kvôli čínskemu scamu?

Článok

Bitcoin pád

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Stojí za prepadom trhu čínsky podvod?

Aký je dôvod prepadu bitcoinu o 1500 dolárov v priebehu dvoch dní? Kým analytici hľadajú možné odpovede, špekuluje sa aj o možnosti, že tohto týždňový výpredaj na trhu s kryptomenami má čo dočinenia s podvodom známym pod pojmom Plus token. Ide o čínsku Ponzi schému, ktorá vyvrcholila zatknutím 6 čínskych občanov. Projekt však dovtedy obral investorov o viac než 3 miliardy dolárov a nazhromaždil okolo 200 tisíc BTC a cca 800 000 ETH. Časť týchto kryptomien sa začalo tento týždeň hýbať a zamierili na burzy Huobi, Binance a Bittrex. Je teda možné, že ich predaj má čo dočinenia s prepadom celého trhu. Samozrejme ide len o špekuláciu. (cryptoslate.com)

Zhao predpokladá obrovský rast. Binance US už čoskoro

Zakladateľ a generálny riaditeľ burzy Binance Changpeng Zhao (CZ) tvrdí, že burza Binance US určená pre americký trh vznikne do dvoch mesiacov a kompenzuje tak dopad týkajúci sa blokovania prístupu Američanom na súčasnú verziu burzy. Okrem toho naznačil možný odchod z pozície CEO a uviedol, že trh s kryptomenami má obrovský potenciál prekonať fiatové meny. Podrobnosti sme zhrnuli v tomto článku.

Zhao predpokladá obrovský rast. Binance US už o 2 mesiace?

Armstrong: Inštitúcie definitívne vstúpili do kryptomien

Vstup inštitúcii do sveta kryptomien nie je už len špekuláciou. Stala sa z toho skutočnosť. Tvrdí to šéf americkej Coinbase Brian Armstrong. Zakladateľ najväčšej svetovej kryptozmenárne označil v rámci svojho “tweetu“ rok 2019 za rok, kedy začal trend nového inštitucionálneho prijatia Bitcoinu. Podrobnejšie sme sa tejto zaujímavej téme venovali tu.

Inštitúcie definitívne vstúpili do kryptomien, tvrdí šef Coinbase

Lee odporúča investovať do Bitcoinu. Na konci roka ATH?

Zakladateľ Fundstrat Advisors a rokmi ostrieľaný analytik Tom Lee je presvedčený o tom, že z Bitcoinu (BTC)sa stáva bezpečný prístav pre investorov.Lee svoje čerstvé myšlienky o bitcoine popísal vo štvrtkovom rozhovore pre Fox Business. Ak chcete vedieť viac, otvorte si tento článok.

Lee odporúča investovať do Bitcoinu. Na konci roka môže byť na ATH

Poloniex delistuje až 23 trading párov

Americká kryptoburza Poloniex sídliaca v San Franciscu oznámila, že pre nízke volume delistuje zo svojej ponuky až 23 obchodných párov: LTC/XMR, DASH/XMR, ZEC/XMR, MAID/XMR, NXT/XMR, BCN/XMR, LSK/ETH, GNT/ETH, MANA/ETH, QTUM/ETH, STEEM/ETH, OMG/ETH, LOOM/ETH, SNT/ETH, CVC/ETH, KNC/ETH, GAS/ETH, BNT/ETH, LOOM/USDT, SNT/USDT, KNC/USDT, BNT/USDT a FOAM/USDC.

Poloniex “zavaril” niektorým kryptoprojektom aj v máji, kedy sa rozhodol v rámci amerického trhu kompletne delistovať Ardor (ARDR), Bytecoin (BCN), Decred (DCR), GameCredits (GAME), Gas (GAS), Lisk (LSK), Nxt (NXT), Omni Layer (OMNI) a Augur (REP).

Cardano uzavrelo nové dôležité partnerstvo

Cardano Foundation, jedna z troch zložiek, ktoré stoja za vývojom kryptomeny Cardano (ADA), uzavrela partnerstvo s berlínskym blockchainovým štúdiom Konfido, ktoré má prispieť k urýchleniu adopcie tohto projektu. Úlohou Konfido by malo byť prispieť k zapojeniu ekosystému Cardano do reálnych svetových obchodných prípadov – v bankovníctve, logistike, farmaceutickom priemysle či financovaní obchodu. Orientácia Konfido bude smerovať aj k vytváraniu väzieb Cardano na vlády a verejné služby. Podrobnejšie sme sa téme venovali v tomto článku.

Cardano uzavrelo partnerstvo, ktoré má prispieť k jeho rýchlejšej adopcii

Rýchle správy

ALIBABA: Čínsky online gigant Alibaba podal v Spojených štátoch patent s názvom “Schéma správy doménových mien pre cross-chain interakcie v blockchainových systémoch.“ Tento patent sa má týkať jednotného riešenia pre správu doménových mien v rôznych blockchainových reťazcoch.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne