Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.
Ovplyvňuje Tesla Elona Muska aj hodnotu Bitcoinu?
Investori automobilky Tesla zažili v priebehu posledných dvoch dní krušné časy. Najprv sa hodnota akcii Tesla prepadla o astronomických 21%, aby následne posilnila v priebehu dňa o 10%, čím zmazala značnú časť svojich strát. Bitcoin medzitým posilňoval, čo naznačilo, že korelácia medzi BTC a akciami je stále silná. Téme Tesla, indexu S&P500 a súvisom s Bitcoinom sme sa venovali v tomto článku.
Ethereum Foundation rozdá granty v hodnote 3,8 milióna dolárov
Nadácia Ethereum Foundation oznámila, že tímom, ktoré pracujú na Ethereum blockchaine prerozdelí granty v hodnote 3,8 milióna dolárov. Tie majú smerovať na podporu komunity a vzdelávania, kryptografie, testu nulových znalostí (ZKP), skúsenosti vývojárov, na vývoj Ethereum 2.0 a druhej vrstvy. Viac podrobností sa dočítate v tomto texte.
Stablecoin USDC na Algorand! Transakcie sú rýchle a takmer zadarmo
Stablecoin USDC, ktorý má vzhľadom na jeho transparentné pozadie v kategórii stablecoinov relatívne dobrú povesť a s trhovou kapitalizáciou 1,8 miliardy dolárov je druhým najväčším po Tether (USDT) prichádza na základe spolupráce s kryptomenou Algorand a jej blockchainom s výrazne rýchlejšími transakciami a takmer nulovými poplatkami. Podrobnosti sme zhrnuli v tomto článku.
Ebook: TOP 5 AI kryptomien
Dostupné na stiahnutie
Evidované podozrivé transakcie sú len vrchol ľadovca, tvrdí CipherTrace
Správa spoločnosti CipherTrace uviedla, že finančné inštitúcie naprieč celým svetom nahlásili za posledné dva roky 134 500 podozrivých transakcií realizovaných skrz virtuálne meny. Údajne však ide len o vrchol ľadovca a banky vraj nedokážu identifikovať viac ako 90% všetkých podozrivých prevodov uskutočnených kryptomenami. Financial Crimes Enforcement Network (FinCEN), čo je organizácia, ktorá vyžaduje od búrz čoraz prísnejšie regulácie a dohľad nad dodržiavaním zásad KYC (poznaj svojho klienta), zaznamenala výrazný nárast podozrivých transakcií najmä zo strany inštitúcii. Firma CipherTrace sa zviditeľnila aj koncom augusta, keď informovala, že vyvinula nástroj pre americké ministerstvo vnútornej bezpečnosti, ktorý dokáže sledovať transakcie uskutočnené skrz anonymnú kryptomenu Monero. (cointelegraph.com)
Afričania sa obracajú na kryptomeny, naznačuje štúdia
Počet kryptomenových transakcií o nižšej hodnote na africkom kontinente sa za posledný rok zvýšil o 55%. Vyplýva to zo správy analytickej agentúry Chainalyis, ktorá sa domnieva, že Afričania sa čoraz viac obracajú na krypotmeny z dôvodu, že ich meny sú extrémne nestabilné a tak je pre nich lepšie držať svoj majetok v digitálnych aktívach. Ďalšími dôvodmi, prečo Afričania inklinujú ku kryptomenám, sú snahy o vyhnutie sa vysokým poplatkom a regulačným komplikáciám. Počet mesačných prevodov do a z Afriky prekročil podľa Chanalysis 600 000 transakcií. Celkový počet prevodov v hodnote pod 10 tisíc dolárov medziročné vyskočil o spomínaných 55% na 316 miliónov dolárov. Najväčší podiel má na týchto prevodoch Nigéria, ktorá je najväčšou ekonomikou afrického kontinentu. Nasleduje Juhoafrická republika a Keňa. (cointelegraph.com)