Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (14.5.): Pozitívny signál? Ľudia sťahujú bitcoiny z búrz

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.

Z búrz odišli deň po halvingu BTC v hodnote 200 miliónov dolárov

Deň po úspešnom halvingu Bitcoinu, ktorý 11. mája 2020 znížil odmenu pre ťažiarov BTC (minerov) o polovicu z 12.5 BTC na 6.25 BTC, odišlo z kryptomenových búrz naspäť na peňaženky ich držiteľov viac ako 23 500 BTC (vyše 200 miliónov dolárov) čo naznačuje, že majitelia týchto bitcoinov upustili od plánu predávať ich a pokračujú v ich “hodlovaní“. Pokračuje teda trend, ktorý sa spustil po marcovom “čiernom piatku”, teda dni veľkého prepadu ceny BTC, kedy užívatelia presunuli na burzy rekordný počet vyše 40 tisíc BTC. Od toho dňa ich postupne vyberajú naspäť a vyzerá to tak, že volia stratégiu ich dlhodobého držania. To sa v tomto momente javí ako mimoriadne pozitívny signál. (cointelegraph.com)

Snaha FED o kontrolovaný rast inflácie môže byť pre Bitcoin pozitívna, tvrdí Kruger

Hoci sa zdá, že svet je dnes prosperujúcejší, než kedykoľvek predtým, z finančného pohľadu sa dá povedať, že ide o ilúziu. Všetci sme totiž na seba prevzali obrovské dlhy, aby sme boli schopní zaplatiť za veci, ktoré si nemôžeme dovoliť. Portál CryptoSlate upozorňuje, že globálny dlh dosiahol hodnotu takmer 250 biliónov dolárov – čo je viac než 200-percent svetového ročného HDP. Americká centrálna banka FED verí, že hospodársky rast dokáže udržať kontrolovaným nárastom inflácie. Môže to byť pozitívne pre Bitcoin? Dočítate sa tu.

Prečo je správa o JP Morgan taká pozitívna pre Bitcoin?

Americký bankový gigant JP Morgan sa podľa Wall Street Journal rozhodol prijať medzi svojich klientov prvé dva subjekty z kryptomenového priemyslu  – spoločnosti Gemni a Coinbase, ktoré patria medzi popredných a významných hráčov v sektore kryptomenových búrz. Toto rozhodnutie bolo medzi fanúšikmi kryptomien prijaté veľmi pozitívne najmä z dôvodu, že JP Morgan sa dlhé roky staval do pozície obrovského kritika kryptomien na čele s Bitcoinom. Viac sa dočítate v tomto článku.

Hashrate Bitcoin Cash a Bitcoin SV sa po halvingoch stabilizoval

Kým Bitcoin absolvoval halving tento pondelok, kryptomeny, ktoré vznikli po jeho forku Bitcoin Cash a následne Bitocin SV (po hardforku Bitcoin Cash) mali halving v priebehu apríla. V prípade oboch sa hashrate, teda výpočtová sila vynaložená na vyťaženie nového bloku, prakticky ihneď výrazne prepadol, no ako upozornil Cointelehraph tento dramaticky prepad dokázali “prežiť” a aktuálne sa hashrate vracia približne na úrovne spred halvingov. Vidieť to môžete aj na nasledujúcom grafe:

Pokiaľ ide o Bitcoin, vyhodnocovať prepad hashrate je zatiaľ trochu predčasné, no prvé čísla naznačujú, že taký výrazný prepad ako tomu bolo v prípade Bitcoin Cash a Bitcoin SV nenastal. (cointelegraph.com)

Čínska centrálna banka chce urýchliť adopciu blockchainu

Zástupca guvernéra centrálnej banky Číny Fan Yifei počas stretnutia Výboru pre finančné technológie vyzval svojich kolegov, aby urobili všetko pre urýchlenie adopcie blockchainu v krajine. Fan zdôraznil dôležitosť tohto odvetvia a vyzval ich, aby urobili všetko pre úspešnú implementáciu technológie už v roku 2021, ako je to stanovené v pláne. ,,Je potrebne posilniť uplatňovanie regulačných vied a technológii, aktívne používať big data, umelú inteligenciu, blockchain a ďalšie technológie, ktoré posilnia budovanie našich kapacít digitálneho dohľadu,” uviedol. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne