Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Prieskum: 11% Američanov vlastí aspoň časť Bitcoinu, dominuje u mladých

Článok

Prieskum BTC
Prieskum BTC

Podľa nového prieskumu, ktorý vypracovala spoločnosť Harris Poll, vlastní už 11% americkej populácie aspoň časť kryptomeny Bitcoin.

Túto informáciu zverejnil Spencer Bogart, hlavný partner spoločnosti Blockchain Capital, pre ktorú bol prieskum vypracovaný za účelom získania analytických údajov o demografickom trende Bitcoinu.

Prieskum bol vykonaný medzi 23. aprílom a 25. aprílom 2019 a zahrňoval odpovede 2052 dospelých Američanov. Išlo o rozšírenú verziu predchádzajúceho demografického výskumu, ktorý vypracoval Harris Poll v októbri roku 2017.

Na základe výsledkov, ktoré boli porovnané s výsledkami z roku 2017, získala americká populácia viac informácií o Bitcoine pokiaľ ide o 6 kľúčových aspektov: povedomie, znalosť, vnímanie, presvedčenie, sklon ku kúpe a vlastníctvo. Indikátory v mnohých prípadoch sa dramaticky zvýšili a to napriek tomu, že v roku 2018 sa ocitol Bitcoin vo výraznom medveďom trhu.

Výsledky naznačujú, že Bitcoin je najviac “trendy” u najmladšej dospelej generácie ľudí vo veku od 18 do 34 rokov. Podľa prieskumu bola informovanosť o Bitcoine jediným aspektom, v ktorom sa starší ľudia (nad 34 rokov) dokázali vo výsledkoch rovnať tejto generácii. Podiel Američanov, ktorý počuli o Bitcoine narástol z 77% v roku 2017 na 89% v apríli 2019.

Čo sa týka vlastníctva Bitcoinu, 20% Američanov vo veku 18-34 potvrdilo, že investovali do Bitcoinu, zatiaľ čo medzi ľuďmi vo veku medzi 35-44 rokov doňho investovalo 11%. Zo 45-54 a 55-64 ročných respondentov priznalo investíciu len 5% a z občanov USA nad 65 rokov vlastnia aspoň malú časť BTC dve percentá.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.