Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (12.8.): Tron, Litecoin, Cardano, IOTA a Čína

Článok

Kryptomeny novinky
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Čínska národná kryptomena je údajne pripravená

Predstaviteľ Čínskej centrálnej banky známej aj pod pojmom Čínska ľudová banka (PBoC) uviedol, že čínsku národnú kryptomenu možno odteraz považovať za pripravenú. Mu Changchuan, zástupca riaditeľa PBoC uviedol počas fóra China Finance 40, že prototyp kryptomeny fungujúci na blockchainovej architektúre bol po piatich rokoch intenzívneho výskumu úspešné dokončený. Podrobnosti o tejto téme sa dočítate tu.

Čínska národná kryptomena je údajne pripravená

Justin Sun: Americký trh je pre Tron (TRX) prioritou

Justin Sun, kontroverzný zakladateľ krypto projektu Tron (TRX) vyhlásil, že zalistovanie TRX na jednej z dvoch popredných amerických búrz je aktuálne jeho prioritou. Justin Sun chce, aby sa Tron (TRX) dostal do ponuky americkej zmenárne Coinbase, alebo na pripravovanú americkú verziu burzy Binance s názvom Binance US. Podrobnejšie sme sa tejto téme venovali v tomto článku.

Justin Sun: Americký trh je pre Tron (TRX) prioritou

Tron spustil Sun Newtwork pre riešenie škálovateľnosti

Platforma Tron (kryptomena TRX) zameraná na vytváranie decentralizovaných aplikácií (Dapps) spustila Sun Network, sidechainove riešenie pre riešenie problému so škálovateľnosťou siete.  Sun Network, ktorého názov nápadne pripomína meno zakladateľa tejto kryptomeny Justina Sina, má výrazne zvýšiť škálovaciu kapacitu mainnetu Tron a tiež umožniť spotrebu menšieho množstva energie pri vyššej miere zabezpečenia. ,,Celkové riešenie Sun Network poskytne neobmedzené škálovateľnosť Tron Mainnetu, čo umožní viac možnosti rozvoja systému Tron Dapps a celého ekosystému Tron. Toto riešenie sa tiež snaží priniesť pozitívne dopady na celé odvetvie blockchainu a zároveň umožniť prekvitanie Tron Network,” uvádza Tron Foundation. (cointelegraph.com)

Binance upresnila informácie o Binance US

Burza Binance upozornila, že platforma BINANCE US, ktorú spúšťa v spolupráci v BAM Trading Services pre americký trh, nebude rozšírenou verziou Binance, ale samostatnou nezávislou burzou, ktorá bude využívať technológiu od Binance. Taktiež ubezpečila zákazníkov z USA, ktorí nebudú môcť od 12. septembra 2019 obchodovať na Binance, že naďalej budú mať prístup k svojim peňaženkám, aby mohli svoje kryptomeny premiestniť inam. Obmedzenie pre americký trh sa týka len obchodovania. (cryptoslate.com)

IOTA oznámila program pre testovanie Coordicide

IOTA oznámila spustenie grantového programu v rozpočte 5 miliónov dolárov, ktorý má prispieť k výskumu a testovaniu “Coordicide” – upgrade-u, ktorý odstráni z IOTA centralizovaný koordinačný uzol. Prechod na Coordicide oznámila IOTA Foundation už v máji tohto roka. Prechodom naň by sa stala IOTA kompletne decentralizovanou, čo je v záujme celého projektu, no spustenie Coordicide so sebou môže prinášať určité bezpečnostné riziká. Program týkajúci sa testovania má  byť teda zameraný na testovanie a skúmanie prevencie spamu, optimalizácie siete či decentralizovaného generovania náhodných čísel.  (cryptoslate.com)

Rýchle správy

COINBASE & ZCASH: Zmenáreň Coinbase prestane podporovať od 26. augusta kryptomenu Zcash pre zákazníkov z Veľkej Británie. Dôvody zatiaľ nie sú známe.

CARDANO: Charles Hoskinson, hlavný predstaviteľ kryptoprojektu Cardano (ADA), naznačil na Twitteri, že fanúšikovia tejto kryptomeny sa môžu koncom mesiaca tešiť na dôležité oznámenia. Komunita v tomto roku očakáva najmä spustenie fázy Shelley, no možné je, že pôjde aj o oznámenie zaujímavej spolupráce.

BITMAIN: Výrobca zariadení na ťažbu kryptomien Bitmain upozornil komunitu, že na trhu sa objavil produkt Bitmain Cloud Miner, ktorý zneužíva značku Bitmain pri propagácii svojho hardvéru na ťažbu Mangocoinu (MNG). Bitmain tvrdí, že tento produkt nemá so spoločnosťou Bitmain nič spoločné.

LITECOIN: Hlavný predstaviteľ Litecoinu Charlie Lee dementoval fámy o tom, že sa nepracuje na vylepšeniach tejto kryptomeny. Aktivita na GitHube totiž naznačovala, že Litecoin v tomto roku nespravil v podstate žiadnu prácu. Lee tvrdí, že to nie je pravda a že developeri neustále pracujú na nových vylepšeniach. Lee taktiež prezradil, že popredný vývojár Adrian Gallagher aktívne pracuje na vydaní Litecoin Core 0.18.1.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.