Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (12.6.): Bitcoin, Ethereum, DeFi a burzy

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.

Bitcoin výrazne padol, no zatiaľ nie je dôvod na paniku

Bitcoin spravil včera po dlhšej dobe výraznejší pohyb. Žiaľ smerom dole. V priebehu jedného dňa oslabil o 9 percent z hodnoty 9900 dolárov na 9000 USD. Následne sa však pomerne rýchlo “odrazil“ a aktuálne sa obchoduje medzi 9300 až 9400 USD. Náhly pokles ceny Bitcoinu prišiel po tom, ako sa začal prepadať americký akciový trh. Tento scenár pritom nebol nečakaný. Čo však bude nasledovať ďalej? Aký je kľúčový support a čo naznačuje správanie inštitúcii? Viac sa dozviete tu.

80% Etherov bolo v profite, nasledovala však korekcia

Analytická spoločnosť Glassnode informovala, že množstvo Etherov v obehu, ktoré boli ešte včera z investičného pohľadu v pluse (braný bol v ohľad čas, kedy boli dané ETH premiestnené a ich cena v danom čase), tretíkrát v tomto roku atakovalo 80%. Zároveň upozornila, že naposledy, kedy toto množstvo výrazne presahovalo 80-percentnú hranicu, sa Ethereum pohybovalo okolo ceny 700 dolárov. Ethereum mohlo v tomto trende pokračovať, keby nedošlo k včerajšej korekcii, ktorá viedla k približne 5 percentnému oslabeniu ceny. Prepad Ethereum súvisel najmä s celkovým oslabením trhu s kryptomenami, ktorý prišiel po prepade cien na akciových trhoch. (cointelegraph.com)

DeFi zaznamenáva v počte aktív exponenciálny rast

Záujem o decentralizované financovanie (DeFi) pokračuje v exponenciálnom raste. Počet nových aktív v DeFi sa oproti rovnakému obdobiu pred rokom zvýšil takmer o desaťnásobok. Zakladateľ DeFi projektu Zerion Evgeny Yurtaev zdieľal na Twitteri grafiku, ktorá poukazuje na počet nových aktív, ktoré vstúpili do trhu DeFi za posledný mesiac. Upozornil, že sa ich množstvo takmer zdvojnásobilo. Viac sa dočítate v tomto článku.

Kryptozmenárne musia myslieť globálne, tvrdí šéf Binance

Changpeng Zhao, líder a zakladateľ najväčšej kryptoburzy Binance, v rozhovore pre Cointelegraph skonštatoval, že mnohé kryptoburzy a zmenárne by mali zmeniť svoj spôsob podnikania a myslieť viac globálne. Zhao skonštatoval, že hoci sa mnohé burzy prezentujú ako globálne, v skutočnosti sa zameriavajú len na jeden región, zväčša tam, kde pôsobí väčšina ich tímu. Aby bola podľa neho burza úspešná, musí mať úspešný obchodný model s jasnou ziskovosťou, musí poznať preferencie svojho  publika, ktoré sa môžu líšiť v závislosti od regiónu a musí byť schopná jednať s regulačnými orgánmi. CEO Binance taktiež priznáva, že odvetvie kryptomien je stále len v plienkach v porovnaní s tradičnými trhmi ,,Z 1000 ľudí je v kryptomenách len zhruba jeden,” priznal ich nízku adopciu. To však možno vnímať aj tak, že stále majú veľký priestor pre rast, ak presvedčia o svojich výhodách. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne