Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (16.11.): Zabavené BTC, zdravý rast či podpora BTC v senáte

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ. 

Chainalyis chce pomôcť americkej vláde predať zabavené bitcoiny

Analytická spoločnosť Chainalysis, ktorej prácu dávnejšie prirovnal Andreas Antonopoulos práci pre nepriateľskú armádu, pretože doslova špehuje bitcoinový blockchain, spúšťa program, v rámci ktorého chce pomáhať vládnym agentúram a insolventným správcom s manipuláciou zaistených kryptomenových aktív. Chcela by napríklad pomôcť s tým, čo má spraviť americká vláda s vyše miliardou dolárov, ktorú má v zabavených BTC. Viac sa dozviete tu.

Do amerického senátu vstúpi veľký fanúšik Bitcoinu

Historicky prvá zvolená senátorka v štáte Wyoming Cynthia Lummisová, ktorá vo voľbách porazila Mikea Enziho, v rozhovore pre ABC News ospevovala Bitcoin a vyhlásila, že diskusie o ňom chce priniesť aj na úroveň celonárodnej politickej diskusie. Portál Cointelegraph upozornil, že republikánka Cynthia Lummisová sa stala doposiaľ najvýznamnejším americkým úradníkom, ktorý kedy rozprával o Bitcoine takým pozitívnym spôsobom. Ak chcete vedieť viac, otvorte si tento článok.

Súčasný rast Bitcoin sa zdá byť udržateľnejší, než v roku 2017

Cena Bitcoinu sa približuje svojim rekordným hodnotám z decembra 2017, no viacero analytikov sa domnieva, že súčasný trend rastu je udržateľnejší než ten, ktorý sme videli koncom predchádzajúceho bullrunu. Ako bolo spomenuté na našom webe už niekoľkokrát, zatiaľ nemožno prisudzovať rast ceny Bitcoinu retailovému ošiaľu. Údaje z Google Trends totiž potvrdzujú, že do trhu prichádza zatiaľ len minimum nových ľudí – jednotlivcov. Téme sme sa podrobnejšie venovali tu.

Šéf Binance vie, že Američania sa stále pripájajú na jeho burzu

Zakladateľ a šéf najväčšej kryptoburzy Binance Changpeng Zhao v rozhovore pre Bloomberg priznal, že niektorým Američanom sa sofistikovanými spôsobmi sa stále darí dostať na burzu Binance a tak musia robiť ešte viac pre to, aby im v tom zamedzili. Americkí zákazníci stratili možnosť obchodovať na Binance v septembri 2019, kedy sa táto platforma rozhodla ukončiť pôsobenie na americkom trhu z dôvodu prísnych regulácii. Následne vznikla burza Binance.US, ktorá spĺňa americké regulačné požiadavky a má licenciu od Binance, aby fungovala pod rovnakou značkou a s podobným know-how. Objemy obchodovania na Binance.US však tvoria len nepatrný zlomok objemov, ktoré sú na hlavnej platforme. (cointelegraph.com)

Bitcoin Cash má za sebou ďalší harfork

Najznámejší fork Bitcoinu z roku 2017, teda Bitcoin Cash, ktorý si následne  v roku 2018 prešiel forkom, po ktorom vznikol po jeho boku aj Bitcoin SV, má za sebou ďalší hardfork, v rámci ktorého sa rozdelil na ďalšie dva blockchainy – Bitcoin Cash Node (BCHN) a Bitcoin ABC (BCHA), pričom sa zdá, že drvivú podporu ťažiarov si udržal Bitcoin Cash Node (BCHN), ktorý si teda podľa všetkého naďalej udrží v rámci kryptokomunity pomenovanie Bitcoin Cash. Aj jeho cena však hardorkom utrpela a v priebehu týždňa klesla o takmer 8 percent.

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.