Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Krypto správy dňa (11.12.): Ethereum boduje, problémy Maker & Ledger Live

Článok

Ethereum
Ethereum

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Čínsky rating: Bitcoin prvýkrát v TOP10, Ethereum stúplo

Čínske ministerstvo priemyslu a informačnej technológie (CCID) vydalo už 15. vydanie rebríčka kryptomien. Rating publikovaný 6. decembra sa tentokrát týkal 35 vybraných digitálnych aktív. CCID zverejňuje hodnotenia vytipovaných kryptomien už dva roky a to napriek tomu, že čínska vláda sa ku kryptomenám stavia negatívne. Vôbec prvýkrát zaradila do prvej desiatky aj Bitcoinu, nuž a Ethereum sa posunulo takmer na špicu. Viac sme sa tejto téme venovali tu.

Čína aktualizovala rating kryptomien: Bitcoin prvýkrát v TOP10

Značka Nike tokenizuje topánky na Ethereum. Uspejú CryptoKicks?

O blockchain technológiu sa zaujíma ďalší gigant. Po tom, ako začala značka New Balance testovať technológiu Cardano (ADA) na sledovanie pravosti jej produktov, prichádzajú zaujímavé správy aj v súvislosti s firmou Nike, vôbec najväčším výrobcom oblečenia a športovej obuvi na svete. Značka Nike oznámila, že podala patent na tokenizované topánky na blockchaine Ethereum. Podrobnosti o tejto zaujímavej novinke sme zhrnuli v tomto texte.

Značka Nike tokenizuje topánky na Ethereum. Uspejú CryptoKicks?

Z MakerDAO mohlo byť ukradnutých za 15 sekúnd 340 miliónov dolárov

Nadácia Maker Foundation predstavila novy bezpečnostný návrh, ktorý by mal riešiť potencionálnu hrozbu útoku s ďalekosiahlymi následkami pre celý projekt MakerDAO. Známy softvérový inžinier Micah Zolta publikoval predvčerom upozornenie, že ktokoľvek, kto disponuje okolo 80 000 MKR (okolo 40-41 miliónov dolárov), môže vymazať všetok kolaterál v spoločnosti MakerDAO. Viac sa dočítate v tomto článku.

Z MakerDAO mohlo byť ukradnutých za 15 sekúnd 340 miliónov dolárov

Banco Santander vyplatil pomocou Ethereum $20-miliónový dlhopis

Španielsky nadnárodný bankový gigant Banco Santander vyplatil pomocou blockchainu Ehtereum dlhopis v hodnote 20 miliónov dolárov. ,,Práve sme vykonali predčasné splatenie nášho dlhopisu založeného na blockchaine, ktorý sme vydali 10. decembra. Toto jednoznačne dokazuje, že dlhový cenný papier možno spravovať prostredníctvom jeho celého životného cyklu,” povedal John Whelan, vedúci oddelenia digitálneho investovania v banke Santander. Spoločnosť si myslí, že tento postup s využitím blockchainu môže urýchliť, zefektívniť a zjednodušiť vydávanie dlhopisov. (cointelegraph.com)

Ledger Live začal podporovať staking Tezos

Výrobca populárnej hardvérovej peňaženky Ledger oznámil vydanie najnovšej verzie svojej aplikácie Ledger Live, ku ktorej pridal aj podporu stakingu kryptomeny Tezos (XTZ). Ledger Live je softvérové riešenie, ktoré umožňuje držiteľom peňaženky Ledger spravovať svoje kryptomeny prostredníctvom smartphone alebo počítača. Môžu si prostredníctvom nej odosielať alebo prijímať tokeny, pričom si zachovávajú kontrolu nad privátnymi kľúčmi. Staking Tezosu podporujú napríklad aj burzy ako Coinbase či Binance, no stakovať XTZ cez Ledger je mimoriadne atraktívne pre tých, ktorí chcú mať svoje kryptomeny naozaj pod kontrolou a v bezpečí. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.