Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (1.5.): Elon Musk, Ethereum, Nasdaq, XRP, blockchain či prieskum

Článok

Správy - Ethereum
Správy - Ethereum

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

Prieskum: 11% Američanov vlastí aspoň časť Bitcoinu

Podľa nového prieskumu, ktorý vypracovala spoločnosť Harris Poll, vlastní už 11% americkej populácie aspoň časť kryptomeny Bitcoin. Podrobnosti o zaujímavom prieskume sa dočítate v tomto našom súhrne.

Prieskum: 11% Američanov vlastí aspoň časť Bitcoinu, dominuje u mladých

Elon Musk a Vitalik Buterin (Ethereum) si vymenili sériu “tweetov”

Milovaný i nenávidený, no bezpochyby rešpektovaný podnikateľ, vedec a vizionár Elon Musk, ktorý stojí okrem iných za spoločnosťami Tesla a SpaceX, zahájil na Twitteri krátku konverzáciu s hlavným lídrom kryptomeny Ethereum Vitalikom Buterinom. Viac sme o tom napísali tu.

Elon Musk a Vitalik Buterin (Ethereum) si vymenili sériu “tweetov”

NASDAQ pridal do svojej služby index kryptomeny XRP

Druhá najväčšia burza s cennými papiermi na svete, spoločnosť NASDAQ, oznámila, že do svojej celosvetovej dátovej služby doplnila nový index pre kryptomenu XRP od spoločnosti Ripple – XRP Liquid Index (XRPLX). Podrobnostiam sa venujeme v tomto článku.

NASDAQ pridal do svojej služby index kryptomeny XRP

Blockchain by mal uspieť v potravinárskom priemysle

Podľa prieksumu, ktorý vypracovala spoločnosť Gartner Inc. bude do roku 2025 používať 20% z desiatich najväčších globálnych potravinárskych vývozcov technológiu blockchain. Hlavnou výhodou blockchainu je pre tento priemysel vysoký stupeň prehľadnosti. Pre obchodníkov s potravinami to znamená, že budú môcť používať blockchain ako spôsob, prostredníctvom ktorého oznámila svojim zákazníkom a maloobchodným predajcom spoľahlivé informácie o dodaných potravinách. Spotrebitelia totiž čoraz viac vyžadujú od dodávateľov transparentné a správne informácie o zdroji potravín a ich čerstvosti. (cointelegraph)

Rýchle správy

MINING: Podľa prieskumu, ktorý uskutočnila spoločnosť Reportlinker, bude trh s hardvérom pre ťažbu kryptomien do roku 2023 výrazne expandovať – údajne 10% tempom. Z analýzy vyplýva, že rastúci počet nových kryptomien bude viesť k produkcií väčšieho množstva ťažobného hardvéru. Správa naznačuje, že dopyt po miningovom zariadení pre ťažbu kryptomien stále rastie, pričom najväčšou výzvou pre ich výrobcov sú ich zatiaľ vysoké prevádzkové náklady.

ErisX: Chicagská kryptoburza ErisX oficiálne oznámila verejné spustenie svojho spotového trhu. Ide o prvú časť vývoja jednotnej platformy, ktorá bude reprezentovať digitálne spoty aktív, tak aj regulovanú burzu s futures. ErisX už spustila podporu pre obchodovanie BTC, ETH, Bitcoin Cash a Litecoin v páre s americkým dolárom.

AMAZON: Dcérska firma spoločnosti Amazon, Amazon Web Services (AWS), sprístupnila verejnosti svoje blockchainove riešenie Amazon Managed Blockchain (AMB). Produkt bude umožňovať zákazníkom, aby v rámci svojich organizácii použili blockchain a využili opensource framework od Ethereum a Hyperledger. Amazon tvrdí, že AMB je schopné dosiahnuť škálovateľnosť tisícov až miliónov transakcií.

COINBASE: Služba Coinbase Custody, ktorá vznikla koncom roka 2017 s cieľom poskytnúť robustné zabezpečenie kryptomenových aktív pre inštitucionálnych investorov, začala podporovať mainnet kryptomeny KIN, ktorá bola pôvodine vytvorená na sieťach Ethereum a Stellar a teraz funguje na vlastnom blockchaine, ktorý vznikol forkom Stellaru.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.