Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Kryptomena Facebooku: Do projektu investovalo 12 firiem vrátane PayPalu či VISA

Článok

facebook-coin

Pripravovaná kryptomena Facebooku údajne získala štedrú finančnú dotáciu od tucta firiem, medzi ktoré patria aj platobní giganti Visa, Mastercard, PayPal a tiež Uber. Informoval o tom Wall Street Journal.

Wall Street Journal mal poskytnúť tieto informácie dobre informovaný zdroj z Facebooku, ktorý si však neželal byť menovaný. Tucet firiem pokrýva rôzne spektra podnikateľskej činnosti cez financie, elektronický obchod, rizikový kapitál či telekomunikačný priemysel. Každá z nich mala do konzorcia týkajúcej sa tejto kryptomeny investovať okolo 10 miliónov dolárov.

Viaceré média nedávno informovali, že Facebook predstaví svoj kryptomenový projekt už tento mesiac. Zatiaľ však nie je známe, ako sa bude kryptomena sociálnej siete Marka Zuckerberga volať. Okrem predpokladaného názvu Facebook Coin sa hovorí aj o názvoch Globalcoin či Libra.

O kryptomene zatiaľ napriek mnohým “leakom” veľa nevieme. Isté je však to, že by mala byť stablecoinom, teda jej hodnota by mala byť viazaná na americký dolár. Očakáva sa však, že Facebook vytvorí jej viacero mutácií. Reálne je teda aj to, že bude existovať jej ekvivalent pre euro či ďalšie svetové meny.

Wall Street Journal vo svojom článku píše aj o tom, že zo strany regulátorov existujú obavy, že táto kryptomena by mohla byť využívaná na financovanie terorizmu či iné nelegálne činnosti. Facebook mal údajne naznačiť, že by malo ísť o digitálnu menu, ktorá bude fungovať absolútne bez vplyvu klasického bankového systému. Je však otázne, ako to chce docieliť. Podporu by však mala mať vo všetkých aplikáciách, ktoré patria Faceooku – čiže okrem svojej vlajkovej lode aj v rámci Messengeru, Instagramu či WhatsApp.

Kryptomenu by mohli údajne prijímať ako spôsob platby aj Booking.com či e-commerce portál MercadoLibre. Tieto firmy mali údajne tiež podpísať s Facebookom dohodu o spolupráci.

Nedávno sme vás informovali, že na kryptomene Facebooku pracuje už vyše 100 ľudí, pričom ďalších 40 pracovných pozícií ešte nie je obsadených. Hovorí sa aj o tom, že zamestnanci Facebooku by mali dostávať časť svojej výplaty práve formou nového tokenu.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne