Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin ETF: SEC zamietla žiadosť Bitwise. Tá to skúsi znova

Článok

bitcoin-etf-zamietnute
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Neschvaľujeme. Také je napokon dlho očakávané stanovisko Americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC) k žiadosti spoločnosti Bitwise Asset Management o schválenie prvého ETF na Bitcoin. Matt Hougan z Bitwise pritom len tri dni dozadu sršal optimizmom, keď povedal, že sme k Bitcoin ETF najbližšie v histórii.

SEC vysvetlila zamietnutie spôsobom, ktorý sa predpokladal zrejme najviac. Odvolala sa na tradičné tvrdenie o tom, že žiadateľ nedokáže naplniť potrebné požiadavky týkajúce sa zabezpečenia, že s cenou Bitcoinu nie je možné manipulovať. V rámci vysvetlenia to vyplýva z poslednej vety: ,,… žiadateľ nenaplnil svoje bremeno … najmä u požiadavky, aby pravidlá obchodovania národných cenných papierov boli navrhnuté tak, aby zabránili podvodným a manipulatívnym činom a praktikám.”

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Bitwise to skúsi znova

Bitwise Asset Management s odstupom niekoľkých hodín v tlačovej správe potvrdila zamietnutie. Informovala však aj o tom, že ich podaný návrh bol v mnohých ohľadoch pokrokový, čo ocenila aj komisia. ,,Veľmi si vážime dôkladného preskúmania zo strany SEC: Podrobná spätná väzba, ktorú nám poskytli, poskytuje kritický kontext a jasnú cestu pre žiadateľov o ETF, aby pokračovali v úsilí o získanie povolenia. Tešíme sa, že sa budeme aj naďalej produktívne angažovať v rámci SEC s cieľom vyriešiť zostávajúce obavy a máme v úmysle znovu – čo najskôr – podať našu novú žiadosť,” uvádza sa vo vyjadrení.

Posledná tohtoročná nádej

Poslednou žiadosťou o schválenie Bitcoin ETF, ktorú má SEC ešte na stole, je od spoločnosti Wilshire Phoenix. K nej sa musí SEC vyjadriť najneskôr do 28. decembra 2019. Táto žiadosť bola doposiaľ v menšom centre pozornosti než pokusy zo strany VanEck&SolidX a Bitwise. Jej schváleniu sa zatiaľ veľké šance nedávajú.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.