Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (10.10.): Bitcoin ETF, Telegram, prieskum či nové minery

Článok

Ťažba Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

SEC zamietla žiadosť Bitwise o Bitcoin ETF. Skúsia to opäť

Neschvaľujeme. Také je napokon dlho očakávané stanovisko Americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC) k žiadosti spoločnosti Bitwise Asset Management o schválenie prvého ETF na Bitcoin. Matt Hougan z Bitwise pritom len tri dni dozadu sršal optimizmom, keď povedal, že sme k Bitcoin ETF najbližšie v histórii. Viac sa dočítate tu.

Bitcoin ETF: SEC zamietla žiadosť Bitwise. Tá to skúsi znova

Coinbase Custody podporí uvedenie kryptomeny Telegramu

Najväčšia americká zmenáreň a taktiež najväčší custody poskytovateľ pre inštitucionálnych hráčov skrz službu Coinbase Custody oznámil, že bude poskytovať nadštandardnú podporu pre nachádzajúce zavedenie kryptomeny Telegramu s názvom GRAM (GRN) fungujúca na blockchaine Telegram Open Network (TON). Inštitucionálnu podporu GRM už oficiálne potvrdili aj spoločnosti Anchor Labs, Anchorage Trust Company a Anchorage Hold. Ani jedna z nich nie je registrovaná v americkej SEC. (cointelegraph.com)

Prieskum DCG naznačil, čo očakávajú od Bitcoinu firmy

Z prieskumu Digital Currency Group vyplýva, že 23% zo 60 opýtaných firiem zo jej portfólia očakáva, že blockchain bude nasadený v najbližších rokoch hlavne v prípade tokenizovania aktív. 30% firiem zas očakáva, že zohrá výraznejšiu úlohu pri platbách. Necelých 5 percent vidí budúcnosť blockchainu v oblasti dodávateľského reťazca a 8 percent v bezpečnostných technológiách. Pokiaľ de o Bitcoin, 71% očakáva, že v najbližších piatich rokoch bude považovaný najmä za uschovateľ hodnoty. Zostávajúci respondenti si myslia, že bude používaný v každodennom obchode pre cezhraničné platby alebo obchádzanie represívnych režimov. (cointelegraph.com)

CME očakáva záujem z Ázie

Americká burza CME očakáva, že v Ázii bude veľký dopyt po ich bitcoinovych opciach, ktoré začne ponúkať v budúcom roku. Podľa správy CME totiž až polovicu súčasných objemov termínových obchodov BTC CME tvoria ázijskí a európski obchodníci. Pripravované opcie na Bitcoin im poskytnú lepšie možnosti pre manažovanie svojich pozícii, než súčasné Bitcoin futures. (cointelegraph.com)

Rýchle správy

FACEBOOK & LIBRA: Šéf Facebooku Mark Zuckerberg bude už 23. októbra svedčiť pred Snemovňou reprezentantov. Rozhovory s americkými zákonodarcami označené ako “vyšetrovanie Facebooku a jeho dopadu na sektor finančných služieb” sa budú týkať predovšetkým pripravovanej kryptomeny Libra.

BITMAIN: Na svetovom samite digitálnej ťažby vo Frankfurte predstavil spoluzakladateľ spoločnosti Bitmain Jihan Wu nové stroje S17+ a T17+, ktoré by mali byť schopné vykonať desiatky biliónov hashov za sekundu (TH/s).

KANADA: Priemerný plat v sektore, ktorý sa týka technológie blockchain, je v Kanade 98 tisíc dolárov. Ide o patiu najlepšie platenú oblasť v krajine.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne