Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Kauza Coinbase: Armstrong priznal pochybenie, Elliptic popiera obvinenia

Článok

Coinbase
Coinbase

Londýnska blockchainová analytická spoločnosť Elliptic, ktorá poskytovala technológiu pre kryptozmenáreň Coinbase, ostro odmieta obvinenia, že predávala užívateľské dáta Coinbase tretím stranám.

Naznačila to riaditeľka inštitucionálneho predaja Coinbase Christina Sandlerová, ktorá tvrdením, že jej doterajší provideri predávali dáta užívateľov tretím stranám, obhajovala rozhodnutie Coinbase získať pod svoje krídla spoločnosť Neutrino. Tento krok sa však stretol s vlnou kritiky, pretože spoluzakladatelia Neutrino majú prepojenia na spoločnosť Hacking Team, ktorá vyvíjala špionážny softvér pre americkú vládu.

,,Naši klienti nám neposkytujú žiadne osobné údaje o svojich užívateľoch. Naši klienti využívajú naše riešenia na prezeranie konkrétnych rizikových transakcií. Naše služby sa týkajú len boja proti finančnej kriminalite a nedovoľujeme, aby boli použité na marketing, obchodnú spravodajskú službu alebo akýkoľvek iný účel,” uviedol spoluzakladateľ Elliptic James Smith, ktorý zároveň vyhlásil, že takéto obvinenia zo strany Coinbase predstavujú zásadné nedorozumenie: ,,(Coinbase) zásadne nepochopili údaje, ktoré analyzujeme, výstupy, ktoré zdieľame s našimi klientmi a našu rolu v tomto priemysle.”

#DeleteCoinbase a akvizícia Neutrino. Predstaviteľka Coinbase obhajuje kroky firmy

CEO Coinbase priznal pochybenie

Akvizíciu Neutrino sa medzitým pokúša obhájiť aj zakladateľ Coinbase Brian Armstrong, ktorý uviedol, že pracovníci z Neutrino, ktorí mali v minulosti prepojenia s firmou Hacking Team, už nebudú ich zamestnancami. Priznal však určite neúmyselné pochybenie zo strany zmenárne. ,,Kým sme sa oboznamovali s technológiou a bezpečnostnými funkciami produktu Neutrino, nedostatočne sme preskúmali niektoré veci týkajúce sa našej misie a hodnôt ako kryptospoločnosti. Spoločne s tímom Neutrino sme dospeli k dohode, že tí, ktorí predtým pracovali v spoločnosti Hacking Team (hoci nemajú aktuálnu príslušnosť v tomto tíme), z Coinbaase odídu.”

Coinbase si zároveň naďalej stojí za tým, že akvizícia Neutrino je mimoriadne podstatná pre celú firmu, pretože prinesie moderné technológie na boj proti praniu špinavých peňazí a v problematike Know Your Client. To prispeje k tomu, aby Coinbase mohla fungovať ako kompatibilná, moderná a regulovaná platforma pre kryptomeny.

Zdroje: cointelegraph (1), cointelegraph (2)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.