Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (13.2.): O halving je záujem, Forbes & akcie Caanan

Článok

Bitcoin halving

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Google Trends: Vyhľadávanie Bitcoin halving potvrdzuje pozitívny sentiment

Google Trends je užitočný nástroj, ak chcete zistiť, aký je aktuálne záujem vo vyhľadávaní vami vybraných slov. V prípade Bitcoinu a s ním súvisiacich slovných kombinácii je to dobrý indikátor toho, či stúpa všeobecný záujem o túto tému. Pozreli sme sa na to, ako sa z dlhodobého pohľadu vyvíja vyhľadávanie Bitcoinu a spojenia Bitcoin halving. Viac sa dozviete tu.

Forbes zverejnil zoznam TO50 FinTech firiem. Šesť z nich súvisí s blockchainom

Magazín Forbes zverejnil zoznam 50 najlepších FinTECH spoločnosti pre rok 2020. Dostalo sa naň aj šesť firiem, ktoré poskytujú služby súvisiace s blockchain technológiou. Úspešnými blockchain firmami v TOP50 sa tento rok stali Axoni, Chainalysis, Coinbase, Everleder, MakerDao a Ripple. Ak vás zaujíma viac, otvorte si tento článok.

Coinbase Pro spúšťa funkciu obchodovania na páku

Americká burza Coinbase Pro patriaca pod zmenáreň Coinbase začala podporovať obchodovanie na páku. Jej vybraní zákazníci môžu odteraz používať 3-násobnú obchodnú maržu. Funkcia má niekoľko obmedzení týkajúcich sa regiónov a tiež statusu zákazníka. Viac sa dozviete tu.

Akcie čínskeho mining giganta sa prebúdzajú k životu

Akcie čínskeho mining giganta Canaan, ktoré sa stali v poslednom štvrťroku 2019 prvými verejne obchodovanými akciami ťažobnej bitcoinovej spoločnosti na americkej burze Nasdaq, sa prebúdzajú k životu. Po prvotnom IPO, v rámci ktorého firma získala o 75% menej financií, než si predstavovala, sa cena prepadla z pôvodnej hodnoty 13 dolárov v polovica decembri len na 4,65 USD. Aktuálne však už stúpli nad 8 dolárov. Canaan je hlavným konkurentom najväčšieho výrobcu ťažobných zariadení Bitman, ktorý rovnako tak sídli v Číne a rád by sa dostal obchodovateľnou spoločnosťou na americkom trhu. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne