Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Spevák Akon buduje v Senegale futuristické mesto s kryptomenami

Článok

senegal
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Populárny spevák Akon oznámil na Twitteri, že plány na vybudovanie futuristického mesta AKON CITY v jeho rodnej krajine v Senegale sa pohli výraznejšie vpred. Mesto by malo byť pokrokové aj v tom, že naplno otvorí dvere kryptomenám.

O plánoch Senegalu vybudovať takýto priestor informoval portál Cointelegraph už minulý rok. Finančný systém v novej metropole by  mal kompletne fungovať za pomoci kryptomien. Cieľom je, aby sa Akon City stal vôbec prvým mestom na svete s certifikátom LEED (líder v oblasti Energii a environmentálneho dizajnu). Pozemok, ktorý sa nachádza v oblasti Mbodience kúsok od medzinárodného letiska,  venoval na tieto účely samotný senegalský prezident.

Výstavba mesta, ktoré je pomenované po azda najslávnejšom rodákovi tejto africkej krajiny, začala už minulý rok. Druhá etapa výstavby by mala byť dokončená v roku 2025.

45-ročný spevák a podnikateľ včera podpísal memorandum o porozumení so spoločnosťou SAPCO, ktorú ovláda štát a jej hlavnou náplňou je oblasť cestovného ruchu.

Akon verí, že mesto pomôže rozvoju celej Afriky, v ktorej sa skrýva veľmi ekonomický potenciál. Čiernemu kontinentu by mohlo pomôcť implementovanie blockchain technológii a adopcia kryptomien. Podľa viacerých odborníkov ide o ideálny priestor na ich skoré využitie a adopciu, pretože miestne ekonomiky nie sú také vyzrelé, ako v západnom svete.

Veľký potenciál pre kryptomeny v Afrike vidí aj Jack Dorsey, CEO a zakladateľ spoločností Twitter a Square. Kým Dorsey je predovšetkým fanúšikom Bitcoinu, svoje plány s týmto kontinentom má aj projekt Cardano.

Zdroj: cointelegraph.com  

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.