Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Kongresman USA: Kryptomeny by mali byť regulované podľa CFTC a FTC

Avatar

Článok

zo dňa

Bitcoin a USA

Americký kongresman Darren Sato povedal, že väčšina kryptomien by nemala byť regulovaná v rámci zákonov o cenných papierov, teda nemala by spadať pod dohľad Americkej komisie pre cenné papiere a burzy (SEC).

Sato v rozhovore pre finančný spravodajský kanál Cheedar uviedol, že na kryptomeny by mala dohliadať najmä CFTC, čiže Americká komisia pre terminované obchody s komoditami alebo Federálna obchodná komisia (FTC).

Podľa kongresmana, ktorý je členom Snemovne reprezentantov USA v obvode štátu Florida, by uplatňovanie zákonov o cenných papieroch mohlo veľmi negatívne poškodiť trh za predpokladu, že naozaj nejde o cenné papiere.

,,Chceme šetriť SEC pre skutočné cenné papiere, pretože sa domnievame, že tu ide hlavne o komodity a menové transakcie. CFTC a FTC sú agentúry s “ľahším dotykom“. Dospeli sme k zhode, že by boli vhodné pre väčšinu týchto typov kryptomenových transakcii a tento typ aktív,” uviedol.

Soto je odporcom prísnych regulácii, pretože chce zachovať globálnu konkurencieschopnosť Spojených štátov, pričom poukazuje na pokroky, ktore dosiahli v tomto smere krajiny ako Malta či Barbatos.

,,Niekedy sme považovali za samozrejmosť, že americký dolár je základom svetovej ekonomiky a a to, že vytvára stabilitu a výhodu. Keďže kryptomeny sa stávajú čoraz viac využívané, táto výhoda môže zmiznúť. Potrebujeme sa ubezpečiť, že sme v tomto smere agresívni a vytvárame plodné miesto pre kryptomenové transakcie a tiež pre technologické spoločnosti, aby tu zostali.”

V USA v súčasnosti nemajú jeden konkrétny regulačný organ, ktorý dohliada na kryptomeny. Je ich viacero a každý vníma kryptomeny po svojom. CFTC sa domnieva, že niektoré hlavné kryptomeny sú komodity, predovšetkým Bitcoin. Medzitým však iné regulačné orgány tvrdia, že väčšina tokenov ponúkaných najprv cez ICO sú cenné papiere, čo ich prenáša do kompetencie SEC. IRS, teda americký daňový úrad, sa zas rozhodol, že ich bude vnímať ako majetok.

Šéf spoločnosti Circle Jeremy Allaire uviedol, že SEC predstavuje aktuálne najväčší problém pokiaľ ide o reguláciu kryptomien. Viac sa o tom dozviete v tomto našom článku.

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na FacebookuTelegrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Bitcoin

VIDEO: Bitcoinovej kanál #33: Akým spôsobom sa dá meniť bitcoin?

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoinovej-kanal-zmena-bitcoin

Autor populárneho Youtube kanála Bitcoinovej Kanál, Kicom, v najnovšom dieli svojho edukačného seriálu, už v 33. v poradí, rieši tému, ktorá zaujíma mnohých nováčikov – akým spôsobom je možné Bitcoin meniť a vylepšovať? Vo videu sa okrem iného dozviete jednoduchým spôsobom aj to, ako sú navrhované zmeny, čo je potrebné na to, aby boli aplikované do praxe a tiež pochopíte rozdiel medzi hardforkom a softforkom. Čo dodať? Kliknite na play a vzdelávajte sa.

Odporúčame tiež:

VIDEO: Bitcoinovej kanál #29: Je Bitcoin zastaralý?

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Analýzy

Technická analýza Bitcoinu (19.9.): Všetko do seba zapadá!

Avatar

Článok

zo dňa

analyza-bitcoin-kralovansky

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k Bitcoinu, ktoré občas doplnia aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na Bitcoin pozrel podrobnejšie Jakub Kraľovanský z Nexaltic Capital.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Bitcoin

V utorok som hovoril o možnosti bullish a bearish scenáru.  Trading je len hra pravdepodobnosti a štatistiky. Pamätajte na to, že aj ten najlepší trader na svete a najlepší technický analytik sa môže mýliť. Dôležitosť scenárov je absolútne kľúčová v tradingu. Ľudia čo povedia, že je to len hore a dole nemajú ani páru o tom, o čom trading je.  Dosť podrobne sa tejto téme venujem aj v mojom kurze trader2.0 – psychológia, ale poďme späť na analýzu.

V utorok som napísal bullish a bearish scenár, pretože niekedy jednoduchú sú situácie, keď na základe grafu naozaj nevieme určiť kam to môže ísť. To čo však vieme je to, že keď budeme graf sledovať a budeme vidieť ako sa chová, tak podľa jeho aktuálnych pohybov si graf nakoniec vyberie jednu či druhú cestu. Veľmi dôležité je pritom prekonávanie ,,checkpointov.“  Keď máme nastavené minimálne dva scenáre, tak vždy vieme čo robiť a žiadny pohyb nás nezaskočí. Bitcoin si teda vybral bullish scenár a teraz by som už graf anotoval takto.

Po takto ostrom dumpe očakávam ešte mierne spomalenie a ďalší pohľad do nákupnej zóny. Na konečnom targete to však nič nemení. Už len uhol celého tohto poklesu je radikálne menší ako rast, tak pokles bol pozvolný. V najbližších hodinách by sme mali dokončiť korekčnú štruktúru a začať rásť. Postupne budem sledovať na grafoch divergencie a možnosti obratu. Do 48 hodín by sa malo začať niečo diať.

Kapitalizácia

Kapitalizáciu statočne vytiahli altcoiny a tá by ešte mohla klesnúť do finálneho targetu. Tu si nemyslím, že sme vo finále. Bitcoin by však už moc klesať nemal, ale ešte môžu klesnúť altcoiny. Práve pokles altcoinov, ktoré posledné hodiny výrazne pumpovali donesie kapitalizáciu do targetu. Altcoiny spravili krásne rasty a ich štruktúry vyzerajú výborne. Nič však nerastie do nekonečna. Čo sa týka altcoinov, tak si počkajme na rozvinutie korekcie a nastavme nákupy.

Dominancia

Celému konceptu vyššie krásne napovedá aj dominancia a puzzle nám dokonale zapadajú. Zatiaľ čo Bitcoin by už moc klesnúť nemal, tak altcoiny ešte po tých rastoch priestor na poklesy majú, čo je vidieť aj na celkovej kapitalizácii a aj na kapitalizácii altcoinov. Tým pádom by mala dominancia Bitocinu rásť, čo nám potvrdzuje aj samotný graf. Prerazenie channelu mala na svedomí 3. vlna a teraz by mal nastať menší retracement celého toho dumpu.

Opäť sa potvrdilo základné pravidlo, že vždy treba mať chladnú hlavu a nikdy sa neoplatí skákať do pumpy. Počkajme si na retracementy a nastavme ordery.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

nexaltic-90

Ing. Jakub Kraľovanský
V spoločnosti Nexaltic Capital pracujem ako Senior Trader. S kryptomenami a blockchain technológiou mám viac než 4-ročnú prax. V roku 2017 som úspešne promoval na Ekonomickej Univerzite v odbore Medzinárodný obchod. Po ukončení univerzity som získal osvedčenie o vykonaní odbornej skúšky v sekcii Kapitálový trh. Nexaltic Capital je spoločnosť, ktorá si všíma značný potenciál v novovzniknutých trhoch, akými sú napríklad kryptomeny. Naším cieľom je prinášať do tejto oblasti profesionálny a odborný prístup dostupný širokej verejnosti, a to bez ohľadu na finančný status alebo znalosti klienta.

Čítať ďalej

Bitcoin

7 dôležitých rád a TIPOV pred investíciou do kryptomien

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin-zaciatocnik

Zorientovať sa v kryptomenách nie je pre nováčika vôbec jednoduchá úloha. Ak ste sa už definitívne rozhodli, že chcete do kryptomien investovať, alebo ich dokonca aktívne používať, pripravili sme pre vás článok o dôležitých krokoch, ktoré by ste mali dodržať, kým vstúpite do nového sveta financií.

1. Neinvestujte viac, než si môžeš dovoliť stratiť

Táto veta je nesmierne dôležitá a je absolútnym základom, ak uvažujete o investovaní, či už ide o kryptomeny, alebo iné aktíva. Jej nerešpektovaním vážne hazardujete so svojim životom a štastím nielen vás, ale aj vašej rodiny. Na nedodržanie tejto zásady doplatilo už množstvo ľudí. Nie je prekvapujúce, že brokeri musia uvádzať percentuálny počet účtov, ktoré sú v strate a u každého z nich je to väčšina. 

Ak sa rozhodnete investovať do kryptomien, použite na to peniaze, ktorých prípadná strata váš život negatívne neovplyvní. V žiadnom prípade neinvestujte peniaze, ktoré ste si požičali, na to PROSÍM okamžite zabudnite.

pozor

2. Pozerajte sa na trh triezvymi očami

Kedy sa rozhodne do kryptomien investovať väčšina nováčikov? Keď cena kryptomien padá a dá sa ich nakúpiť lacno, alebo keď výrazne rastie a sú stredobodom pozornosti masmédií? Samozrejme je to vtedy, keď cena prudko rastie nahor a ľudia naskakujú na vlak s obavami, aby im neušla investičná príležitosť. Ak to platí v čase, kedy čítate tento článok aj o vás, nechceme vám tým povedať, že na investíciu do kryptomien zabudnite. Nikto z nás nevie, či trend rastu ceny bude pokračovať ešte týždeň, mesiac, alebo desať rokov. Odporúčame vám ale, aby ste sa nezbláznili a neinvestovali v jednom momente všetky financie, ktoré máte na tento druh investície vyhradené. Naopak skúste si ich rozdeliť napríklad na 10 časti a ideálne nakupujte vždy v rovnaký deň raz do týždňa alebo raz do mesiaca. História ukazuje, že táto stratégia dlhodobého pravidelného nakupovania kryptomien je doposiaľ jednoznačne najefektívnejším spôsobom dosiahnuť zisk. 

mysel

3. Ignorujte podvodníkov

Koncom roka 2017, ale aj v úvode roka 2018, kedy vrcholil doposiaľ najväčší kryptomenový “boom”, bolo absolútne bežné, že podvodníci lákali neskúsených investorov na investíciu do rôznych podvodných Ponzi schém. BitConnect, OneCoin či PlusToken boli len tie najväčšie z nich, pri ktorých prišli ľudia o miliardy dolárov. V žiadnom prípade sa nenechajte presvedčiť niekým, kto vás osloví na facebooku, alebo mailom, do investície akejkoľvek kryptomeny. Takto to nefungujea ak vás niekto presviedča, aby ste investovali, robí to s jediným úmyslom zarobiť na vás. V drvivej väčšine ide o podvod! Zapamätajte si  – ak niečo pôsobí príliš dobre na to, aby to bola pravda, pravdepodobne to pravda nebude

podvod

4. Rozhodnite sa pre formu investície

Už ste rozmýšľali nad tým, akou formou chcete do kryptomien investovať a čo od nich vlastne očakávate? Je totiž rozdiel, či je vaša investícia motivovaná prostým dôvodom, že chcete zarobiť eurá vďaka rastu ceny bitcoinu, alebo chcete držať reálné bitcoiny či iné kryptomeny, aby ste s nimi mohli v budúcnosti platiť a mali ich naozaj pod kontrolou (na rozdiel od eur či korún, ktoré v skutočnosti kontroluje vaša banka).

Ak patríte do prvej kategórie a chcete na cenu kryptomien len špekulovať – čiže zarobiť eurá či české koruny, vôbec si nemusíte kupovať kryptomeny. Stačí, aby ste s nimi obchodovali u brokerovU brokerov nemusíte riešiť bezpečnosť týkajúcu sa úschovy kryptomien a špekulujete len na cenu v eurách či dolároch. Nevýhodou sú o čosi vyššie nákupne a predajné ceny.

Ak chcete zvoliť obchodovanie s kryptomenami u brokerov odporúčame vám najväčšiu sociálnu sieť eToro s mnohými skvelými vychytávkami, alebo XTB, ktoré má dominantné postavenie na československom trhu a má support v našom jazyku. Obe platformy sú regulované, majú skvelé uživateľské prostredie a ponúkajú dostatok kryptomien na obchodovanie.

V prípade, že patríte do druhej skupiny a kryptomeny chcete naozaj vlastniť, musíte si ich kúpiť na burze alebo zmenárni. Tomu sa venujeme v ďalších bodoch.

moznosti-broker-zmenaren

5. Prvý nákup kryptomien

Ak ste sa rozhodli pre skutočný nákup kryptomien, môžete tak urobiť buď online formou prostredníctvom kryptomenových zmenárni, alebo návštevou najbližšieho bitcoinoveho automatu. 

Pri zmenárňach sa pripravte na to, že pri nákupe kryptomien vo väčšich obnosoch budete musieť absolvovať proces overenia vašej  totožnosti. 

Zo zmenárni vám odporúčame nasledujúce:

Coinbase – najväčšia americká zmenáreň s najprehľadnejším užívateľským prostredím a mobilnými aplikáciami pre Android aj iOS. Pre začiatočníka ideálna voľba na začiatok. Pri prvom nákupe nad 100 eur dostanete bonus 10 eur (v danej kryptomene). Máte možnosť nákupu platobnou kartou alebo SEPA prevodom. Na Coinbase môžete kryptomeny aj držať, hoci nemáte privátne kľúče. 

Coinbase - top zmenáreň na kúpu a predaj Bitcoinu

Coinbase – top zmenáreň na kúpu a predaj Bitcoinu

SimpleCoin – rokmi overená česká zmenáreň. Ak prevediete peniaze na účet v ČSOB, kryptomeny nakúpite v pracovných dňoch už v priebehu pár hodín. Potrebujete však mať vytvorenú peňaženku, kde vám SimpleCoin zašle nakúpené kryptomeny.

SimpleCoin - spoľahlivý československý predajca kryptomien

KryptoTop – slovenská zmenáreň, ktorá zaujala svojimi užitočnými službami (napríklad funkcia pre pravidelný nákup kryptomien) a naozaj širokou ponukou kryptomien na kúpu. 

KryptoTop banner

BitPandaveľmi perspektívna rakúska zmenáreň, ktorá funguje v prísne regulovanom prostredí a je čoraz populárnejšia. Má širokú ponuku a môžete na nej taktiež držať svoje kryptomeny, hoci nevlastníte privátne kľúče. Ak z nejakého dôvodu nepreferujete Coinbase, BitPanda je určite dobrou voľbou. 

6. Vytvorenie prvej kryptomenovej peňaženky

Zmenárne Coinbase či BitPanda vám po nákupe prenesú vaše kryptomeny do online peńaženiek priamo na ich platforme. SimpleCoin si naopak vyžiada už pri platbe adresu peňaženky, kde vám má zakúpenú kryptomenu odoslať.

Nákup cez Coinbas či BitPanda preto pôsobí na prvý pohľad užívateľský omnoho jednoduchšie, než cez SimpleCoin. Háčik je však v tom, že k týmto kryptomenám nebudete vlastiť privátne kľúče, čo znamená, že reálne ich pod kontrolou bude mať stále daná služba. Riešením je odoslať ich z týchto platforiem na vašu vlastnú kryptomenovú peňaženku. 

Kryptomenové peňaženky delíme na:

 • hot wallets (horúce peňaženky) – ide o peňaženky, ktoré používame na bežné aktívne používanie kryptomien, čiže napríklad na platby za kávu, potraviny, prevody medzi peňaženkou a kryptoburzou a podobne. Odporúčame na nich držať menšie obnosy, pretože fungujú v online svete a sú preto menej bezpečné (váš PC, mobil môže napadnúť škodlivý softvér). Prirovnať ich môžeme k vašej bežnej peňaženke, s ktorou idete na nákup
 • cold wallets (studené peňaženky) – ide o peňaženky, kde by ste mali mať odložené peniaze, ktoré chcete držať ako dlhodobú investíciu – názov cold je odvodený od toho, že sú mimo internet. Možno nejde o ideálne prirovnanie, ale cold wallets si skúste predstaviť ako bezpečnostnú schránku vo vašej banke

Nováčikom odporúčame nasledujúci postup: 

 1. ak ste zatiaľ neinvestovali veľa a chcete sa s kryptomenami oboznámiť, nestane sa nič katastrofálne, keď na začiatok budete držať zakúpené kryptomeny na zmenárni Coinbase (hoci nebudete mať privátny kľúč). Coinbase pôsobí dostatočne dôveryhodne a spĺňa prísne požiadavky amerického regulovaného trhu
 2. Oboznámte sa s kryptomenami a vyskúšajte si vytvoriť prvé peňaženky s privátnym kľúčami – na mobile odporúčame peňaženku Coinomi, na desktope (PC) Electrum. Otestujte si ich (urobte menšie prevody) a následne si na ne posuňte vaše kryptomeny z Coinbase.
 3. Pri peňaženkách Coinomi a Electrum síce vlastníte privátne kľúče, no stále sú to hot wallets, pretože sú online. Ak je hodnota vašich kryptomien vyššia, neváhajte a  zainvestujte do takzvaných cold wallets vo forme hardvérových peňaženiek. Najlepším riešením je český Trezor od SatoshiLabs, alebo francúzsky Ledger.
 4. Na hot wallets si nechajte kryptomeny, ktoré potrebujete držať teraz a na cold wallets (Trezor, Ledger alebo iná forma) majte kryptomeny, ktoré držíte na dlhú dobu a teraz ich nepotrebujete na denné použitie

Odporúčame:

Trezor - hardvérová peňaženka

7. Ochrana privátnych kľúčov a bezpečnosť 

Čím dlhšie budete “v kryptomenách”, tým častejšie sa stretnete s tvrdením, že kryptomeny nevlastníte, kým nedisponujete privátnymi kľúčami. Vlastniť privátne kľúče je však zároveň veľká, doslova obrovská zodpovednosť. Ak privátny kľúč respektíve seed phrase, ktorý pozostáva z 12 alebo 24 slov, stratíte, prídete o všetko, čo ste na danej peňaženke mali. Nikto vám s tým nepomôže (nie že by nechcel, ale je to nemožné), prosto neexistuje žiadna centrálna entita, ktorá by s tým dokázala niečo urobiť. V histórii bitcoinu sa údaje takýmto spôsobom nenávratne stratil prístup k viac než trom miliónom bitcoinov, čo sú miliardy dolárov. Keby sa k nim bolo možno dostať, už by to dávno niekto spravil.

Privátny kľúč kryptomeny

Z toho vyplýva, že bezpečná úschova privátneho kľúču resp. seed phrase, je alfou a omegou. 

Zopár rád, ktoré zohľadnite pri ochrane vášho privátneho kľúču: 

 • V žiadnom prípade si seed phrase neukladajte do počítača, alebo do mobilu. Netlačte ho na tlačiarni. NIKDY ho nezapisujte pomocou elektronického zariadenia s prístupom na internet. 
 • Môžete ho zapísať perom na papier, ktorý odložte na bezpečné miesto. Tento papier nefoťte a nezalohujte žiadnou digitálnou formou. Taktiež berte na vedomie, že papier môže zhorieť. Existujú však nehorľavé púzdra, ktoré sa dajú kúpiť pomerne lacno a toto riziko znižujú 
 • Nesnažte sa rozdeliť privátny kľúč na viacero časti, ak vás náhodou napadlo, že tretinu si necháte doma, tretinu odložite u rodičov a tretinu zapokete na záhrade. Stačí, aby ste prišli o jednu tretinu a zvyšné dve sú zbytočné. Riziko straty sa tým len zväčšuje
 • Nikomu nevravte, kde máte odložené vaše privátne kľúče. Teoreticky môže niekto raz mať záujem ukradnúť vám ich. Preto odporúčame neprezrádzať nikomu, koľko kryptomien vlastníte. Kým dnes to môže byť hodnota 1000 dolárov, jedného dňa možno pôjde o milióny. 
 • Možnosťou je odložiť seed phrase v banke do bezpečnostnej schránky (ak dôverujete banke). Alebo prípadne aj do viacerých bánk…
 • diverzifikujte – ak máte v kryptomenách väčší obnos reálnej hodnoty, rozdeľte ju na viac peňaženiek a teda viac privátnych kľúčov. Ak by sa stalo aj to najhoršie, že o daný privátny kľúč prídete, nestratíte absolútne všetko. 
 • zvážte investíciu do Bunkeroidu alebo CryptoSteel – seed phrase budete mať touto formou “zapísané” na oceli, ktorá by mala zvládnuť aj väčší požiar a je celkovo omnoho odolnejšia než papier. 
 • nesnažte sa zapamätať si privátny kľúč naspamäť – možno vaša pamäť funguje dnes bezchybne, no čo bude o rok-dva? 

Páčil sa vám tento článok? Máte vlastné  rady pre nováčikov? Dajte nám like, alebo sa podelte o váš názor a odporúčania do komentára. Pomôžte nováčikom vyhnúť sa chybám!

Upozornenie: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% – 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

Čítať ďalej

Bitcoin

Bitcoinove adresy s aspoň 10 BTC vytvorili nový rekord

Avatar

Článok

zo dňa

od

Bitcoin

Počet bitcoinových adries, na ktorých sa nachádza aspoň 10 bitcoinov – teda v súčasnej hodnote vyše 100 tisíc dolárov – vytvoril nové rekordné maximum. Podľa BitInfoCharts Bitcoin Rich List existovalo k 17. septembru 157 210 adries s desiatimi až 10 000 000 BTC.

Nadpočetnejšou skupinou adries, na ktorých je aspoň jeden BTC, sú pochopiteľne tie s rozmedzím medzi 1 až 10 BTC. Existuje ich 620 tisíc a ich hodnota je približne 17 miliárd dolárov.

Druhý najväčší podiel majú adresy, na ktorých sa nachádza medzi 10 až 100 BTC. Je ich takmer 141 tisíc a ich celková hodnota v dolárovom vyjadrení je 46,1 miliardy dolárov.

Graf: Vývoj počtu adries s aspoň 10 BTC

V kategórii medzi 100 až 1000 BTC existuje 14 221 adries s hodnotou 36 miliárd USD.

1 942 adries drží medzi 1 000 až 10 000 BTC s hodnotou 48,2 miliardy dolárov  a iba štyri adresy majú 100 000 až milión bitcoinov v súčasnej hodnote 5,35 miliardy dolárov. Tieto štyri adresy patria najväčším kryptomenovým burzám, čo znamená, že v podstate vyjadrujú aktíva držané vo väzbe desiatok tisíc ich aktívnych používateľov.

Zaujímavé je, že piata najhodnotnejšia adresa je relatívne nová a je to tá, o ktorej sme písali len nedávno v tomto článku a dodnes sa nepodarilo dopátrať k informácii, kto ju vlastní. Nachádza sa na nej 94 tisíc BTC a zaujala aj tým, že realizátor transakcie zaplatil neobvykle vysoký transakčný poplatok.

Bitcoinová transakcia v hodnote miliardy $ zaujala z viacerých dôvodov

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Bitcoin

Žiadosť o Bitcoin ETF opäť stiahnutá! V hre zostávajú dve

Avatar

Článok

zo dňa

od

Bitcoin ETF zrušené

Chicagská burza cenných papierov CBOE BZX Equity Exchange už po druhýkrát niekoľko týždňov pred definitívnym verdiktom od americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC) stiahla svoju žiadosť o schválenie Bitcoin ETF v spolupráci s VanEck a SolidX.

Hoci táto informácia bola medializovaná 17. septembra večer, v skutočnosti CBOE pristúpila k tomuto kroku už 13. septembra. V oznámení pre SEC nebol uvedený žiadny konkrétny dôvod, no špekuluje sa, že CBOE mohli k tomuto rozhodnutiu motivovať tieto dôvody:

 • VanEck a SolidX spustili nedávno akýsi hybridný neoficiálny Bitcoin ETF produkt (VanEck SolidX Bitcoin Trust 144A Shares), ktorý je určený len pre kvalifikovaných inštitucionálnych investorov. Naň od SEC na rozdiel od klasického ETF produktu nepotrebovali povolenie. V skutočnosti však nejde o skutočné ETF ani v obmedzenom režime, na čo upozornil napríklad rešpektovaný právnik Jake Chervinsky. Toto rozhodnutie mohlo CBOE motivovať prerušiť spoluprácu s VanEck a SolidX
 • CBOE jednoducho nevidelo šancu na to, že by SEC žiadosť VanEck a SolidX schválila a tak pristúpila k stiahnutiu. Týmto spôsobom CBOE vysvetlila aj predchádzajúce stiahnutie žiadosti, ktoré sa udialo začiatkom roka počas amerického shutdownu pre spor medzi Donaldom Trumpom a americkým kongresom
 • CBOE mohla nadobudnúť dojem, že o Bitcoin ETF neexistuje dostatočný záujem u inštitucionálnych investorov

SEC sa musí vyjadriť k dvom žiadostiam

Keďže žiadosť VanEck a SolidX už nie je v hre, SEC musí vydať definitívny verdikt už len k dvom žiadostiam o povolenie historicky prvého Bitcoin ETF. Najneskôr 20. septembra musí rozhodnúť o žiadosti od Wilshire Phoenix a najneskôr 13. októbra o žiadosti Bitwise Asset Management.

Šéf americkej SEC Jay Clayton  nedávno skonštatoval, že v súvislosti s Bitcoin ETF nastal výrazný pokrok, no veľa vecí treba ešte dotiahnuť do konca. Viac sa dočítate tu:

Bitcoin ETF: Nastal pokrok, ale práce je stále veľa

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Bitcoin

Bitcoin je aktuálne nudný, naznačuje Google Trends

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin-google-trends

Cena Bitcoinu sa javí byť aktuálne stabilnejšia než kedykoľvek predtým, no zdá sa, že na záujem  o BTC to vplýva skôr negatívne.

Takýto záver aspoň logicky vyplýva zo záujmu o Bitcoin podľa služby Google Trends, ktorá analyzuje trendy vo vyhľadávaní na Google. Bitcoin je v súčasnosti menej populárny, než bol koncom apríla.

V apríli bola pritom jeho cena len 4 100 dolárov, kým aktuálne je stabilne nad 10 tisícmi USD. Vplyv na jeho vyhľadávanie to však nemá, respektíve má v tom zmysle, že vyhľadávanie bitcoinu klesá.

Google Trends určuje záujem o dané slovo na číselnej škále od 1 do 100, kde 100 predstavuje historicky najväčší záujem a 1 historicky najnižší. Tieto čísla sa menia aj podľa toho, aký časový úsek sledujete. Pokiaľ ide o posledných 12 mesiacov, Bitcoin je teraz na 38 bodoch, pričom 100 bodov, teda maximum, dosiahol, keď stál 13 800 USD.

Nováčikovia v trhu chýbajú

Zaujímavý pohľad je na graf Google Trends pri analýze vyhľadávania bitcoinu v priebehu posledných 5 rokov. Ten jednoznačne naznačuje, že záujem o bitcoin je minimálny v porovnaní s koncom roka 2017, kedy dosiahol 100 bodov. Aktuálne sme len na čísle 6!

Google Trends

Zjednodušene povedané to  znamená to, že kryptomeny aktuálne nezaujímajú ani desatinu ľudí v porovnaní s decembrom 2017, kedy bitcoin nakrátko dosiahol cenu 20 tisíc dolárov. Na základe toho môžeme predpokladať, že noví retailoví investori prídu do trhu pravdepodobne až potom, ako začne bitcoin vytvárať nové cenové maximá. To by sa následne mohlo prejaviť vytvorením novej cenovej bubliny.

Zdroj: trends.google.com, cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Analýzy

Technická analýza Bitcoinu (17.9.): Pokles nič nezmenil, mali by sme ísť hore

Avatar

Článok

zo dňa

analyza-bitcoin-kralovansky

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k Bitcoinu, ktoré občas doplnia aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na Bitcoin pozrel podrobnejšie Jakub Kraľovanský z Nexaltic Capital.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Bitcoin

Zatiaľ sa nič nemení na tom, že ideme na minimálne 11 000 dolárov. Ono sa ani nemá prečo.  Stále tvoríme vyššie minimá a zbrojíme na rezistenciu. Včerajší dumpík bol okamžite vytiahnutý a na nižších časových rámcoch sa vytvoril bart pattern. Objemy sú stále, hoci je už september, extrémne nízke. Trh stále nie je atraktívny pre bežný retail a traderov. Vyzerá to tak, že kým nepotvrdíme formáciu triangel, alebo channel, tak budeme na trhu bez objemov. To môže byť aj pokojne aj do konca septembra. Napriek tomu si však myslím, že graf sa dá už lepšie analyzovať než tomu bolo počas leta. Pohyby sú pekné swingové a kým neprerazíme aspoň hodnotu 9312 tak je môj prioritný scenár stále na 11 000 dolárov.

Kapitalizácia

Kapitalizácia trhu je na tom dosť podobne ako bitcoin. Momentálne v podstate len hráme o to, či je už korekcia dokončená a sme v novej štruktúre, alebo nie. Na kapitalizácii nakraslím dva možné scenáre, ktoré platia rovnako pre kapitalizáciu ako pre Bitcoin.

 1. Bullish scenár

Už sme dokončili ABC korekciu a teraz už začíname tretiu vlnu vo vlne C a to znamená, že by sme mali breakovať rezistenciu.

 1. Bearish scenár

Je taký, že sme stále v ABC korekcii. A ABC korekcia, ktorá prišla bola len súčasťou celej vlny A. V takomto prípade by nás ešte čakal pohyb smerom dole.

Čo však majú obidva scenáre spoločné? Konečnú stanicu. Aj v jednom aj v druhom prípade by sme mali končiť vyššie. Pri Bitcoine zhruba na 11 200 dolároch a pri kapitalizácii na 275 miliardách. Otázkou je či tam pôjdeme hneď, alebo si ešte spravíme zástavku nižšie. V ani jednom prípade by sme však nemali preraziť low čo je v prípade Bitcoinu 9312 dolárov a v prípade kapitalizácie 233 miliárd.

Dominancia

Point of control, pivot trianglu a fibonacci extension. Pomaly sa dostávame do veľmi silnej zóny, kde by mal nastať obrat. V prípade, že by dominancia už bola fakt na konci, tak by mal prísť veľmi ostrý break channelu a prerazenie tejto silnej úrovne. Ak sa tak nestane, tak stále trackujeme tento pokles len ako dočasnú korekciu pred ďalším rastom.

👍 Bavia ťa kryptomeny?
👍 Rád si o nich čítaš a zisťuješ novinky?
👍 Stále sleduješ grafy a cenu Bitcoinu?

Autor tejto analýzy Jakub Kraľovanský hľadá nových členov do svojho tímu. Kontaktovať ho môžete na stránke trader20.sk.

Záznam včerajšieho webináru

Včera sme na webinári rozoberali najväčšie príležitosti na trhoch. Prešli sme si postupne tématiku Brexitu, znižovanie úrokov od ECB, indexy a možnú reakciu Bitcoinu na tieto všetky udalosti. Viac už vo videu:

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

nexaltic-90

Ing. Jakub Kraľovanský
V spoločnosti Nexaltic Capital pracujem ako Senior Trader. S kryptomenami a blockchain technológiou mám viac než 4-ročnú prax. V roku 2017 som úspešne promoval na Ekonomickej Univerzite v odbore Medzinárodný obchod. Po ukončení univerzity som získal osvedčenie o vykonaní odbornej skúšky v sekcii Kapitálový trh. Nexaltic Capital je spoločnosť, ktorá si všíma značný potenciál v novovzniknutých trhoch, akými sú napríklad kryptomeny. Naším cieľom je prinášať do tejto oblasti profesionálny a odborný prístup dostupný širokej verejnosti, a to bez ohľadu na finančný status alebo znalosti klienta.

Čítať ďalej

Analýzy

Technická analýza (16.9.): Bitcoin a ďalšie alter-špekulácie v trendu

Avatar

Článok

zo dňa

analyza-bitcoin-curaj

Kryptonovinky na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelné aktualizácie k Bitcoinu. Dnes sa na kráľa kryptomien pozrel Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Bitcoin (BTC)

Od minulého pondělí se na bitcoinu neudálo nic nového a prakticky pokračujeme vývoje z minulé mojí analýzy. Bitcoin hitnul support kolem 10 000 USD a podle bullish scénáře tuto cenu udržel. Nyní jsem spíše zastáncem krátkodobého medvědího pohybu zpět na 10 000 USD a ostestování supportu.

4hodinový graf BTC/USDT

Dominance  bitcoinu

Dominance bitcoinu jede stále stejně a drží natvrdo hranu kanálu z minulého článku. Aktuálně nedošlo k prasknutí 70% úrovně zpět do kanálu.

Celková kapitalizace

Díky vysoké dominance vypadá graf celkové kapitalizace dost podobně jako graf bitcoinu a tím pádem beze změny z minulého týdne a scénáře stejné.

Kapitalizace altcoinů

Ačkoliv to vypadá s altcoiny, že se skoro nehýbou, tak kapitalizace malými kroky směřuje vzhůru do rezistence kolem 80 mld. USD. Ovšem tento pohyb vzhůru je absolutně bez impulsivních pohybů, které bychom chtěli vidět. Počítám s tím, že dokud bude bitcoin stagnovat, tak kapitalizace altcoinů doleze do cílených 80 mld. USD. Pak pravděpodobně dojde k silnému dumpu pod 60 mld. USD.

4hodinový graf kapitalizace altcoinů

Aktuální strategie na kryptoměnách

Nyní mám stále 10 % kapitálu na HODL v našem alternativním fondu na kryptoměny a navýšil jsem razantně počet miningových strojů, neboť jsem je skupoval po opětovné nerentabilitě konkurence ze směšné ceny. Mám návratnost strojů maximálně do jednoho roku. Altcoiny vůbec neřeším zatím a na bitcoinu jsem bullish. Při krátkodobém dumpu budu natvrdo vstupovat na limitkách, při pohybu vzhůru aplikovat swingové trady včetně robotů na bitmexu.

Kromě kryptoměn aktuálně řeším alternativní investice jako byl prvotřídní nákup zemního plynu, nebo monitoruji nyní korekci na zlatě a stříbře, které se jeví zajímavě, neboť se řítíme opět do silné QE a trendu snižování úrokových sazeb. Na celou analýzu s videem se můžeš podívat ZDE.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Čítať ďalej

Analýzy

LIVE STREAM (15.9.): Analýza bitcoinu a altcoinov tradermi Crypto Kingdom

Avatar

Článok

zo dňa

od

live stream ck

Live stream začína v nedeľu 15.9. od 20.00h

Bitcoin má za sebou jeden z najnudnejších týždňov za poriadne dlhú dobu. Veď jeho cena sa v čase písania tohto textu oproti minulej nedeli prakticky vôbec nezmenila. Podobné je to aj s dominanciou bitcoinu na trhu, ktorá je stále na úrovni 70 percent. Traderi Crypto Kingdom Jan Čuraj a Michal Majzlík sa vyjadria k súčasnemu stavu na trhu s kryptomenami vo večernom live streame, ktorý začína o 20.00h.

TIP: Vyskúšajte na trading skvelý pomocný nástroj 3commas, ktorý prepojíte s vašou burzou. Recenziu si môžete prečítať tu.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto videu sú výhradne informačného chaterkateru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. 

Čítať ďalej

Bitcoin

[SÚHRN TÝŽĎNA]: 10+ najzaujímavejších správ zo sveta kryptomien

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin

V priebehu týždňa vám prinášame prostredníctvom samostatných článkov a rýchleho denného prehľadu desiatky zaujímavých správ zo sveta kryptomien. Rozhodli sme sa, že raz do týždňa, teda v nedeľu, vám poskytneme súhrn toho najpodstatnejšieho.

Bitcoin

Hneď v úvode týždňa sme vás informovali o tom, že bitcoin hashrate je veľmi blízko k prekonaniu magickej hranice 100 kvintiliónov hashov za sekundu, čo naznačuje, že záujem minerov o ťažbu bitcoinu neustále rastie. Naznačovať to však môže aj to, že do hry vstúpili nove ešte výkonnejšie ASIC minery.

Zaujímavo sa k téme Bitcoin ETF vyjadril šéf Americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC) Jay Clayton, ktorý priznal, že v tejto veci nastal výrazný pokrok. Zároveň však poznamenal, že ešte treba dokončiť veľa práce. Bude teda prvé Bitcoin ETF schválené už tento rok? To naozaj nevieme, ale ak vás táto téma zaujíma viac, otvorte si náš článok.

Bitcoin podľa českého odborníka na blockchain a kryptomeny Jaromíra Tesařa neskoro reaguje na meniace sa prostredie a to je jeho veľkou slabinou. Tak nejak sa vyjadril v našom rozhovore, v ktorom sme sa venovali téme hrozby centralizácie bitcoinu a rozdielom medzi Proof of Work a Proof of Stake. Celý rozhovor si môžete prečítať tu.

Rozhovor: J. Tesař: Slabinou Bitcoinu je neschopnosť včas reagovať na meniace sa prostredie

Dominancia Bitcoinu na trhu s kryptomenami bude podľa generálneho riaditeľa BlockStreamu Adama Backa neustále stúpať až k hranici 90 percent, čo bude naďalej viac a viac ochromovať altcoiny. Podrobnejšie sme sa jeho názoru venovali tu.

Populárny kryptomenový analytik PlanB na Twitteri naznačil, že existuje jasná súvislosť medzi mining difficulty (obtiažnosťou ťažby bitcoinu) a jeho cenou. Myslí si, že do roka 2021 sa cena bitcoinu dostane nad 30 tisíc dolárov. Podrobnejšie sme tému zhrnuli tu.

Môže americká vláda zakázať Bitcoin? Trhový analytik Tom Lee si myslí, že áno. Administratíva Donalda Trumpa je podľa neho nevyspytateľná, čo naznačila návrhom zákona na zákaz elektronických cigariet.

Trochu štatistiky k bitcoinu na záver – spoločnosť BitcoinEconomics.io spracovala analýzu a uviedla, že bitcoinoví investori sa z historického pohľadu dostali do zisku najneskôr do 1 335 dní.

Altcoiny

Tradične veľa sa hovorilo o kryptomene Facebooku Libra. Dozvedeli sme sa, že Facebook ju plánuje spustiť v druhej polovica roka 2020. Taktiež vieme, že by mala byť krytá cennými komoditami a košom popredných svetových fiatových mien vrátane dolára, eura, japonského jenu, no nie čínskeho juanu. A dozvedeli sme sa tiež to, že Nemecko a Francúzsko sa stavajú voči Libre veľmi negatívne a ich zákonodarcovia sa budú zrejme snažiť o to, aby v týchto krajinách nebola povolená.

Hlavný odborník na kryptomeny portálu Quora Marius Kramer vypracoval článok, v ktorom vymenoval štyri altcoiny mimo súčasnú prvú desiatku kryptomien podľa trhovej kapitalizácie, ktoré majú najväčšiu šancu dostáť sa do nej v priebehu najbližších 12 mesiacov. Viaceré z nich vás pravdepodobne prekvapia. Viac v článku.

Quora: 4 kryptomeny mimo TOP10 so šancou dostať sa do prvej desiatky

Tri zaujímavé altcoiny – NEO, EOS a TRON čakajú v najbližšej dobe významné aktualizácie. Podrobnosti sme zhrnuli v tomto článku.

Šéf spoločnosti Ripple Brad Garlinghouse odmietol tvrdenia, že Ripple manipuluje s cenou XRP a má negatívny vplyv na jej hodnotu. Vyhlásil, že nakoľko Ripple drží najviac XRP spomedzi všetkych investorov, je práve Ripple tou entitou, ktorej najviac záleží na tom, aby hodnota XRP rástla.

Mali by ste tiež vedieť…

 • Ak príde ekonomická recesia, podľa štúdie investičnej platfomy eToro budú mať najmä mileniáli sklon k investovaniu do kryptomien. Viac sa dočítate tu.
 • Vplyv na cenu altcoinov by mohlo mať spustenie americkej verzie burzy Binance s označením Binance US. Stať by sa tak malo už čoskoro.
 • Spoločnosť SWIFT, ktorá realizuje väčšinu medzinárodných transakcií, si myslí, že kryptomeny sú nestabilné a zbytočné. Za možnú konkurenciu, ale len krátkodobo, považuje kryptomenu Libra od Facebooku.
 • Šéf Twitteru Jack Dorsey poprel, že by Twitter pripravoval vlastnú kryptomenu a potvrdil, že je fanúšikom bitcoinu.
 • Finančný investičný gigant Charles Schwab sa zatiaľ o kryptomeny nezaujíma. Zdá sa, že trh s kryptomenami pre správcu vyše 3,2 bilióna dolárov je ešte veľmi malý a rizkový.
 • Výrazný úspech dosiahol decentralizovaný prehliadač Brave, ktorý sa na japonskom trhu dostal na Google Play už pred prehliadač Chroome od Google.
 • Čínska centrálna banka je oveľa ďalej, než ostatne svetové centrálne banky pokiaľ ide o kryptomeny a technológiu blockchain. Povedal to šéf spoločnosti Circle Jeremy Allaire
 • Záujem o futures trading na burze Binance je obrovský napriek tomu, že je zatiaľ len v testovacej prevádzke
 • Americká burza Gemini chystá ponúkať vlastné custody riešenie úschovy kryptomien pre inštitucionálnych investorov.
 • Najviac registrovaných kryptomenových zmenárni a búrz je v Európskej únii. Ak vás zaujíma táto téma podrobnejšie, kliknite sem.
 • Zmenáreň Coinbase zvažuje, že vytvorí vlastnú platformu pre IEO a STO.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

-