Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Kongresman USA: Kryptomeny by mali byť regulované podľa CFTC a FTC

Článok

Bitcoin a USA
Bitcoin a USA

Americký kongresman Darren Sato povedal, že väčšina kryptomien by nemala byť regulovaná v rámci zákonov o cenných papierov, teda nemala by spadať pod dohľad Americkej komisie pre cenné papiere a burzy (SEC).

Sato v rozhovore pre finančný spravodajský kanál Cheedar uviedol, že na kryptomeny by mala dohliadať najmä CFTC, čiže Americká komisia pre terminované obchody s komoditami alebo Federálna obchodná komisia (FTC).

Podľa kongresmana, ktorý je členom Snemovne reprezentantov USA v obvode štátu Florida, by uplatňovanie zákonov o cenných papieroch mohlo veľmi negatívne poškodiť trh za predpokladu, že naozaj nejde o cenné papiere.

,,Chceme šetriť SEC pre skutočné cenné papiere, pretože sa domnievame, že tu ide hlavne o komodity a menové transakcie. CFTC a FTC sú agentúry s “ľahším dotykom“. Dospeli sme k zhode, že by boli vhodné pre väčšinu týchto typov kryptomenových transakcii a tento typ aktív,” uviedol.

Soto je odporcom prísnych regulácii, pretože chce zachovať globálnu konkurencieschopnosť Spojených štátov, pričom poukazuje na pokroky, ktore dosiahli v tomto smere krajiny ako Malta či Barbatos.

,,Niekedy sme považovali za samozrejmosť, že americký dolár je základom svetovej ekonomiky a a to, že vytvára stabilitu a výhodu. Keďže kryptomeny sa stávajú čoraz viac využívané, táto výhoda môže zmiznúť. Potrebujeme sa ubezpečiť, že sme v tomto smere agresívni a vytvárame plodné miesto pre kryptomenové transakcie a tiež pre technologické spoločnosti, aby tu zostali.”

V USA v súčasnosti nemajú jeden konkrétny regulačný organ, ktorý dohliada na kryptomeny. Je ich viacero a každý vníma kryptomeny po svojom. CFTC sa domnieva, že niektoré hlavné kryptomeny sú komodity, predovšetkým Bitcoin. Medzitým však iné regulačné orgány tvrdia, že väčšina tokenov ponúkaných najprv cez ICO sú cenné papiere, čo ich prenáša do kompetencie SEC. IRS, teda americký daňový úrad, sa zas rozhodol, že ich bude vnímať ako majetok.

Šéf spoločnosti Circle Jeremy Allaire uviedol, že SEC predstavuje aktuálne najväčší problém pokiaľ ide o reguláciu kryptomien. Viac sa o tom dozviete v tomto našom článku.

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na FacebookuTelegrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.