Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Chainalyis chce pomôcť americkej vláde predať zabavené bitcoiny

Článok

usa
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Analytická spoločnosť Chainalysis, ktorej prácu dávnejšie prirovnal Andreas Antonopoulos práci pre nepriateľskú armádu, pretože doslova špehuje bitcoinový blockchain, spúšťa program, v rámci ktorého chce pomáhať vládnym agentúram a insolventným správcom s manipuláciou zaistených kryptomenových aktív.

Nový program firmy Chainalysis bol spustený len niekoľko dní po tom ako americké úrady zaistili viac ako miliardu dolárov v Bitcoinoch, ktoré patrili dnes už neexistujúcemu nelegálnemu darkweb trhovisku Silk Road. Na ich zaistení, ktoré sa realizovalo pod záštitou FBI, sa podieľala aj táto firma, ktorá prispela poskytnutím svojich analýz a pomohla pri identifikácii peňaženiek súvisiacich so Silk Road.

Americké úrady po zaistení týchto bitcoinov čelia problému, čo majú s nimi spraviť. Existujú prakticky len dve možnosti – buď ich zaistia a nebudú s nimi robiť prakticky nič, alebo ich predajú na otvorenom trhu. A práve tento problém chce vyriešiť Chainalysis.

,,Kde sa presadzovanie práva stáva čoraz sofistikovanejším pri vyšetrovaní nezákonnej činnosti týkajúcej sa kryptomien vrátane vymáhania nezákonných výnosov, rastie potreba služieb pre digitálnu správu aktív. Keď budú naši vládni partneri úspešnejší pri eliminácii zlých aktérov z trhu, je prirodzene ďalším krokom pomoc pri obnove a realizácii,” uviedol Jason Bonds z Chainalysis, čo jasne naznačuje, že táto firma chce dosiahnuť v tomto smere s vládou USA ešte bližšiu spoluprácu.

Firma Chainalysis zdá sa robí pre vládu prospešnú prácu, no s jej aktivitami je čoraz menej spokojná samotná bitcoinová komunita. Jej praktiky totiž vedú k tomu, že z Bitcoinu sa stáva čoraz viac sledovaný a regulovaný priestor, čomu prispieva aj samotný transparentný charakter BTC transakcii (a preto časť komunity volá po väčšej anonymizácii transakcii).

Pokiaľ ide o spomínané zadržané bitcoiny, zatiaľ je veľmi otázne, čo sa s nimi stane. Preston Bryne napríklad americkej vláde odporúčil, aby si ich nechali ako formu rezervy voči inflácii dolára. Jednoducho ako iný typ “zlatej rezervy”.

Zdroj: cryptoslate.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.