Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (15.1.): Bitcoin, Ethereum, XRP, Bitcoin SV, futuristické mesto a IEO

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Spevák Akon buduje v Senegale futuristické mesto s kryptomenami

Populárny spevák Akon oznámil na Twitteri, že plány na vybudovanie futuristického mesta AKON CITY v jeho rodnej krajine v Senegale sa pohli výraznejšie vpred. Mesto by malo byť pokrokové aj v tom, že naplno otvorí dvere kryptomenám. Podrobnosti sa dozviete tu.

Obrovský rast Bitcoin SV je zatiaľ čisto špekulatívny

Cena kryptomeny  Bitcoin SV posilnila oproti včerajšku o vyše 80%, pričom v určitom bode tento rast presiahol až dvojnásobok hodnoty oproti predchádzajúcim 24 hodinám. Hlavným dôvodom posilňovania Bitcoin SV však nie sú žiadne silné fundamentálne základy, či “spolujazda“ súvisiaca s posilňovaním Bitcoinu. Za všetko môžu špekulácie súvisiace s Craigom Wrightom. Ak vás zaujíma viac, otvorte si tento náš článok.

Bitcoin a Ethereum sú komodity, XRP je otázne, tvrdí šéf CFTC

Predseda Americkej komisie pre komoditné futures (CFTC) Heath Tarbert uviedol, že kým v prípade Bitcoinu a Ethereum je celkom jasné, že ide z regulačného pohľadu o komodity, v prípade tretej najhodnotnejšej kryptomeny XRP je to naďalej nejasné. Téme sme sa venovali tu.

SEC varuje pred investíciami do IEO

Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) varovala investorov pred investovaním do takzvaných IEO, čo je prvotná ponuka mincí, ktorú realizujú samotné burzy (od ICO sa líši tým, že prvotný predaj danej kryptomeny je centralizovaný na jednej platforme). IEO sa teší pomerne veľkej obľube, pretože burzy, ktoré ich ponúkajú investorom, často tvrdia, že ide o overené a kvalitné projekty. SEC však varuje, že to tak nemusí byť a falošný prísľub vysokej návratnosti môže byť dokonca trestným činom, pretože je v rozpore s federálnymi zákonmi o cenných papieroch. Najväčší úspech dosiahla s IEO burza Binance, ktorá začala ponúkať takúto formu prvotnej investície do nových kryptomenových projektov ako prvá. Skrz IEO bol realizovaný napríklad aj prvotný predaj tokenov BitTorrent (BTT), ktoré patria k známej torrentovej službe. (cointelegraph.com)

Nechoďte na kryptokonferenciu do Severnej Kórei, varuje OSN

Organizácia spojených národov (OSN) varovala prípadných záujemcov, aby si rozmysleli svoju účasť na blížiacej sa konferencii o kryptomenách a blockchaine v Severnej Kórei. Jedna z najchudobnejších krajín sveta čelí americkým sankciám od roku 2006 za jej jadrové a balistické programy. Súčasťou sankcií je aj záväzok prevažne západných krajín bojovať proti finančným transakciám, technickému školeniu, poradenstvu a službám v prospech režimu Kim Čong-una. Severokórejci sa snažia presvedčiť prípadných záujemcov o účasť na konferencii, medzi ktorými sú mnohí špičkoví developeri, aj tým, že im ponúkajú papierové vízum, ktoré bude oddelené od ich pasu, čo znamená, že nebude existovať žiadny dôkaz o tom, že vstúpili do krajiny. Pre účasť na predchádzajúcej konferencii má problémy výskumný pracovník Ethereum Foundation Virgil Griffith, ktorý v USA čelí obvineniu zo sprisahania.  (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.