Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (11.6.): Bitcoin, Ethereum, Coinbase, Libra a akciový trh

Článok

kryptomeny
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.

18 kryptomien, o ktorých zalistovaní uvažuje Coinbase

Najznámejšia a najväčšia americká zmenáreň Coinbase, ktorá si získala srdcia fanúšikov kryptomien svojou prehľadnosťou a jednoduchosťou, informovala na svojom blogu, že skúma 18 kryptoprojektov, z ktorých by mohla v dohľadnej dobe viaceré zaradiť do svojej ponuky. Ak vás zaujíma, o ktoré ide, otvorte si tento článok.

Galaxy Digital a Bakkt spájajú sily, aby pokryli dopyt inštitúcii po kryptomenách

Dve významné platformy zamerané na inštitucionálnych investorov do kryptomien – Bakkt a Galaxy Digital spájajú sily, aby prispeli k ešte výraznejším investíciám do kryptomien zo strany veľkých investorov. Podrobnosti o ich spolupráci sme rozpísali v tomto článku.

CEO eToro: Pripravte sa na veľký pád na akciových trhoch!

Generálny riaditeľ eToro, azda najznámejšej investičnej online sieti zameranej na retailových investorov, Yoni Assia, upozornil pred vážnym rizikom výrazného prepadu akciových trhov. Yoni Assia publikoval na Twitteri sériu tweetov, v ktorých varoval, že akciový trh zažije čoskoro veľké otrasy. Viac sa dozviete tu.

Libra Association má nového šéfa oddelenia dodržiavania predpisov

Libra Association, teda organizácia, ktorej členovia sa zaviazali k spoluúčasti na tvorbe a podpore pre chystanú kryptomenu Facebooku Libra, získala do svojho tímu na dôležitú pozíciu vedúceho oddelenia dodržiavania predpisov nového významného člena. Je ním Sterling Daines, ktorý kvôli tejto  pozícii odchádza z Credit Suisse. ,,Som rád, že sa môžem pripojiť k tomuto združeniu, pretože pracuje na transformácii platobného digitálneho priestoru, ktorý osloví miliardy ľudí,” uviedol Daines. Libra sa v priebehu posledných mesiacov zaviazala k tomu, aby dodržiavala všetky regulačné pravidlá a nestáli jej  v ceste k spusteniu dlohoočakávaného projektu. Daines by v tom mal zohrať výraznú úlohu. (cointelegraph.com)

Ethereum 2.0 sa testuje na Onyx testnete

Dlhoočakávané spustenie Ethereum 2.0, v rámci ktorého má prejsť dvojka na trhu na Proof-of-Stake koncept, čím by sa mal okrem iného vyriešiť dlhodobý problém Ethereum so škálovateľnosťou, je zdá sa opäť o krok bližšie. Spoločnosť Prysmatic Labs oznámila, že spustila Onyx Ethereum 2.0 testnet, čo prezentuje pokrok oproti predchádzajúcemu Topaz testnetu. Má ísť o jeden z posledných krokov, ktorý predchádza ostrému spusteniu mainnetu Etherea novej generácie. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne