Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin ETF: SEC zamietla žiadosť Bitwise. Tá to skúsi znova

Článok

bitcoin-etf-zamietnute
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Neschvaľujeme. Také je napokon dlho očakávané stanovisko Americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC) k žiadosti spoločnosti Bitwise Asset Management o schválenie prvého ETF na Bitcoin. Matt Hougan z Bitwise pritom len tri dni dozadu sršal optimizmom, keď povedal, že sme k Bitcoin ETF najbližšie v histórii.

SEC vysvetlila zamietnutie spôsobom, ktorý sa predpokladal zrejme najviac. Odvolala sa na tradičné tvrdenie o tom, že žiadateľ nedokáže naplniť potrebné požiadavky týkajúce sa zabezpečenia, že s cenou Bitcoinu nie je možné manipulovať. V rámci vysvetlenia to vyplýva z poslednej vety: ,,… žiadateľ nenaplnil svoje bremeno … najmä u požiadavky, aby pravidlá obchodovania národných cenných papierov boli navrhnuté tak, aby zabránili podvodným a manipulatívnym činom a praktikám.”

Bitwise to skúsi znova

Bitwise Asset Management s odstupom niekoľkých hodín v tlačovej správe potvrdila zamietnutie. Informovala však aj o tom, že ich podaný návrh bol v mnohých ohľadoch pokrokový, čo ocenila aj komisia. ,,Veľmi si vážime dôkladného preskúmania zo strany SEC: Podrobná spätná väzba, ktorú nám poskytli, poskytuje kritický kontext a jasnú cestu pre žiadateľov o ETF, aby pokračovali v úsilí o získanie povolenia. Tešíme sa, že sa budeme aj naďalej produktívne angažovať v rámci SEC s cieľom vyriešiť zostávajúce obavy a máme v úmysle znovu – čo najskôr – podať našu novú žiadosť,” uvádza sa vo vyjadrení.

Posledná tohtoročná nádej

Poslednou žiadosťou o schválenie Bitcoin ETF, ktorú má SEC ešte na stole, je od spoločnosti Wilshire Phoenix. K nej sa musí SEC vyjadriť najneskôr do 28. decembra 2019. Táto žiadosť bola doposiaľ v menšom centre pozornosti než pokusy zo strany VanEck&SolidX a Bitwise. Jej schváleniu sa zatiaľ veľké šance nedávajú.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne