Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (10.4.): Bitcoin koreluje s altami, halving BSV a straty Novogratza

Článok

Bitcoin veľryba
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.

Pompliano popísal svoje portfólio počas príprav na krízu

Známy propagátor Bitcoinu a partner v spoločnosti Morgan Creek Capital Anthony Pompliano absolvoval online rozhovor s redakciou Cointelegraph, v ktorom vysvetľoval, prečo si myslí, že Bitcoin je najlepším spôsobom na zachovanie budúceho bohatstva. Taktiež popísal svoje aktuálne investičné portfólio, ktorému verí ako najlepšiemu riešeniu v čase príprav na ekonomické dopady krízy súvisiacej s pandémiou koronavírusu. Viac sa dočítate tu.

Kryptomeny korelujú viac než kedykoľvek predtým

Korelácia medzi zlatom a kryptomenami bola tradične slabá, no po “Zelenom štvrtku“ sa to zmenilo. Ako informoval Cointelegraph, korelácia medzi Bitcoinom a zvyšnými 9 kryptomenami z TOP 10 dosiahla bezprecedentnú úroveň, zatiaľ čo korelácia medzi bitcoinom a zlatom sa zmenila dokonca na negatívnu. Dôvodom nárastu korelácie medzi BTC a inými kryptomenami by mohla byť údajne všeobecná úzkosť a neistota súvisiaca s pandémiou koronavírisu a následkami hospodárskej krízy. (cointelegraph.com)

Bitcoin SV má za sebou prvý halving

Po Bitcoin Cash (BCH) sa dočkal prvého halvingu aj Bitcoin SV, teda kryptomena, ktorá vznikla po hardforku BCH zhruba pred 2 rokmi. Halving, teda zníženie odmeny za vyťaženie nových blokov Bitcoin SV o polovicu z 12,5BTC na 6,25BTC sa udial približne o [1:30] UTC. Cena tejto kryptomeny reagovala na halving negatívne, keď sa za posledných 24 hodín prepadla o takmer 10%. Pravdou však je, že ceny kryptomien padali všeobecne. Z týždenného pohľadu je Bitcoin SV v pluse 10% a z TOP10 kryptomien sa za toto obdobie darilo viac len Ethereum (+12%) a Tezos (+19%). (cointelegraph.com)

Galaxy Digital sa stále nedarí podľa očakávaní

Najväčšia investičná kryptobanka Galaxy Digital, za ktorou stojí miliardár Mike Novogratz, pokračuje vo svojom trende vykazovania strát. Podľa oficiálneho oznámenia z 8. apríla utrpela firma vo štvrtom štvrťroku 2019 stratu 32,9 milióna dolárov, pričom dôvodom negatívneho výsledku boli straty súvisiace s prepadom hodnôt digitálnych aktív v predchádzajúcich obdobiach. Galaxy Digital vznikla začiatkom roku 2018. Jej cieľom je inštitucializovať kryptomenový priemysel. Už v prvom kvartáli existencie však po prepade cien kryptomien utrpela stratu 134 miliónov dolárov. Celkové ročné straty v roku 2018 predstavovali 272 miliónov USD. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.