Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (14.6.): Príchod Bakkt, Binance v USA či kryptomena Facebooku

Článok

Kryptomeny novinky

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

Bakkt spúšťa testovanie. ,,Nejde o malý krok,” tvrdí Adam White

Počas kryptozimy, ktorá nás sprevádzala takmer po celý rok 2018, mnoho investorov považovalo za možný nový katalyzátor rastu ceny Bitcoinu správy týkajúce sa Bitcoin ETF, spoločnosti Fidelity a firmy Bakkt, ktorá patrí pod konglomerát Intercontinencal Exchange (ICE). Bakkt mal svoju platformu, na ktorej sa má dať obchodovať s Bitcoin futures, ktoré budú ako prvé na svete viazané na reálne bitcoiny, spustiť už 12. decembra minulého roku. Dodnes sa tak však nestalo. Zdá sa však, že konečne sa hýbu ľady. Viac sa dozviete v tomto článku.

Bakkt spúšťa testovanie! ,,Nejde o malý krok,” tvrdí Adam White

Novinky o Square Crypto: Dorsey priviedol do tímu zvučnú posilu

Šéf Twitteru a spoločnosti Square Jack Dorsey sa v posledných mesiacoch stal hlasným podporovateľom Bitcoinu, o ktorom tvrdí, že bude jedného dňa hlavnou menou internetu. Zaľúbenie v Bitcoin ho v úvode tohto roka motivovalo k spusteniu open-source projektu Square Crypto, ktorý financuje, no tvrdí o ňom, že je absolútne nezávislý od Twitteru a firmy Square. Ak vás táto téma zaujala, viac sa dočítate tu.

Novinky o Square Crypto: Dorsey priviedol do tímu zvučnú posilu

Prekvapujúca novinka: Burza Binance mieri na americký trh!

Najväčšia kryptomenová burza podľa objemu obchodov, Binance, zriadila pobočku v Spojených štátoch amerických s cieľom konečné priviesť svoje služby aj na americký trh. Binance podľa informácií Cointelegraph vytvára v USA novú obchodnú platformu s názvom Bianance US a to na základe spolupráce so spoločnosťou BAM Trading Services. V ten istý čas sa však dozvedáme, že Američania nebudú môcť od novembra používať súčasnú verziu Binance, čo spôsobilo dnešný pád Binance Coinu (BNB). Viac sa dozviete v tomto našom článku.

Prekvapujúca novinka: Burza Binance mieri na americký trh!

Kryptomena Facebooku: Do projektu investovalo tucet veľkých firiem

Pripravovaná kryptomena Facebooku údajne získala štedrú finančnú dotáciu od tucta firiem, medzi ktoré patria aj platobní giganti Visa, Mastercard, PayPal a tiež Uber. Informoval o tom Wall Street Journal. Wall Street Journal mal poskytnúť tieto informácie dobre informovaný zdroj z Facebooku, ktorý si však neželal byť menovaný. Podrobnosti sa dozviete v tomto článku.

Kryptomena Facebooku: Do projektu investovalo 12 firiem vrátane PayPalu či VISA

Fundstrat Advisors očakáva skorý rast Bitcoinu k cene 9000 dolárov

Väčšina kryptomien je pripravená na to, aby zaznamenala ďalšie zisky. Tvrdí to na základe svojej technickej analýzy analytická spoločnosť Global Advisors, ktorej zakladateľom je známy Wall Street stratég Tom Lee. Očakáva sa, že najbližšie by mohol BTC mieriť k cene 9000 dolárov. Viac sa dozviete tu.

Fundstrat Advisors očakáva skorý rast Bitcoinu k cene 9000 dolárov

Automobilový a letecký priemysel si osvojí blockchain

Podľa štúdie, ktorú vypracovala výskumná spoločnosť Reportlinker dosiahne hodnota blockchainoveho trhu zameraného na automobilový a letecký priemysel do roku 2029 hodnotu 20 miliárd dolárov. Analýza uvádza, že aplikácie blockchain technológie v tomto segmente budú rasť medzi rokmi 2019 až 2029 ročnou mierou rastu 60%. Cieľom aplikácie blockchainu bude dosiahnutie transparentnosti, rýchlych vyrovnávacích transakcií a odstránenie rizík a podvodov. Autori štúdie zároveň očakávajú, že dominantné postavenie v aplikácií blockchainu v leteckom a automobilovom priemysel zohrá Severná Amerika. (cointelegraph.com)

Rýchle správy

ETHFINEX: Hongkongská pobočka burzy Bitfinex, Ethfinex, realizoval predpredaj tokenov Ampleforth, takzvané IEO. Všetky ponúknuté tokeny, údajne 10% všetkých, ktoré sa dostanú do obehu, sa vypredali za 11 sekúnd. Išlo o hodnotu 4,9 milióna dolárov.

XRP & GATEHUB: Platforma GateHub upozorňuje svojich zákazníkov, že na ich emailové adresy mohli byť zaslané podvodné phishingové emaily, ktoré vyzerajú tak, že boli odoslané z emailov s koncovkou @gatehub.com alebo @gatehub.net. Obsahom týchto mailov je výzva previesť tokeny XRP na nové bezpečnejšie peňaženky z dôvodu nedostatočných bezpečnostných opatrení. Ide však o podvod.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne