Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (10.10.): Bitcoin ETF, Telegram, prieskum či nové minery

Článok

Ťažba Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

SEC zamietla žiadosť Bitwise o Bitcoin ETF. Skúsia to opäť

Neschvaľujeme. Také je napokon dlho očakávané stanovisko Americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC) k žiadosti spoločnosti Bitwise Asset Management o schválenie prvého ETF na Bitcoin. Matt Hougan z Bitwise pritom len tri dni dozadu sršal optimizmom, keď povedal, že sme k Bitcoin ETF najbližšie v histórii. Viac sa dočítate tu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Bitcoin ETF: SEC zamietla žiadosť Bitwise. Tá to skúsi znova

Coinbase Custody podporí uvedenie kryptomeny Telegramu

Najväčšia americká zmenáreň a taktiež najväčší custody poskytovateľ pre inštitucionálnych hráčov skrz službu Coinbase Custody oznámil, že bude poskytovať nadštandardnú podporu pre nachádzajúce zavedenie kryptomeny Telegramu s názvom GRAM (GRN) fungujúca na blockchaine Telegram Open Network (TON). Inštitucionálnu podporu GRM už oficiálne potvrdili aj spoločnosti Anchor Labs, Anchorage Trust Company a Anchorage Hold. Ani jedna z nich nie je registrovaná v americkej SEC. (cointelegraph.com)

Prieskum DCG naznačil, čo očakávajú od Bitcoinu firmy

Z prieskumu Digital Currency Group vyplýva, že 23% zo 60 opýtaných firiem zo jej portfólia očakáva, že blockchain bude nasadený v najbližších rokoch hlavne v prípade tokenizovania aktív. 30% firiem zas očakáva, že zohrá výraznejšiu úlohu pri platbách. Necelých 5 percent vidí budúcnosť blockchainu v oblasti dodávateľského reťazca a 8 percent v bezpečnostných technológiách. Pokiaľ de o Bitcoin, 71% očakáva, že v najbližších piatich rokoch bude považovaný najmä za uschovateľ hodnoty. Zostávajúci respondenti si myslia, že bude používaný v každodennom obchode pre cezhraničné platby alebo obchádzanie represívnych režimov. (cointelegraph.com)

CME očakáva záujem z Ázie

Americká burza CME očakáva, že v Ázii bude veľký dopyt po ich bitcoinovych opciach, ktoré začne ponúkať v budúcom roku. Podľa správy CME totiž až polovicu súčasných objemov termínových obchodov BTC CME tvoria ázijskí a európski obchodníci. Pripravované opcie na Bitcoin im poskytnú lepšie možnosti pre manažovanie svojich pozícii, než súčasné Bitcoin futures. (cointelegraph.com)

Rýchle správy

FACEBOOK & LIBRA: Šéf Facebooku Mark Zuckerberg bude už 23. októbra svedčiť pred Snemovňou reprezentantov. Rozhovory s americkými zákonodarcami označené ako “vyšetrovanie Facebooku a jeho dopadu na sektor finančných služieb” sa budú týkať predovšetkým pripravovanej kryptomeny Libra.

BITMAIN: Na svetovom samite digitálnej ťažby vo Frankfurte predstavil spoluzakladateľ spoločnosti Bitmain Jihan Wu nové stroje S17+ a T17+, ktoré by mali byť schopné vykonať desiatky biliónov hashov za sekundu (TH/s).

KANADA: Priemerný plat v sektore, ktorý sa týka technológie blockchain, je v Kanade 98 tisíc dolárov. Ide o patiu najlepšie platenú oblasť v krajine.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.