Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin výrazne padol, no zatiaľ nie je dôvod na paniku

Článok

Pád Bitcoinu
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Bitcoin spravil včera po dlhšej dobe výraznejší pohyb. Žiaľ smerom dole. V priebehu jedného dňa oslabil o 9 percent z hodnoty 9900 dolárov na 9000 USD. Následne sa však pomerne rýchlo “odrazil“ a aktuálne sa obchoduje medzi 9300 až 9400 USD.

Náhly pokles ceny Bitcoinu prišiel po tom, ako sa začal prepadať americký akciový trh. Tento scenár pritom nebol nečakaný. Článkov o tom, že akciový trh rastie neúmerne a nelogicky v porovnaní s tým, čo sa aktuálne deje vo svete, bolo v poslednej dobe mnoho. Z krátkodobého hľadiska je však nutné zároveň priznať, že Bitcoin opäť koreloval s akciami, teda padal, keď oni. To nemusí byť dobrý signal, hoci treba zdôrazniť, že koreláciu bitcoinu s ostatnými trhmi treba sledovať hlavne na dlhšom časovom rámci a robiť závery na základe jedného dňa by nebolo voči Bitcoinu férové a ani správne.

Pokiaľ ide o najbližšie obdobie, traderi sa väčšinou zhodujú, že zatiaľ nie je nutne panikáriť. Bitcoin úspešne udržal silný support okolo hodnoty 9100 dolárov a je možné, že čoskoro opäť bude atakovať psychologickú bariéru 10 tisíc USD. Analytik Scott Malker po včerajšom prudkom páde upozornil, že trpezlivo čakal na to, ako dopadne 4-hodinová sviečka a nerobil teda unáhlené závery. Napokon dopadla tak, že Bitcoin si udržal kľúčový support a je teda stále v býčej schéme.

Ak by sa však Bitcoin prepadol pod 9100 USD, je možné, že by mieril k cene okolo 8000 USD. Niektorí analytici predpokladajú, že by mohol klesnúť aj nižšie. CryptoSlate vo svojom článku naznačuje, že reálny je aj pokles k hodnotám medzi 6000 USD až 7000 USD, kde by sa Bitcoin mohol nadýchnuť k ďalšiemu rastu.

Pozitívnym signálom pre Bitcoin sú údaje od spoločnosti Grayscale, ktoré reflektujú inštitucionálny záujem. Grayscale na Twitteri po včerajšom páde Bitcoinu prekvapujúco zverejnila tabuľku, ktorá dokumentuje množstvo kryptomien, ktoré má aktuálne pod správou – ich hodnota je viac než 4 miliardy dolárov, pričom v Grayscale Bitcoin Trust, teda v Bitcoine, je viac než 3,5 miliardy USD.

Vyzerá to teda tak, že inštitúcie zatiaľ v súvislosti s BTC nepanikária. Uvidíme, čo prinesú najbližšie dni a ako sa bude chovať trh s akciami. Ak na ňom dôjde k ďalším prepadom, dôležité bude sledovať pohyby Bitcoinu a to, či bude s nimi korelovať, alebo nie. Veľa taktiež môžu naznačiť pohyby BTC medzi peňaženkami a burzami.

Zdroj: cryptoslate.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne