Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Kryptomeny prežili aj horšie ako pád FTX, tvrdí analytická platforma Chainalysis

Článok

apokalypsa
Zdroj: Unsplash.com

Podľa Chainalysis bude mať pád burzy FTX pravdepodobne menší vplyv na kryptoekosystém ako zánik Mt.Gox.

Spoločnosť Chainalysis, zaoberajúca sa analýzou blockchainu, porovnala pád Mt. Gox s FTX. Dospeli k záveru, že FTX bola relatívne menšia časť kryptotrhu ako v tom čase Mt. Gox. Taktiež predpokladajú, že krypto sektor by sa mal vrátiť do pôvodného stavu a omnoho silnejší.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Eric Jardine, vedúci výskumu Chainalysis, v príspevku na Twitteri začal rozbor porovnaním trhového podielu týchto dvoch firiem. Burza Mt. Gox predstavovala v priemere 46% všetkých transakcií v roku jej kolapsu (2014) v porovnaní s 13% priemerom FTX.

V roku 2014, keď skolabovala Mt. Gox, centralizované burzy (CEX) boli jedinými hráčmi na trhu. Trend sa však otočil a koncom roka 2022 takmer polovicu všetkých transakcií tvorili decentralizované burzy (DEX), ako sú Uniswap a Curve.

Zdroj: Chainalysis

„Mt. Gox sa postupne stávala jednou z mnohých búrz a postupne zaberala menší podiel z „väčšieho koláča.“ Na druhej strane FTX postupne zaberala podiel na „zmenšujúcom sa koláči“ a porážala ostatné burzy, dodal Jardine.

Následne pokračoval v skúmaní obnovy kryptopriemyslu po páde Mt. Gox a zistil, že zatiaľ čo objem on-chain transakcií stagnoval približne rok, aktivita sa čoskoro opäť zvýšila.

Vo februári 2014 Mt. Gox pozastavila obchodovanie a Vyhlásila bankrot po strate 850 000 Bitcoinov po hackovaní. Zákazníci, ktorí mali svoje prostriedky na burze ich stále nedostali späť, ale správca Mt. Gox 6. októbra oznámil, že veritelia majú do 10. januára 2023 možnosť vybrať si spôsob splácania 150 000 BTC, ktoré údajne vlastnia. Téme vysporiadania veriteľov Mt. Gox sme sa venovali v tomto rozhovore s jedným z nich.

Jiří Vok o vysporiadaní Mt. Gox: Optimisticky môže dôjsť k vyplateniu BTC v lete 2023

Jardine nakoniec skonštatoval: „Nie je dôvod si myslieť, že krypto priemysel sa nemôže vrátiť späť a silnejší ako kedykoľvek predtým.“

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.