Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

CEO eToro: Pripravte sa na veľký pád na akciových trhoch!

Článok

akcie
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Generálny riaditeľ eToro, azda najznámejšej investičnej online sieti zameranej na retailových investorov, Yoni Assia, upozornil pred vážnym rizikom výrazného prepadu akciových trhov.

Yoni Assia publikoval na Twitteri sériu tweetov, v ktorých varoval, že akciový trh zažije čoskoro veľké otrasy. ,,Čoskoro príde veľký krach (na trhu s akciami), očakávam to do 3 týždňov. Niekto, neviem z ktorej strany to príde, sa chystá na veľký predaj/shortovanie svojich pozícii, čo spôsobí krach celého trhu. Kupujúci, dávajte si veľký pozor,” upozornil.

Recenzia eToro: Top broker, kryptomeny, skúsenosti a hodnotenie

Toto varovanie zo strany lídra úspešnej obchodnej platformy prichádza v čase, kedy akciový trh zaznamenáva neobvyklý výrazný rast a to napriek všetkým negatívnym správam, ktoré prichádzajú zo sveta – cez pokračovanie pandémie koronavírusu, zlé hospodárske výsledky až po spoločenské nepokoje v USA. Preto mnohí investori súčasnému rastu akcii jednoducho a zrejme aj právom nedôveruje.

Otázne je, akým spôsobom by na ďalší prepad akcií zareagoval Bitcoin. Ten totiž v marci reagoval na prvotný veľký prepad taktiež prudkým skokom nadol, z ktorého sa postupne vyhrabal, až sa stal najúspešnejším vysoko kapitalizovaným aktívom prebiehajúceho roka.

Bitcoin teda bude podľa všetkého čeliť ďalšej zaťažkávacej skúške, ktorá ukáže, či je naozaj aktívom, ktoré nekoreluje a môže byť hedgeom v zlých časoch.

,,Len aby som vysvetlil, čo som tým chcel povedať. Verím, že príde nejaká korekcia, pretože to vyzerá tak, že táto rally je podporovaná špekuláciami retailových investorov. Historicky takéto pohyby končia korekciou. Na druhej strane sú objemy aktuálne tlačených peňazí bezprecedentné a úrokové sadzby sú nulové,” doplnil Zoni Assia svoj pohľad na trh.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.