Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (13.2.): O halving je záujem, Forbes & akcie Caanan

Avatar

Článok

zo dňa

Bitcoin halving

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Google Trends: Vyhľadávanie Bitcoin halving potvrdzuje pozitívny sentiment

Google Trends je užitočný nástroj, ak chcete zistiť, aký je aktuálne záujem vo vyhľadávaní vami vybraných slov. V prípade Bitcoinu a s ním súvisiacich slovných kombinácii je to dobrý indikátor toho, či stúpa všeobecný záujem o túto tému. Pozreli sme sa na to, ako sa z dlhodobého pohľadu vyvíja vyhľadávanie Bitcoinu a spojenia Bitcoin halving. Viac sa dozviete tu.

Forbes zverejnil zoznam TO50 FinTech firiem. Šesť z nich súvisí s blockchainom

Magazín Forbes zverejnil zoznam 50 najlepších FinTECH spoločnosti pre rok 2020. Dostalo sa naň aj šesť firiem, ktoré poskytujú služby súvisiace s blockchain technológiou. Úspešnými blockchain firmami v TOP50 sa tento rok stali Axoni, Chainalysis, Coinbase, Everleder, MakerDao a Ripple. Ak vás zaujíma viac, otvorte si tento článok.

Coinbase Pro spúšťa funkciu obchodovania na páku

Americká burza Coinbase Pro patriaca pod zmenáreň Coinbase začala podporovať obchodovanie na páku. Jej vybraní zákazníci môžu odteraz používať 3-násobnú obchodnú maržu. Funkcia má niekoľko obmedzení týkajúcich sa regiónov a tiež statusu zákazníka. Viac sa dozviete tu.

Akcie čínskeho mining giganta sa prebúdzajú k životu

Akcie čínskeho mining giganta Canaan, ktoré sa stali v poslednom štvrťroku 2019 prvými verejne obchodovanými akciami ťažobnej bitcoinovej spoločnosti na americkej burze Nasdaq, sa prebúdzajú k životu. Po prvotnom IPO, v rámci ktorého firma získala o 75% menej financií, než si predstavovala, sa cena prepadla z pôvodnej hodnoty 13 dolárov v polovica decembri len na 4,65 USD. Aktuálne však už stúpli nad 8 dolárov. Canaan je hlavným konkurentom najväčšieho výrobcu ťažobných zariadení Bitman, ktorý rovnako tak sídli v Číne a rád by sa dostal obchodovateľnou spoločnosťou na americkom trhu. (cointelegraph.com)

300x250

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Kryptomeny

Krypto správy dňa (26.2.): Bitcoin môže ďalej rásť, EOS, Ripple & Buffett

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin-raketa

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Technický ukazovateľ: Bitcoin má napriek pádu veľký priestor pre rast

Cena Bitcoinu sa za posledný deň prepadla takmer o 5% a v porovnaní s minulým týždňom je nižšie o takmer desať. Prepad k úrovniam tesne nad 9000 dolárov však predpokladali viacerí analytici a nič to nemení na skutočnosti, že v strednodobom hľadisku sú mnohí stále optimisti. Potenciál pre veľký rast naznačuje aj technický ukazovateľ MVRZ-skóre. Viac sa dočítate v tomto článku.

Komunita EOS schválila výrazne zníženie inflácie. Je to dôkaz decentralizácie?

Brendan Blumer, spoluzakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Block.one, ktorá stojí za vývojom blockchainu kryptomeny EOS, oznámil, že EOS komunita si v hlasovaní schválila zníženie inflácie z 5 percent na jedno percento. Schválenie tohto návrhu Blumera prekvapilo, no uvítal ho, pretože podľa neho slúži ako dôkaz o vysokej decentralizácii EOS blockchainu. Viac sa dozviete tu.

Čo prezradilo stretnutie Warrena Buffetta s Justinom Sunom?

Čínsky podnikateľ Justin Sun zaplatil za možnosť obedovať s jedným z najbohatších ľudí sveta Warrenom Buffetom 4,58 milióna dolárov (peniaze išli na charitu), no svoju investíciu neľutuje. Na propagáciu jeho kryptomeny Tron (TRX) to boli pravdepodobne dobre investované peniaze. Redaktorka portálu CryptoSlate Christine Cobenova vo svojom blogu zhrnula 5 poznatkov, ktoré toto nezvyčajné stretnutie prinieslo. Podrobnosti sa dozviete tu.

Pompliano by názor Warrena Buffeta nepreceňoval

K vyjadreniam Warrena Buffetana na adresu kryptomien, ktorý aj po stretnutí s Justinom Sunom z Tronu nezmenil svoj negatívny názor na Bitcoin, sa vyjadril aj Anthony Pompliano zo spoločnosti Morgan Greek Capital. V rozhovore pre CNN s Juliou Chatterleyovou uviedol, že Warren Buffett napriek tomu, že je rešpektovaným investorom, nie je vhodnou osobou na to, aby sa mohol vyjadrovať k tejto téme. ,,Naozaj by ľudia nemali brať technologické rady od niekoho, kto používa vyklápací telefón alebo vôbec nepoužíva email,” skonštatoval. Pompliano tým  naznačil, že starého psa nove triky už nenaučíte. Buffett sa preukázal ako skvelý investor, no v 89. rokoch už len ťažko dokáže pochopiť problematiku novovznikajúcej technológie. (cointelegraph.com)

300x250

MoneyGram priznal príjem 11 miliónov od Ripple

Spoločnosť MoneyGram v rámci svojho podania pre Americkú komisiu pre cenné papiere a burzy (SEC) priznala, že v treťom a štvrtom kvartáli 2019 dostala od spoločnosti Ripple dokopy 11,3 milióna dolárov. Tieto peniaze sú súčasťou dohody MoneyGramu s Ripple o tom, že MoneyGram začne používať jej technológiu pri realizácii medzinárodných transakcii. ,,MoneyGram je týmito financiami kompenzovaný zo strany Ripple za vývoj a prinášanie likvidity na devízových trhoch a napomáhaniu blockchainu Ripple s poskytovaním spoľahlivej úrovni činnosti v oblasti obchodovaní s devízami,” uviedla spoločnosť. MoneyGram je druhá najväčšia spoločnosť na svete zaoberajúca sa prevodom peňazí a od augusta 2019 využíva technológiu xRapid. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

EOS

Komunita EOS schválila výrazne zníženie inflácie. Je to dôkaz decentralizácie?

Avatar

Článok

zo dňa

od

eos

Brendan Blumer, spoluzakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Block.one, ktorá stojí za vývojom blockchainu kryptomeny EOS, oznámil, že EOS komunita si v hlasovaní schválila zníženie inflácie z 5 percent na jedno percento. Schválenie tohto návrhu Blumera prekvapilo, no uvítal ho, pretože podľa neho slúži ako dôkaz o vysokej decentralizácii EOS blockchainu.

,,Dnes som sa zobudil, aby som zistil, že návrh na zníženie inflácie siete EOS z 5 percent na jedno percento bol navrhnutý komunitou a cez noc aj prijatý,” uviedol. ,,Potvrdzuje to skutočnosť, že sila decentralizovanej správy tejto siete bola navrhnutá tak, aby fungovala v najlepšom záujme jej držiteľov.”

Inflačný systém bol zakódovaný do protokolu EOS v čase spustenia jeho mainnetu. Problém bol s tým, že na účte eosio.saving sa hromadili štyri percentá, kým iba jedno percento bolo distribuované medzi producentov bloku ako odmena za udržiavanie siete.

Napriek tomu, že nazhromaždené prostriedky sa mali používať k financovaniu rôznych projektov siete, pre nezhody medzi producentmi blokov nikdy neboli použité.

Schválený návrh viacmennej odstránil zostatok na účte eosio.saving, ktorý mal viac než 34 miliónov tokenov EOS. Všetky boli spálené a odstránené z celkového počtu existujúcich EOS. Popri tom sa znížila ročná inflácia nových tokenov na jedno percento, ktoré bude distribuované medzi producentov blokov.

300x250

,,Táto udalosť predstavuje dôležitý míľnik pre celú komunitu EOS, pretože producenti blokov dokázali hlasovať za to, že znížia vlastnú odmenu,” komentovala udalosť stranka Crypto Slate.

Zdroj: cryptoslate.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Analýzy

Technický ukazovateľ: Bitcoin má napriek pádu veľký priestor pre rast

Avatar

Článok

zo dňa

od

Bitcoin raketa

Cena Bitcoinu sa za posledný deň prepadla takmer o 5% a v porovnaní s minulým týždňom je nižšie o takmer desať. Prepad k úrovniam tesne nad 9000 dolárov však predpokladali viacerí analytici a nič to nemení na skutočnosti, že v strednodobom hľadisku sú mnohí stále optimisti.

Portál CryptoSlate citujúci údaje spoločnosti Glassnode upozornil na to, že Bitcoinu sa vytvára veľký priestor pre ďalší rast a aktuálne môže byť vysoko podhodnotený.

Spomínaná platforma Glassnode, ktorá sa orientuje na výskum a analýzu blockchainov, poukázala na svoj špeciálny technický ukazovateľ s názvom MVRV-Z skóre, podľa ktorého má Bitcoin veľký priestor pre nárast ceny.

,MVRV-Z skóre sa používa k posúdeniu, či je Bitcoin nadhodnotený alebo podhodnotený vzhľadom k jeho reálnej hodnote. Môže byť použitý k identifikácii vrcholov (oblasť na grafe s červeným pozadím) a spodkov (oblas na grafe so zeleným pozadím). Aktuálna hodnota znamená, že pre Bitcoin existuje veľký priestor pre rast,” uviedla firma.

Na grafe je oranžovou farbou zvýraznený vývoj MVRZ Z-skóre a čiernou farbou vývoj ceny Bitcoinu v dolárovom vyjadrení:

300x250

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Kryptomeny

Čo prezradilo stretnutie Warrena Buffetta s Justinom Sunom?

Avatar

Článok

zo dňa

od

Warren Buffett, Justin Sun

Čínsky podnikateľ Justin Sun zaplatil za možnosť obedovať s jedným z najbohatších ľudí sveta Warrenom Buffetom 4,58 milióna dolárov (peniaze išli na charitu), no svoju investíciu neľutuje. Na propagáciu jeho kryptomeny Tron (TRX) to boli pravdepodobne dobre investované peniaze. Redaktorka portálu CryptoSlate Christine Cobenova vo svojom blogu zhrnula 5 poznatkov, ktoré toto nezvyčajné stretnutie prinieslo.

1. Starého psa nové triky nenaučíš

S týmto záverom sa dá v prípade stretnutia Justina Suna s Warrenom Buffetom súhlasiť. Aktuálne štvrtý najbohatší muž planéty totiž ani po dôkladnom vysvetlení technológie blockchain a potenciálneho prínosu kryptomien svetu na ne názor nezmenil a v rozhovore pre CNN skonštatoval, že kryptomeny sú bezcenné. ,,Kryptomeny v zásade majú nulovú hodnotu, pretože nič neprodukujú. Z pohľadu finančnej hodnoty – nula,“ povedal.

2. Buffett nevlastní žiadne kryptomeny

Warren Buffett v rozhovore pre CNN taktiež potvrdil, že nevlastní žiadne kryptomeny. Povedal to po tom, ako sa ho redaktorka Becky Quicková spýtala, aké je to byť “Bitcoinerom”. Narážala tým na skutočnosť, že mu Justin Sun počas obeda poslal nejaké BTC a TRX na jeho peňaženku v smartphone Samsung.

3. Sun tvrdí, že ukázal opak…

Justin Sun však tvrdí, že miliardár nemá ohľadom vlastnenia kryptomien pravdu. Kryptomeny na Buffettovu peňaženku totiž Sun naozaj poslal, o čom existuje dokonca dôkaz vďaka blockchainu, čo je podľa neho na celej veci najzaujímavejšie. Buffett v reakcii na to priznal, že Sun neklamal a nejaké kryptomeny mu na mobil naozaj poslal. Jedným dychom však dodal, že ich okamžite venoval na rovnakú charitu, kde smerovali peniaze, ktoré čínsky podnikateľ zaplatil za spomínaný obed.

4. Buffet vtipkoval o vlastnej kryptomene

Miliardár počas obedu s lídrom kryptomien TRX a BitTorrent zavtipkoval, že by si aj on mohol založiť vlastnú kryptomenu s názorom WarrenCoin. Následne dodal, že by mohla fungovať podobne ako Bitcoin – existovalo by len 21 miliónov mincí. ,,Problém je, že s nimi nemôžete nič robiť, okrem toho, že by ste ich predali niekomu inému…,” uzavrel svoj fórik.

300x250

Justin Sun si však na nápade Buffetta opäť prihrial marketingovú polievočku, keď na Twitteri napísal, že by takýto coin rozhodne podporil. Následne doplnil, že sedem miliónov tzv. Warrencoinov by bolo automaticky venovaných komunite zdarmaa. Ľudia z tweetu Suna až takí nadšení neboli. Jeden z užívateľov mu odkázal: ,,Mohol by si sa prestať chovať ako klaun. Zosmiešňuješ celý kryptopriemysel.”

5. Niekedy je dobre súhlasiť s nesúhlasom

Autorka blogu na záver svojho príspevku múdro dodala, že pravdepodobnosť zmeny názoru 89-ročného investora bola už vopred blízko nule. Stretnutie však malo pozitívny dopad, zviditeľnilo kryptomeny a pomôže tam, kde je to potrebné. Spomínaných vyše 4,5 milióna dolárov podľa Buffeta nakŕmi mnoho hladných krkov a mnohým ľudom poskytne miesto, kde sa budú môcť prespať.

Zdroj: cryptoslate.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Analýzy

Analýza Bitcoinu (25.2.): S poklesom pravdepodobne nekončíme

Avatar

Článok

zo dňa

analyza-bitcoin-kralovansky

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k Bitcoinu, ktoré občas doplnia aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na Bitcoin pozrel podrobnejšie Jakub Kraľovanský z Trader 2.0

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Bitcoin

Na dennom grafe sledujem tieto dve možnosti. Myslím si však, že nás čaká ešte väčší pokles. Jediné čo BTC môže zachrániť od hlbšieho poklesu je panika kvôli vírusu a strach na trhu.

Z hľadiska technickej analýzy na 4H tu proste nie je nič bullish. Prvá zóna, kde sa začnem zaujímať o Bitcoin je hranica 9000 – 9100usd, kde sa dostaneme len na 0.382 fibonacci retracement celého cyklu. Rastu zatiaľ moc neverím. Všetko by sa však zmenilo, ak by sme dokázali preraziť súčasný channel smerom UP. Kým sa tak nestane, tak som bearish.

300x250

Tento graf má typické znaky korekcie. Pohybujeme sa v channeli, na grafe vidíme výplachy na obidve strany, sme pod MA77, otestovali sme dlhodobý channel zospodu a následne prišiel dump.

Čo sa Bitocin a celkovo trhu týka, tak som 100% FIAT a čakám na ďalší pokles. Hlavný trend je stále hore a preto neshortujem. Nechcem do trhu vstúpiť zbytočne skoro a to isté odporúčam aj vám – trpezlivosť je kľúč.

Dominancia

Na dennom grafe hráme o to, či ideme urobiť nové maximum, alebo sme ho už urobili. Chytiť TOP je rovnaké ťažké ako chytiť dno. Dozvieme sa to až z odstupom času, že sme boli na dne/tope. Momentálne je to rovnako aj pri dominancií. Na mojom grafe sme zatiaľ nad trendovkou a preto je môj prioritný smer stále UP.

Na 4H to vyzerá tiež skôr na rast.

Kapitalizácia altcoinov

Altociny najskôr minulý týždeň neudržali prvú trendovku a včera po dumpe neudržali ani druhú. Rovnako sa hýbu v channeli a absolútne všetko nasvedčuje tomu, že pôjdeme ešte nižšie. Rovnako sa nie je kde ponáhľať.

Záznam STREAMu

Koronavírus je už potvrdený aj v Eúrope. Ekonomika reagovala prudko.

Trader2.0

Na minciach so zápalnou šnúrou sme zinkasovali pekné zisky, ale čo je oveľa dôležitejšie, tak sme ich aj dokázali ochrániť, pred pádom trhu.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

Ing. Jakub KraľovanskýTrader 2.0
Trader 2.0 je môj osobný projekt a zároveň srdcová záležitosť. Po niekoľkých rokoch v kryptomenách som sa rozhodol vytvoriť si vlastnú cestu. Kryptomenám sa venujem od roku 2015 a mojou víziou je šíriť povedomie o kryptomenách medzi bežných ľudí. Trader2.0 je vzdelávací projekt, kde sa zameriavam na prvý kontakt človeka s Bitcoinom až cez návody, tipy a triky, úvod do tradingu až po pokročilé technické analýzy, money management a psychológiu tradingu. Cieľom je uľahčiť ľuďom vstup do kryptomien a napomáhať im pri ich ceste.

Čítať ďalej

Kryptomeny

Krypto správy dňa (25.2.): Warren Buffett názor nezmenil

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Bitcoin za $100 000? Do 5 rokov sa to podarí, tvrdí Justin Sun

Zakladateľ a šéf Tron (TRX) Justin Sun uviedol, že pravidelne investuje do viacerých kryptomien. Pokiaľ ide o Bitcoin, očakáva, že šesťcifernú hodnotu v dolároch dosiahne do piatich rokov. Sun taktiež priznal, že svoje kryptomenové portfólio výrazne diverzifukuje. Viac sa dočítate tu.

Changpeng Zhao: Craig Wright je podvodník

Zakladateľ a šéf jednej z najväčších kryptomenových búrz Binance, Changpeng Zhao, vyhlásil, že austrálsky podnikateľ, vedec, samozvaný Satoshi Nakamoto a človek stojaci za kryptomenou Bitcoin SV Craig Wright je podvodník.  Viac sa dozviete tu.

EOS má problémy so sieťou, naznačuje Coinbase

Americká zmenáreň Coinbase naznačila, že blockchain EOS má určité technické problémy. Coinbase tvrdí, že spozorovala u EOS zníženie výkonu v dôsledku čoho sa oneskoruje odosielanie a prijímanie transakcií. Producent EOS blokov EOS Nation 22. februára reagoval na tieto informácie s tým, že sieť EOS je napriek malým problémom s mikrovlnami, ktoré viedli k vynechaniu 192 blokov, mimoriadne spoľahlivá. Špekulácie o preťažení blockchainu EOS nie sú úplnou novinkou. O podobných problémoch sa hovorilo aj v októbri minulého roka. (cointelegraph.com)

Warren Buffett kryptomenám stále nedôveruje

Vyzerá to tak, že stretnutia Warrena Buffetta s viacerými poprednými predstaviteľmi kryptopriemyslu vrátane Justina Suna z Tronu či Charileho Leeho z Litecoinu, jeho názor na kryptomeny nezmenili. Štvrtý najbohatší človek súčasnosti povedal v rozhovore pre CNN, že kryptomeny stále považuje za bezcenné: ,,Nevlastním žiadne kryptomeny a nikdy nebudem. Nemôžete s nimi nič robiť okrem toho, že ich predáte niekomu inému…” Buffett upozornil aj na ich nelegálne využitie: ,,Bitcoiny sa zvykli nelegálne pohybovať okolo služného množstva peňazí.” (cointelegraph.com)

300x250

Pozornosť inštitúcii sa sústredí na stablecoiny

Hlavná pokladníčka Bank of England Sarah Johnová uviedla, že by bola rada, keby štáty, respektíve ich centrálne banky, začali vydávať svoje digitálne meny a stali sa tak kontrolovanou alternatívou pred stablecoinami, na ktorých pracujú súkromné spoločnosti. ,,Je úplne správne, aby centrálne banky premýšľali o tom, či bude pre zabezpečenie digitálnych mien lepší verejný alebo súkromný sektor,” skonštatovala.

Témou národných kryptomien za zaoberá aj skupina G-20, ktorú vyzval riešiť túto tému predseda Rady pre finančnú stabilitu Randal Quarles. Ten vo svojom liste adresovanom G20 uviedol, že rýchlosť inovácii v oblasti digitálnych platieb a vznikajúci nový sektor stablecoinov vyžadujú rýchlu reakciu a nové regulačné nástroje. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Bitcoin Cash

Changpeng Zhao: Craig Wright je podvodník

Avatar

Článok

zo dňa

od

Changpeng Zhao

Zakladateľ a šéf jednej z najväčších kryptomenových búrz Binance, Changpeng Zhao, vyhlásil, že austrálsky podnikateľ, vedec a človek stojaci za kryptomenou Bitcoin SV Craig Wright je podvodník.  

Na adresu Craiga Wrighta, ktorý sa zviditeľnil najmä tým, že sa bez patričných dôkazov označuje za Satoshi Nakamota, teda záhadného tvorcu Bitcoinu, sa vyjadril v rámci “tweetu”, v ktorom ľudí odrádza aj od investovanie do kryptomeny Bitcoin SV: ,,Investovanie do podvodov sa nikdy nekončí dobre.”

Burza Binance sa v súvislosti s Bitcoin SV zviditeľnená už minulý rok, keď sa rozhodla delistovať túto kryptomenu zo svojej ponuky a to napriek tomu, že z pohľadu trhovej kapitalizácie patrí medzi najväčšie. Dôvodom tohto rozhodnutia mali byť neetické a podvodné konania zo strany Wrighta. K podobnému kroku následne pristúpili aj ďalšie burzy.

Changpeng Zhao zďaleka nie je jediný človek, ktorý Wrightovi nedôveruje. Nedávno sa na jeho adresu vyjadril aj herec Wiliam Shatner, ktorý stvárnil kapitána Kirka v pôvodnej adaptácii Star Treku. Shatner si položil rečnícku otázku: ,,Opýtajte sa sami seba, preto by niekto tvrdil, že je Satoshi, ak by k tomu nedal žiadny dôkaz. Buď to poviete a dokážete to, alebo držíte hubu, že?”

Zdroj: cointelegraph.com

300x250

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Bitcoin

Bitcoin za $100 000? Do 5 rokov sa to podarí, tvrdí Justin Sun

Avatar

Článok

zo dňa

od

Justin Sun, Bitcoin

Zakladateľ a šéf Tron (TRX) Justin Sun uviedol, že pravidelne investuje do viacerých kryptomien. Pokiaľ ide o Bitcoin, očakáva, že šesťcifernú hodnotu v dolároch dosiahne do piatich rokov.

Justin Sun absolvoval rozhovor na tému kryptomien v televízii CNN, kde prezradil, že vlastní mnohé kryptomeny vrátane Ethereum a Bitcoin. Na otázku, či diverzifikuje svoje portfolio odpovedal takto:

,,Mám aj veľa XRP a Ethereum. Som človek, ktorý verí v kryptomeny v dlhodobom horizonte, takže chcem, aby všetky tieto kryptomeny uspeli. Preto vlastním aj mnohé iné.”

Sun je presvedčený, že kryptomeny ako Bitcoin sú budúcnosťou peňazí. Pokiaľ ide o hodnotu najznámejšej kryptomeny, predpokladá, že magickú cenu 100 000 dolárov by Bitcoin mohol dosiahnuť v roku 2025.

,,Určite verím, že v roku 2025 prekoná túto hranicu. Verím, že túto hranicu dokážeme dosiahnuť už aj pred rokom 2025. Zároveň si myslím, že na ďalšej býčej vlne sa zvezie mnoho iných kryptomenových projektov ako sú Tron, Ethereum či XRP.”

300x250

Čínsky podnikateľ počas  interview taktiež povedal, že všetky svoje investície smeruje do kryptomien. Na fiat ich prevádza len vtedy, keď potrebuje za niečo zaplatiť.

Témou rozhovoru bolo aj jeho stretnutie so štvrtým najbohatším človekom planéty Warrenom Buffettom. Sun tvrdí, že mu vysvetlil mnohé významné prínosy kryptomien a technológie blockchain. Na základe posledných vyjadrení investičného veterána pre CNBC to však vyzerá tak, že negatívny názor na kryptomeny nezmenil.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Analýzy

LIVE ANALÝZA (24.2.): Koronavírus v Európe, vplyv na trhy a stav kryptomien

Avatar

Článok

zo dňa

od

live-j-kralovansky

Live vysielanie začína tradične o 21.00h. 

Bitcoin sa stále nachádza tesne pod úrovňou 10 000 USD a analytici sa nevedia zhodnúť v tom, či sme na prahu bullrunu, alebo nás čaká hlbšia korekcia predchádzajúceho rastu.

V dnešnom live vysielaní o deviatej večer sa bude aj tejto téme venovať trader Jakub Kraľovanský z projektu Trader 2.0. Okrem toho bude hovoriť o vplyve koronavírusu na trhy, o raste zlata a tiež o prepade európskych indexov.

Upozorňujeme vás, že nič čo zaznie v obsahu tohto videa, nie je investičnou radou. Neinvestujte nikdy viac, než si môžete dovoliť stratiť.

Čítať ďalej

Kryptomeny

Krypto správy dňa (24.2.): Bitcoin, digitálny dolár, Simpsonovci & Binance

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Nakopne Bitcoin podobný katalyzátor ako akcie Tesla?

Nedávno sme písali o tom, že parabolický rast hodnoty akcii spoločnosti Tesla nápadne pripomínal graf Bitcoinu z roku 2017. Známy Wall Street stratég a zakladateľ spoločnosti Fundstrat Advisors Tom Lee si myslí, že katalyzátor tohtoročného rastu Tesla môže byť čoskoro opäť rovnako významný aj u Bitcoinu. Viac sa dozviete tu.

Shopify sa pridala k Libra Association. Projektu verí

Kryptomena Libra, na čele ktorej stojí Facebook, pútala veľkú pozornosť najmä v minulom roku. Do cesty sa jej však postavili vlády, ktoré sa obávajú toho, že jej decentralizovaný charakter (len z časti, pretože decentralizácia Libry je ďaleko menšia, než napríklad u Bitcoinu), by mohla ohroziť súčasný menový systém. Aj z dôvodu obáv z postoja vlád a regulátorov ustúpili od tohto projektu spoločnosti ako PayPal, Visa, Stripe, Ebay či Mastercard, no mnoho iné zostali. Najnovšie sa k Libra Association pridáva spoločnosť Shopify, ktorej generálny riaditeľ Tobi Lutke skonštatoval, že je z dlhodobého hľadiska v prípade Libry obrovský optimista. (cryptoslate.com)

VIDEO: Bitcoin v Simpsonovcoch! Vysvetľoval ho Sheldon z Big Bang Theory

O Simpsonovcoch “sa vie”, že občas dokážu veľmi úspešne predpovedať budúcnosť. Preto nás dvojnásobne teší, že téma kryptomien bola súčasťou trinástej epizódy 31. série tohto mimoriadne úspešného kresleného seriálu. Podrobnejšie sme sa tejto téme venovali v tomto článku.

Bývalý šéf CFTC: Digitálny dolár môže fungovať popri Bitcoine

Bývalý predseda Americkej Komisie pre komoditne futures (CFTC) Christopher Giancarlo apeluje na Federálny rezervný systém, aby neotáľal s digitalizáciou amerického dolára. Taktiež si myslí, že keď vznikne, môže fungovať v konkurenčnom prostredí po boku Bitcoinu či kryptomeny Facebooku Libra. Viac sa dočítate tu.

300x250

BInance nemá oprávnenie od maltského regulátora MFSA

Maltský finančný regulátor MFSA tvrdí, že nikdy neudelil burze Binance schválenie na jej pôsobenie v tejto krajine. Malta bola pritom doposiaľ vnímaná ako crypto-friendly krajina, kde sa Binance presťahovala práve za týmto účelom z Japonska. MFSA vysvetlila svoje oznámenie aj tým, že ona samotná nemá žiadnu právomoc na to, aby mohla podniknúť konkrétne regulačné kroky v súvislosti s kryptomenovým trhom. Inak povedané Binance pôsobí na Malte spôsobom, v rámci ktorého nepatrí  zatiaľ do oblasti regulačného dohľadu MFSA. Otázku, akým spôsobom je Binance regulovaná na Malte, dostala od portálu Cointelegraph aj samotná burza, no doposiaľ na ňu neodpovedala. Nové informácie z Malty však vynárajú ďalšie pochybnosti o tom, kde je vlastne reálne sídlo tejto firmy, ktorá patrí medzi najúspešnejšie vo svojom obore. Samotný šéf burzy Changpeng Zhao rád tvrdí, že nemá rad, keď sa hovorí o Binance ako o firme s jedným centralizovaným bodom. Naopak rád presadzuje myšlienku, že zamestnanci Binance pracujú decentralizovane po celom svete. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

Tvorba web stránok - TOSTAD.sk

-